• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Рамирези

Започната от andre7080, 20.11.2011 14:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

andre7080

 Здравейте, имаше преди тема с нещо като бланка, която се попълваше за по-лесно и пълно ориентиране на четящите, но не я намирам сега... Значи проблемът ми е, че при мен рамирези НЕ оцеляват повече от 3-4 месеца (понякога и 3-4 седмици). Не мога да разбера какво не им харесва и вдигнах ръце вече. Аквариумът ми е вече на 2 години, 200л, отдавна узрял, опитах с Ph 5.5-7, с температура 24-25 до 27 градуса, филтрите са ми външен -  fluval 205 и вътрешен - bioflow 600 - и двата с био филтри които сменям на няколко месеца и карбонов в канистъра.... Не съм имал проблем с никакъв друг вид/ семейство риби. Вече 4-та двойка рамирези опитвам и не става. Преди седмица си взех последната двойка, мъжкото умря вчера на 3-4 ден!?!?!?!? Предната вечер му нямаше нищо, хранеше се, щъкаше насам-натам с наглед перфектно самочувствие и сутринта беше обърнало корема!??!!? Храня 2 пъти седмицата с замразен червей (bloodworm), 1 ден не храня, през останалите сменям различни сухи храни и сушен тубифекс. Сменям от водата на всеки 2 дена по 10-15%.....Нещо ми убягва някъде и не разбирам какво....  :duvar:
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

devil111

какви други риби имаш в аквариума , и други животинки освен рибоци има ли ??
Всеки луд с номера си.....

ivan66661

Преди да ги пуснеш в аквариума хубаво ли ги адаптираш?Защото може да умират от стреса при рязката смяна в параметрите на водата.

andre7080

Адаптирам ги като топя плика за 15-20мин, докато изравни температурата.... Нищо повече... Но средно издържат, с изключение на това последното поне 2 месеца. Това не ми звучи като да е от стрес. А и не дават никакви признаци, хранят се лакомо и т.н.....
В аквариума  има 20-25 тетри от всякакъв вид, основно неони, двойка трихогастери, макропод, 4 бети, 2 анциструса, 3 боции, 4 серпи...... Няма други животни, освен 2 ампуларии и 4 неретини...
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

ivan66661

Адаптирането не се свежда само до изравняване на температурата трябва да добавяш по малко и от водата в аквариума след като торбичката с рибите е престояла поне 20 минути.А виждал ли си признаци на агресия от страна на трихогастерите или бетите по време на хранене?

andre7080

Никакви признаци на агресия. Дори при хранене трихогастерите (3 пъти по-големи) отстъпват на рамирезите. Големи лакомии. Ще опитам следващият път по-качествена адаптация, обаче не смея да си купя още, става ми жал за рибоците.... Нещо червеите да не им понасят ли, де да знам... филмирах се вече... Ще опитам известно време само със суха храна, да видим какво ще стане с останалата женска...
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

колешански

Здравей,не съм много сигурен,ама обърни внимание на това че и рамирези и трихогастери  са териториални риби.Може причината да е в това.Пример;Моите серпи съжителстват с неони(пуснати са заедно от малки),молинезии,сае,отоцинклуси и анцитруси,но след време пуснах гупи и за три дни бяха унищожени(от серпите).Такаче не изключвай и този вариант.

andre7080

Абсурд! Трихогастерите ми са големи мързели, и гупи имах до преди нямколко месеца, дори тях не закачаха. Бетите ги взех на по 3см, трихогастерите са по 13-14 и никакъв интерес. Същото нещо и с макропода, а първо с последните 2 биха се заяли за територия. По-скоро последния се опитва да им се перчи, макар и разликата в размера... Никаква риба не съм виждал и за секунда да се закачи с рамирезите през деня. Съмнявам се през ноща нещата да се обръщат.... Предполагам са гледани от малки при по-сецифични условия ли... де да знам... филмирах се тотално... Не намирам никакво обяснение... По в началото имах и двойка крибензиси, които по същия начин се гътнаха необяснимо... Тогава го оправдах с азотния цикъл, макар аквариума да беше вече 4-5 месеца и с идеални параметри.... От тогава реших, че цихлиди не виреят при мен по някаква причина, която ми убягва.... *dontknow*
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

колешански

Не знам наблюдавай ги.Това са моите наблюдения,просто ти го казвам да го имаш впредвид ;-)

agape

Много добре те разбирам, колега. И аз така за около 1 година уморих около 30 рамирези в перфектни условия. И понеже много ги харесвам, доста поразпитах за причината. Един колега който ги развъжда успешно ми каза че тези рибки са много предирчиви към храната. Много са им нежни червата и не могат да смилат тежката храна. Трябва да им се дава спиролина и растителна храна и да се хранят често и по малко. Проблема е че като се отглеждат в общ аквариум по-бързите риби изяждат храната и за тях не остава нищо. Другата причина е химичния състав на водата, но не знам кое по-точно. Не е твърдостта, защото съм тествал. Още търся отговор. При мен се получи като взех 20 малки рамирези (около 2 см.). Сложих ги в отделен аквариум 80 л. с филтър 400 л/ч и половината вода от човека от който ги купих. След това следвах наученото до сега. Не им давам жив тубифекс. Всяка седмица сменях по две кофи вода, но филтъра не го миех при смяната на водата, а на другия ден. След около 3 месеца ги пуснах в 300 литровия аквариум като излях всичката им стара вода в големия. От тогава минаха около два месеца и рибите се чувстват добре. Ще видим дали ще е успешен този мой опит. Аквариума е с тетри и доста растения. Извинявам се за многословието!

andre7080

Мерси за инфото, колега. За пореден път стигаме до храната. И преди съм чел, че blood worm идва тежичка храна, за това го давам замразен само два пъти седмично. (Замразени давам и ларви от комар, дафнии и още някаква имах....) Тубифекс единствено сушен и пак рядко. Ще мина само на суха за известно време да видим... Женската е още жива, това че другите риби им изяждали храната не знам как да го коментирам тъй като при мен става обратното  *YAHOO* тая мацка се държи, все едно не е яла няколко месеца, 4 пъти по-големи риби избутва и се хвърля на каквото пусна.... Ще видим...

ПС: А някой да има идея как се разбират рамирези с крибензиси и/или Apistogramma agassizii  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fphoto.php%3Ffbid%3D202371749839332%26amp%3Bset%3Da.202300489846458.51336.202278349848672%26amp%3Btype%3D3%26amp%3Btheater&hash=7e96b668676ef0da3ddbf01230087901a6c42734
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

wwladoo

Здравей колега!!!!Така причината за смъртността на рамирези не е храната-----а това че Рамирези от внос 90 процента идва от Изтока--Тайван,Хон конг,Малайзия и Сингапур и там ги гледат при други условия и точно не издържат повече от 3-4 месеца а понякога умират и за дни--съветвам те да не опитваш повече ще бъде само пари хвърлени на вятъра---повярвай на човек който се занимава с риби 40 год.!!!Това е от мен.А колкото за съвместимост на Крибензис и Рамирези,зависи от литража на аквариума,ако е малък и Крибензисите се разгонят просто ще бият Рамирезито и може и да има смъртни случаи.. :-)Горното написано от момчето важи за боливийско рамирези за развъждане и адаптация---което е доста по лесно за гледане и развъждане--т.е. гледа се на чешмяна  вода,така че не се води от това...няма да постигнеш успех по този начин....
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

29628

Публикации: 4
Прегледи: 5118

41804

Публикации: 10
Прегледи: 3524

53197

Публикации: 0
Прегледи: 1449

26183

Започната от CSKAFEN


Публикации: 10
Прегледи: 5246

38329

Публикации: 8
Прегледи: 4035