• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем със сом

Започната от hera_orsa, 15.03.2011 16:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hera_orsa

Тази Събота си купих от Подуене 2 фосилиса но единия излязал от малкия аквариум и имаше малка рана на опашката.Преместих го в общия 62л.при 1 трихугастер- 6-7см.- 2 коридоруса по3см. и няколко гупита и след 2 дни като се показа беше без мустаци и оглозгана опашка.Не знам кой е виновникът направил това.Сомчето беше 8см сега вече е 7см. Забравих да спомена че имам и 2 охлюва единия е ампулария около 2 см а другия някакъв шарен като спирала няма го във форума......
Мога ли да му помогна по някакъв начин да не се получи инфекция или си е пътник.Първите днине бях сигурна дали ще оцелее трудно плуваше дишаше учестено а раната на опашката му беше колкото главата на топлинка.Сега е в позаякнал и си плува добре ако може така да се каже  но прави повече усилия заради липсващата част .Вече и яде.Преместих го отново при другарчето му дали ще го нападне и той.
Покупката ми беше малко необмислено но се подведох по убеждението на продавача че може да живеят тези сомчета със всякакви риби.
Преди доста години съм гледала такива животинки но съвместно със телескопи по10 см а те самите бяха 22 и не съм имала проблеми.Сега обаче гледам гупита и компанията нее подходяща.Но просто не се съобразих.
Ще се радвам ако ми помогнете колеги със съвет да реша проблема.А  ако някой желае здравото сомче мога да го разменя за растение не изискващо силна светлина/без дъбче претпочитам анубиас/ или женски син трихугастер около 6-7-8см.
За София

hera_orsa

Раната заздравява а вече и си имаме малки мустачки.Сомчето се оправя без абсолтно никаква химия.Само със частични смени на водата и сол в нея. :-)

Similar topics (5)

56238

Публикации: 0
Прегледи: 1170

29051

Публикации: 4
Прегледи: 4145

41297

Публикации: 38
Прегледи: 10938

52981

Публикации: 3
Прегледи: 2088

42048

Публикации: 4
Прегледи: 3091