• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 10:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем със Скалария

Започната от Lucifers_Angel, 05.02.2012 03:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lucifers_Angel

Здравейте.

Отглеждам 5 скаларии в 500-литров аквариум. От доста време ги гледам, не са имали проблеми.
Днес обаче едната започна да се държи странно. Плува и стои на място на едната си страна. Обикновонно е "легнала" настрани на дъното. Опитах се да я помръдна с една тръбичка за да видя дали все още е жива. Изплува към повърхността и след това започна да потъва надолу и се удари в дъното.
Останалите скаларии са си добре.

Някой има ли представа на какво се дължи това?

Ето снимки:




beta61

Здравей колега то ва се случва обикновено при мъжките скалаларии и рибката умира след 15-20 дни и не може да и се помогнел

Чакъров

Колега колко чести смени на вода правиш и по колко сменяш.

Lucifers_Angel

Цитат на: Чакъров - 08.02.2012 13:03
Колега колко чести смени на вода правиш и по колко сменяш.
По принцип всяка седмица, защото така или иначе доста от водата се изпарява и се налага да доливам. По около 15-20% от водата сменям.

Между другото от вчера още една от скалариите ми има същите признаци  :-( Онази от снимката умря...

Peza

Може би няма да съм ти от полза, но при мен водата от водопровода, покрай засилените снеговалежи, започна много осезаемо да мирише на хлор (вече не е нужно да напълня кофата и да си доближа носа за да подуша, просто пускам чешмата и се усеща) . Да не е от проблем с водата която доливаш?
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Чакъров

Да не би пък да ги прехранваш с някакви жива храна или замразена

Similar topics (5)

45770

Започната от qwertyasd


Публикации: 8
Прегледи: 3006

55977

Публикации: 8
Прегледи: 3222

29129

Публикации: 11
Прегледи: 6970

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2720

52751

Публикации: 4
Прегледи: 2453