• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Re: Проблем със златна рибка

Започната от Magi, 11.10.2015 21:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Magi

Здравейте! По неволя от една седмица съм акварист  :-) . Имам 2 златни рибки, които са почти на 3 години. Аквариумът им е 50 л. и в него няма живи растения. Близо два дни бяха без помпа защото старата се счупи. Купих им нова Sera fil 60, но след като я включих помпата изплю един черен облак в аквариума  :duvar: (уж е с двойна филтърна система с активен въглен...). Без да ги вадя от аквариума смених 70-80% от водата със студена чешмяна и сложих по една капачка Sera Aquatan и sera bio nitrivec. Тествах помпата в леген и вече не изпускаше такива страхотии и я монтирах в аквариума. До тук добре, но след тези преживявания наблюдавам странно поведение на едната рибка,през 70 % от времето стои на дъното със свити перки и от време на време се забързва към повърхността и си подава муцуната над нея а и естествено започва да плува, като се приближа до аквариум явно се заблуждава, че ще им давам храна  :-D (храня ги по веднъж на ден, да не помислите, че ги държа гладни), изглежда нормално, няма аномалии във външния вид. Моля ви дайте някой съвет, трябва ли да предприема нещо или да изчакам да се поуспокоят от инцидента? Според вас да махна ли торбичката с активния въглен от помпата?

Magi

Здравейте! По неволя от една седмица съм акварист  :-) . Имам 2 златни рибки, които са почти на 3 години. Аквариумът им е 50 л. и в него няма живи растения. Близо два дни бяха без помпа защото старата се счупи. Купих им нова Sera fil 60, но след като я включих помпата изплю един черен облак в аквариума  :duvar: (уж е с двойна филтърна система с активен въглен...). Без да ги вадя от аквариума смених 70-80% от водата със студена чешмяна и сложих по една капачка Sera Aquatan и sera bio nitrivec. Тествах помпата в леген и вече не изпускаше такива страхотии и я монтирах в аквариума. До тук добре, но след тези преживявания наблюдавам странно поведение на едната рибка,през 70 % от времето стои на дъното със свити перки и от време на време се забързва към повърхността и си подава муцуната над нея а и естествено започва да плува, като се приближа до аквариум явно се заблуждава, че ще им давам храна  :-D (храня ги по веднъж на ден, да не помислите, че ги държа гладни), изглежда нормално, няма аномалии във външния вид. Моля ви дайте някой съвет, трябва ли да предприема нещо или да изчакам да се поуспокоят от инцидента? Според вас да махна ли торбичката с активния въглен от помпата?

Amev

Най-добре е било да сложиш пълнежите от стария филтът (гъби,керамика) в новия сера фил60 и да махнеш въглена. А и сега да го махнеш пак няма да сбъркаш , но го замени с гъба или керамика. А димът който е изплюл навярно е било прахоляк въглен , за това е трябвало да го промиеш преди да го слагаш в аквариума.

Magi

Помпата има гъба и въглен, който махнах вече  :-). Добре а според теб или някой друг, който се занимава да чете писанията ми да предприема ли нещо спрямо проблемната рибка?

Lightning_boy

Цитат на: Magi - 11.10.2015 23:11
Помпата има гъба и въглен, който махнах вече  :-). Добре а според теб или някой друг, който се занимава да чете писанията ми да предприема ли нещо спрямо проблемната рибка?

Здравейте. Рибката е много вероятно да е стресирана. Наляла сте вода директно от чешмата. Само химикалите не вършат работа. Водата трябва да е темперирана. И още 70-80% смяна на водата е непрепоръчително, защото се изнасят много от полезните бактерии. Възможно е да сте осакатили и азотният цикъл. Направете тестове на водата.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

blue_fire

Аз никога не слагам нова помпа директно в аквариума. Не знаеш с какви гадости е затлачена.  Най елементарното е да пробваш с ежедневни смени на водата 30-40%

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Magi

Ще пробвам съветите, които ми дадохте. Благодаря на всички за отделеното време!

Similar topics (5)

52927

Публикации: 5
Прегледи: 3892

29628

Публикации: 4
Прегледи: 5118

39967

Публикации: 13
Прегледи: 5201

50199

Започната от rik


Публикации: 0
Прегледи: 1149

58211

Започната от agenta82


Публикации: 6
Прегледи: 2551