• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с мъжки хелер.

Започната от MALADJANINA, 06.05.2015 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MALADJANINA

Извинявам се ако нетрябва да е тука темата или много е писано, но от 2 часа поне търса из форума и ненамерих информация.
Хелера седеше по дъното на аквариума. След като го преместих видях, че във съдът, в който съм го преместил седи или с корема нагоре или на една страна. Направи ми впечатление, че над очите и по гърба има по - тъмно червено петно. Наместа изглежда като наяден( преди да го преместа ми направи впечатление, че женската, която е по- голяма от него го бие). Аквариумът е малък 7 литра, като в него има 2 хелера(мъжкия и женски), 3 молинезий (2 женски и 1 мъжка), 2 неона и 1 анцитрус. Има помпа само с камък за въздух. Грунда е от сравнително големи камъни и не е покрито цялото дъно.
   Неска почетох доста неща и разбрах, че не сме го стартирали правилно и сме го пренаселили. Но моля отговорете да знам какво да го правя да не предаде богу дух. Благодаря.

niki_o

На хелера спести мъките и му помогни да отиде на по-добро място.За него всичко е преключило.Другите рибки ги подари по най-бързия начин докато не са го последвали.Условия освен за една Бета и то в краен случай нямаш.
П.П.Извини ме ако съм малко рязък,но това е истината.Добре е ,че си започнал(а) да четеш-продължи-ще ти помогне в бъдеще.

MALADJANINA

Благодаря за бързия отговор. Има ли шанс с този аквариум да им създам необходимите условия? Да знам дали има смисъл да го развивам или да взема по- голям. И само да попитам, че сега се сетих като го взимах ми казаха че е за 10 до 15 рибки( или са ме излъгали и да хода да им го удара в главата на тия "разбирачи" в магазина)

Caxapa

Здравей и добре дошла в този форум. На страницата на сайта ни има едо изкачащо меню в ляво на екрана. Там ще намериш доста от темите които са за начинаещи.Умишлено не ги цитираме, понеже  ще се получи едно преповтаряне. Отделно зъз профила на всяка рибка има упоменато  минималното количество за всяка една бройка от литри вода.

hip9

Условия само за една бета. Най-добре е по-голям аквариум да си вземеш ще ти е много по-лесно за старт, този аквариум не става за 10-15 риби не вярвай на повечето продавачи.

MALADJANINA

hip9 благодаря за отговора. САХАРА , трябваше ми бърз отговор, а не спамване! Някъде да съм казал, че няма да продължавам да чета?   Честит празник! Наздраве  :vino:

G.Georgiew

Понеже и аз съм с малък аквариум 40 литра, ще ти кажа директно(ако искаш красива аква, в която да можеш да гледаш поне няколко чифта живородки) отдели малко повече спестявания и си вземи една аква поне 70-80 литра...там ще можеш хем да се научиш на основните неща в акваристиката, хем ще можеш да гледаш и няколко двойки различни породи рибоци...освен това ще се запознаеш и с понятията филтрация, торене биологичен цикъл и подобните неща. Успех !

MALADJANINA

Цитат на: G.Georgiew - 06.05.2015 21:23
Понеже и аз съм с малък аквариум 40 литра, ще ти кажа директно(ако искаш красива аква, в която да можеш да гледаш поне няколко чифта живородки) отдели малко повече спестявания и си вземи една аква поне 70-80 литра...там ще можеш хем да се научиш на основните неща в акваристиката, хем ще можеш да гледаш и няколко двойки различни породи рибоци...освен това ще се запознаеш и с понятията филтрация, торене биологичен цикъл и подобните неща. Успех !

Благодаря!

St. Anger

На мен родилката ми е 8 литра, но не се отчайвай - това им е работата на търговците.
Иначе като попрочетеш темите, не бързай да изхвърляш тоя 7 литров. Прочети за нано аквариуми и ако те грабне идеята и имаш възможност - може да се поупражняваш ;)

Caxapa

Цитат на: MALADJANINA - 06.05.2015 20:34
САХАРА , трябваше ми бърз отговор, а не спамване!
По-бърз отгопвор от насока  от къде да извлечеш информация по въроса ти здраве му кажи. И ако на това ти му казваш спамване  *dontknow*  Човек трябва да се потруди и да вложи малко старание а не наготово  да ти кажат какво да правиш. Така не се учи нищо..дори и акваристика.  Четенето е в основата.  Надявам се да си разбрал защо съм ти дал насока от къде да почерпиш информация  която ти е необходима като начинаещ в това хоби. Приеми съвета ми като  от колега а и модератор на този форум. Успех и чакаме равитие на темата ти като покажеш резултати.

Similar topics (5)

56238

Публикации: 0
Прегледи: 1170

29899

Започната от teo_21


Публикации: 12
Прегледи: 6657

41696

Започната от ARCHEON


Публикации: 5
Прегледи: 2986

53154

Публикации: 4
Прегледи: 2412

24017

Започната от kaitou


Публикации: 6
Прегледи: 3185