• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.05.2024 05:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем със златни рибки!

Започната от holsten_mnt, 17.03.2011 21:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

holsten_mnt

Здравейте на всички. Аз съм нов във форума и отглеждането на рибки.Имам две златни рибки които забелязах,че днес само в единия горен ъгъл на аквариума и не се движат много,а ако се движат са тромави и не мога да разбера какав е проблема,ако някой може да помогне ще сам много благодарен. :-)

Асен Евгениев

Дай информация за аквариума.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

holsten_mnt

Обем на аквариума:70 l

Грунд: Няма

Осветление:.....1 *15w......

Филтрация

Вътршен филтър


Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума: 22 февруари


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: Да
Вода
Сменям по 15 литра на всеки 5-6 дни.
При смяната: Водата е (престояла) 24 часа
.
Температурата на водата в аквариума е 24-25 градуса

Храна
Видове храна: SERA Goldy
Колко често храните рибките си:...1 път дневно
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 мин.

Растения: Само изкуствени

zambo

Какви препарати си ползвал ? Защо ?
Аквариумът е нов . Няма  работещ цикъл . Смеяш по малко вода . Сменяй поне 30-40л.седмично .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

holsten_mnt

Ами лекувах ги защото се бяха заразили с бели точки,използвах SERA Omnipur

Асен Евгениев

Може да свалиш температурата на 18- 20 градуса, студенолюбиви са, а и в топлата вода има
по-малко кислород.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

holsten_mnt

Благодаря за саветите,надявам се че ще оцелят защото нещо не ми харесва как се държат  :-(

mira.k

 Здравеите и от мен. Извинявам се, че пиша в тази тема, но не ми се отваря нова, защото не съм сигурна, че се налага.
Ето го и моя проблем. От два месеца имам аквариум: 50л, вътрешен филтър, едър грунд 4-5см, изкуствени растения. Обитават го две златни рибки, един сом и две гупи. Преди две седмици златните рибки се заразиха с ихтио и ги лекувах с нистатин. Лечението беше напълно успешно (благодарение на темата за нистатина), но за жалост изгубих една молинезия и една гупа.
  Та всъщност въпроса ми е: по време на лечението забелязах, че по опашката на голямата принцеса се появиха черни ивици - възможно ли е това да е оцветяване което се дължи на растежа й (т.е. като украска) или отново трябва да я лекувам от нещо  :'(
Опитах се да направя снимки, но не успявам да хвана точно опашката.
Благодаря предварително!

accord87

Оцвятяването е благодарение на разтежа им, като попораснат малко ще спрат да се показват тези ивички, спокойно и мойте рибки бяха така и всички златни са  :-)
Най-голямата загуба на човек, е тогава когато грешките му го надживеят  ..............................

kaliht7

Понеже гледам живородки заедно с 1 златна рибка и искам да попитам температурата е 27 градуса,ще й стане ли нещо (на златната рибка)

ico

Темпаратурата ти е висока за златна рибка пък и за живородки, намали я на 25 градуса поне.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

kaliht7


Similar topics (5)

54285

Публикации: 9
Прегледи: 2789

29899

Започната от teo_21


Публикации: 12
Прегледи: 6665

40440

Публикации: 0
Прегледи: 1910

51754

Публикации: 4
Прегледи: 2120

59285

Публикации: 12
Прегледи: 5765