• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.05.2024 03:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Развъждане на живородки

Започната от menshot, 24.02.2012 20:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

menshot

Искам да попитам дали мога да развъждам 2 хелера в 20 литров аквариум и дали трябва да слагам родилка !
Благодаря Предварително !

todorov

Можеш!
Ако искаш да ти оцелее потомството,сложи родилка.
Като се родят малките, махаш големите!
Успех!

menshot

ами ако нямам друг  аквариум . каде да ги сложа ?  *HELP*

Асен Евгениев

Цитат на: menshot - 24.02.2012 22:35
ами ако нямам друг  аквариум . каде да ги сложа ?  *HELP*
За какво ти е да развъждаш хелери тогава, какво ще ги правиш? Тоя 20 литров аквариум да не е оня
с гупите?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stoio0 xD

Друг вариант е да сложиш родителите в един 3 литров буркан(малко ще им е тясно но...) или пък обратното.Ще разделиш маркуча за кислород с една тетка и да вкарваш кислород и в двата съда. :-) ;-)

menshot

Цитат на: akapulko - 24.02.2012 22:44
За какво ти е да развъждаш хелери тогава, какво ще ги правиш? Тоя 20 литров аквариум да не е оня
с гупите?
да той е, аз мисля ако ги махна какво да сложа там. Този аквариум съм го взел за развъждане.
примерно гупите там не си ядат малки още като ги родиха [ незнам как] !  :buff:

NO CARRIER

Намери си дъбче и роголистник, в който бебетата да се крият и ще стане.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Nikiengi

Хубав слой Ричия също върши работа!  ;-)

petar666

Друг вариант е да вземеш едно стъкло да го потопиш вътре и с лепки да го закрепиш така ,че да не мърда . Разделяш аквариума на две като оставиш по-малкия ъгъл за бебетата.

menshot

Благодаря за съветите !  :-) :-) :-) :-)

Richie

малко ще им е тясно колега,не че не е невъзможно но е хубаво да има растения за да се крият малките иначе ако сложиш и родилка ще стане прекалено тясно  :-)

mirosiav

Предвиди, поне трилитров буркан за мъжкия хелер, докато женскта ражда в родилката. Успех с малките.
Отглеждане и развъждане на betta splendens като хоби!

niki

Да, когато съда е тесен и с малък обем, е неудобно  да се отглеждат голям брой риби.
На мен ми се е случвало живародка да умре в тясна родилка, без да е болна.
Ако сложиш голям брой растения, включително и плаващи, малките ще се укрият, но трябва да им мислиш отделен съд.
При родителите, ще са под постоянен риск да бъдат изядени.

bonevbb

Аз за малките от Гупите ми и от Платите замислям 30 литров аквариум, но до колко малки рибки могат да се пуснат в него.

niki

Зависи от размера на рибките и от това дали аквариума ти е оборудван с аератор и т.н. За живородките имаше някаква ориентировъчно вярна формула, че на рибка трябват поне 3 литра вода, ако се вкарва допълнително кислород, което значи че в 30 литра, можеш да пуснеш 10-тина гупи или плати.

Similar topics (5)

60149

Публикации: 15
Прегледи: 137349

25430

Публикации: 11
Прегледи: 3536

47199

Започната от iveta


Публикации: 2
Прегледи: 1911

57413

Публикации: 15
Прегледи: 4532

10643

Публикации: 17
Прегледи: 21354