• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с пангас

Започната от totishish, 01.03.2010 11:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

totishish

Здравеите. *privet* Аз съм новак в акваристиката и имам проблем. преди 3-4 дина стартирах аквариум 30л. за начало. взех си няколко живородки от които един пангас. Днеска забелязах, че започва да му се появява малка раничка отпред на моцунката. Трябва ли да взимам някакви мелки или само ще му мине. Инече откакто сам го взем мито яде нито плува.Моля кажете какво да правя.    :'(

Alexfield

1. Пангасът не е живородка.
2. 30 литров аквариум е прекалено малък за пангас. Пангаси трябва да се гледат в големи аквариуми - поне 150см дължина.
3. Нормално е да имат ранички по носа - колкото по-малък е аквариума, толкова по-често имат ранички. Колкото повече препятсвия в аквариума - камъни и корени, толкова по-често има ранички. Или ще се оправи или ще умре - зависи от големината на раничките и колко често си докарва нови.
4. Не яде и не плува - или ще прояде и проплува или ще умре. Това е от стрес - причина: т. 2.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

totishish

Малкият аквариум е временно докато намеря място за новия 250л поне така съм го замислил пък и трябва да започна от нещо по малко за парво време докато свикна със самото гледане на рибки с техните навици и т.н.

vasso

С голям аквариум се свиква по-лесно! :-)

nikolaytoshev

Колкото по-голям е аквариума, толкова по-лесно се поддържа.

totishish

Да аз разбирам,че аквариумът ми е малак но и рибките за момента са мн. малки. Въпросът ми беше да взимам ли някакви мерки с лекарства или нещо др. за да не се инфектира и разраства.

Alexfield

Малки или не, пангасите имат нужда от дължина.
Лесно се стряскат и се стрелкат с бясна скорост. Така се чукясват и им излизат ранички. Ако до месец няма да имаш 250 литровия аквариум, по-добре разкай пангаса преди да се е наранил необратимо.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Similar topics (5)

58002

Публикации: 17
Прегледи: 4689

31110

Публикации: 3
Прегледи: 2675

44793

Публикации: 15
Прегледи: 5221

54782

Публикации: 4
Прегледи: 2781

27454

Публикации: 2
Прегледи: 4695