• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблеми С Рибките и тияхната лакомост :]

Започната от route, 05.01.2010 19:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

route

Здр. Имам два проблема с рибките.
1.Аквариумат ми е на 4,5 месеца-66 литра е И се чуда защо рибките неми раждат,Имам 3 хелера и
2 гупи (на чифтове са) имата си почти сичко (това което им липсва е вав вторият ми вапрос)лампа,помпа,редовно чистене на аквариума и подмияна на водата на 2-3 седмици с 25-50% процента .
2.Така рибките ми изияждат растенията,рибките са:3 хелера ,2 гупи ,1 silver shark,1 неон,2 черни фантома и 2 Барбъс титея.Рибките си ги храна редовно нее да кажеш че ги даржа гладни,не сам спец по растенията за сажеление и немога да кажа имена на растения....Рибките ядат тези растеня със издалжени стабла а тези които са до земията сас каси стабла си стоят.Кажете дали има ниякви  растения които рибките неги предпочитат сас далги стабла и са достапни заштото сас моите вазможности(Аз сам на 14) ниямам моного вазможности вазможности .....  *SORRY* *HELP* *dontknow*

vasso

Парво виж кои риби ти ядат растенията. Ниякакви ,които мога да ти предложа са Анубиас-с тварди листа е.

route

ами за  разваждането   :'( , и междо другото причината да се запазат тези касите растения защото са от Анубиас рода по-точно Anubias afzellii Schott

NO CARRIER

Изтрих глупостите. Моля, от тук насетне се дръжте културно, за да няма наказания.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vasso

Е, аз пак ще си напиша поста,който беше по темата! Трябва да провериш дали наистина рибите ти не са от един пол. Може да си раждат ,но другите риби в аквариума да изяждат малките. Ако сложиш повече риби от вид ще има по-големи шансове за размножаване.

route

Е колко повече да слагам то в аквариум 66л има  13 рибки то ще стане претапкано.....  *dontknow*

valnata

Купи си една родилка. Като надуе корема някоя женска я отделяш там.  ;-)

Similar topics (5)

59109

Публикации: 2
Прегледи: 1858

33845

Публикации: 27
Прегледи: 8026

31889

Публикации: 9
Прегледи: 3903

51747

Публикации: 4
Прегледи: 3858