• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем със срамежливи неонки :(

Започната от Modrus, 08.05.2012 20:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Modrus

Здравейте,

  Наскоро отново се зарибих за гледане на рибки. Обаче сега е главно заради детето ми ;) Купих му готов 25 литров аквариум (под готов имам предвид със лампа,помпа,нагревател и филтър). В центъра сложих една имитация на пробит дънер, в дъното съм сложил растения - 5-6 корена разделени на 2 групи с по около 20 листа (формата им е издължена - около 1.5см на 7см)

  По предложение на продавачите взех 10 неонки и 2 анциструса.

След пускането им в аквариума се оказа, че неонките са крайно срамежливи :( крият се под общото тяло на помпата+нагреватела+филтъра... него съм го сложил в десния край на аквариума. И сега най-важното - крият се като е пусната лампата! Като се изгаси лампата и започват да се разхождат малко по малко...

  Лампата е 14W - такава са ми сложили производителите... Много светло синя - направо бяла. Крушката е енергоспестяваща. За проба сложих 8W пак енергоспестяваща - сега притичват от помпата до близкото растение и после обратно :(

  Моля кажете къде бъркам и какво да направя!

andreydemon

Здравей колега и добре дошъл в това хоби *YAHOO* *YAHOO*

според мен рибките ти са още доста стресирани и с времето ще привикнат към интензитета на лампата и ще се успокоят,но за целта спри да правиш промени по аквариума.Ако можеш няма да е лошо да качиш една снимка за да помогнем по-качествено.Поздрави и успех занапред *DRINK* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Modrus



Ето снимка на аквариума даже се виждат и част от неонките под помпата :(

Slavov

andreydemon е прав, стресирани са, НО това че казваш че от скоро имаш аквариума, това би трябвало да говорим за 2/3 дни, а ми се струва че 3 дена да не се интегрират е странно, да не бии филтъра да прави феноменлно течение ? И  кога пусна рибите ?

_Kirilov

Поне от моите наблюдения , около 3 седмици с един малък аквариум (7литра)  и 6 неона които бяха по-малки от 1 см
Още след пускането им се държаха точно по същия начин и след първата седмица 2 от тях бяха изкочили от аквариума , при положение че капака има само 1см отвори за кабели и  маркучи..
Та реших , че може да искат някой корен и мъх за да има къде да се крият - да не са под филтъра.На втората седмица сложих и коренче и мъх , с нищо не им се подобри поведението . Сменях струята от филтъра , силата му и какво ли не ..
На края почти не въртеше видимо водата филтъра когато малко по малко почнаха да излизат .
След повече от 3 седмици накрая проплуваха както си трябва , но ги преместихме в новият им дом който е 66литра и в момента не се спират вътре .
Така и аз не разбрах какъв им беше проблема ...А малкото аквариумче за което ги бях купил беше стартирано една седмица преди да ги пусна вътре.

Някой ако има на представа какъв е бил проблема ще се радвам да сподели .

andreydemon

Според мен аквата има нужда от малко повече зеленина(нещо по-високо и по разперено) и укрития за рибките за да не се стресират и да има къде да се осамотяват.Според мен за около седмица ще им мине и ще привикнат към новият си дом.Успех *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Modrus

  От близо една седмица са така рибките. Дори и за храна не излизат от скривалището си. Ако случайно помпата завее някоя частица под помпата - само тогава хапват нещо :(
  От всичките рибки само единия анциструс е дебил и не му прави впечатление лампата и си вършее из аквариума :) Другия чат-пат излиза...

  Ако добавя още зеленина, няма ли да се закрие много аквариума? Все пак трябва и за неонките да остане място да обикалят :(

kimmy_rz

На моите неони им беше нужен около месец, за да започнат да щъкат из целия аквариум. До тогава стояха само от едната страна на аквата и стояха обърнати към стъклото откъм стената. Все пак обаче се хранеха. Ако неоните ти са бледи е възможно и параметрите на водата в аквариума да не са в норма и да се тровят. Ако е възможно вземи вода от стар аквариум или най-добре материал от филтъра или малко грунд. Това от една страна е рисковано да не вкараш зараза, паразити или водорасли, но може и да предотврати евентуални загуби. Това е моето мнение от опит с въвеждането на неони в нов аквариум. Ако някой колега с повече опит смята че греша, да ме поправи, за да не те подведа.

Similar topics (5)

57120

Публикации: 3
Прегледи: 1945

30486

Започната от godsmak


Публикации: 2
Прегледи: 1781

41869

Публикации: 8
Прегледи: 3260

54168

Публикации: 9
Прегледи: 2533

26183

Започната от CSKAFEN


Публикации: 10
Прегледи: 5247