• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.05.2024 10:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблеми при рамирезе GOLD

Започната от zeta1998, 14.09.2012 14:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zeta1998

Здравейте! Наскоро си взех една двойка рамирезета но когато ги поставих в аквариума се наблюдаваше странно поведение при мъжката рибка (цвета е беше един много пъстър и красив а сега е една бледа ) Оня ден снесоха хайвер но след два дена го изядоха. Аквариумът ми е 40 литров  висок 31 см   широк 27см и дълъг 51 см . Рибките живеят с 3 сини неона е 1 малко сомче което  женската постоянно гони. ето и снимки.



 




abaro

Не знам ти какви проблеми си мислиш че имаш, но декорацията от едно изкуствено растение, черупки от рапани и камъка вляво, е много неподходяща за рамирези. Даже бих казал и за почти всички рибки.
А ако се чудиш защо рибите са били оцветени, а сега са бледи - причината е че поради смяната на условията и поради това че са били готови, те са положили хайвер. Сега вече са в нормално състояние и все в такова ще ги виждаш, освен ако не решиш да си промениш аквариума към по-добро.
Успех!
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

zeta1998

мисля да слагам естествени растения но незнам какви да взема някакви идеи???

Penta

Ще ти трябва и грунд разбира се, нещо приличащо повече на пясък отколкото на парчета камъни. След това започваш с непретенциозни растения като Валиснерия, Анубиас, дъбче, някой мъх... гледай да имаш примерно по 2-3 броя от 2-3 вида растения.

Аз още не съм ги въдил Рамирези, но по-опитните казват че често първия път родителите не справят добре.

zeta1998

благодаря на всички сега рамирезето ми отново стана цветно но мисля до 1 седмица да сложа грунд и малко растения  :-)

Similar topics (5)

26086

Публикации: 16
Прегледи: 5199

50014

Започната от rdvsuka


Публикации: 0
Прегледи: 1307

22013

Публикации: 4
Прегледи: 4029