• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с високо съдържание на хлор....какъв препарат елиминира хлора най-добре

Започната от Aqualover, 08.06.2015 12:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aqualover

Здравейте хора! От Смолян се преместих тук преди половин година, но едва сега правя аквариум-започнах в края на май. За 5 дни се появиха амоняк, нитрити и след 5 ден нитрати, водата се избистри, смених вода и сложих рибите. Всичко отново стартирах по прословутия метод от статията как да направим азотен цикъл с храна...Водата е добра, стартирах със 30 процента стара вода и наляти преди седмица това туби с вода до 37 литра. Сложих повече грунд - отпред 3-4 см, отзад до 8 см, заради криптокорината, която непрекъснато и излизаха корените. Вътре имам доста топчета. Нямам СО2 и нямам намерение да торя, тъй като съм на мнение че рибите са по-важни отколкото растенията и не смятам да им преча с глупави препарати.
Виждам при всяка смяна на вода че рибите не са ок, меря с JBL тестове на ленти и в Смолян и от чешмата след 15 минути изветряне нямаше голяма разлика и хлора показваше нула, а тук е в най-тежка степен. Живея в Надежда 2. Кажете кой препарат маха хлора из основи? Не е възможно да пълниш бутилки, да стоят по месец и като налееш имам чувството че пак има хлор на лентата. Това е невероятно и сигурно е заради свойството на хлора да се утаява на дъното. 

Сера токсивек ли да поръчам или акватан или нещо друго което ви е помогнало? Аз сипвам първо акватан и преди него и след него на лентата няма никаква разлика, по което съдя, че може би на JBL препаратите са по-добри. Само дето от нитрифициращите не бях доволна, понеже само образуваха повече слуз по всички стени и нищо повече.
Коя марка елиминатор на хлор да използвам и имате ли обосновани на тестове резултати?
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

yasenst

Акватана при мен върши работа. Сипвай го в тубите 15 минути, преди да налееш водата в аквариума. Водата не е необходимо да престоява повече от 24 часа, в отворен съд.

hip9

Може да филтрираш водата през активен въглен преди да я сменяш.

pl86

Аз вчера поръчах от тези филтри - един за механични замърсители и един с активен въглен, ще ги пробвам ... пък ще видим, с препарати излиза скъпо също трябва да имаш къде да налееш водата предварително, а за голям аквариум това е трудно ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

kasaba

Цитат на: pl86 - 09.06.2015 09:00
Аз вчера поръчах от тези филтри - един за механични замърсители и един с активен въглен, ще ги пробвам ... пък ще видим, с препарати излиза скъпо също трябва да имаш къде да налееш водата предварително, а за голям аквариум това е трудно ;)
Наблюдавай рибите и след смяната на вода с такъв филтър (направи и един тест на преработена вода), има вероятност да не свърши работа това, което пействаш и да имаш останал хлор във водата. Сподели после какъв е бил резултата, че и аз съм с твоя проблем и съм с бидоните :).

Aqualover

Колеги, благодаря много за предложенията. Аз пък наливам вода и понякога в провинцията престояваше повече от месец. Нали знаете...все да е по-добре имсли човек а от става зле. В един магазин ми казаха че хлора се утаява и не може да се махне. Аз имам във вата както въглен на прах, така и другите там ситни пемзи против нитрати на jbl, може би трябва да сменям по-често въглена примерно на месец. Имам и на хапчета. Но филтъра е мощен, а пък нямам пари да давам за още една добавка към него, която така или иначе няма да може да се побере. Так че омже би ще слагам повече въглен вътре и това е. Живи и здрави да сте и рибките ви!   *thanks
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

hip9

Ако въглена ти е в филтъра на аквариума трябва да се сменя на всеки месец, иначе действието му спира.

mario_gg

Следа темата от доста време и се порастърсих в нета.
Попаднах на нещо интересно , много хора с подобен проблем и големи аквариуми изпозлват таблетка Витамин "C".
1 таблетка неитрализира 380 литра вода и не вреди по никакъв начин на рибките.
Утре сам решил да тествам с 20 литра вода да вида дали наистина действа.

Aqualover

Благодаря много колега hip9! не искам да правя разни опити... а да е сигурно! Поздрави!
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

hip9

Въглена 100% работи.
Цитат на: mario_gg - 10.06.2015 17:25
Следа темата от доста време и се порастърсих в нета.
Попаднах на нещо интересно , много хора с подобен проблем и големи аквариуми изпозлват таблетка Витамин "C".
1 таблетка неитрализира 380 литра вода и не вреди по никакъв начин на рибките.
Утре сам решил да тествам с 20 литра вода да вида дали наистина действа.
mario_gg не бях чувал за това, но кой знае може и да действа. Виждал съм лечение на рибки с витамин Б комплекс, а не специализирани лекарства.

mario_gg

Пробвах го вчера но таблетките които имах са "филмирани" и въпреки че ги надробих не се разтварят във водата.
Ще взема от 500мг без филм и ще пробвам пак.

Aqualover

Здравейте отново. Взех да правя както бяхте ми казали...слагах акватан в бутилките и сипвах..имаше по-добър ефект. Отделно смених въглена с 2 нови таблетки в опаковка на антибиотик. Водата като че ли се подобри. За относно експериментите не съм много желаеща понеже не искам жертви. Една съгражданка не купуваше разни витамини а само настъргваше морков и изцеждаше сока...казва ми че рибите се били раздвижвали и се подобрявало здравето им, но не съм го пробвала. Може би защото има вит. Ц  във моркова, който е домашен. Вие от кои витамини сте по доволни? На Сера или на JBL? Защото аз ползвам на втората марка, а като сравних цената с първата и съставките, втората излиза на сметка и е много по-богата. Извинете за спама!  :-)
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Similar topics (5)

54539

Публикации: 48
Прегледи: 11105

26431

Публикации: 15
Прегледи: 6388

38778

Публикации: 2
Прегледи: 2307

51754

Публикации: 4
Прегледи: 2110