• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с мъжка бета

Започната от ivan_cirkov90, 10.10.2014 12:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivan_cirkov90

Здравейте първо,нов съм в форума и като цяло в акваристиката.Обръщам се към вас с едно питане.До сега не съм гледал рибки и преди 3 дни ми подариха мъжка бета в кръгъл аквариум 5 литра плюс храна за бети на гранулки.Всичко добре първия ден рибката се хранеше и беше що годе активно движеща се и на другия ден започнах да чета за тия рибки как се отглеждат.
Разбрах че се гледат в вода с температура от 23 до 30 градуса,а в стаята е 19 следователно и водата толкова,отидох купих нагревател 50 вата с регулатор понеже по малък не можах да намеря.Оказа се че тоя нагревател се потапя целия и в кръглия аквариум не може да се мушне.Намерих правоъгълен пак 5 литра и преместих рибката в него с все водата обаче от тогава не иска да яде,седи на едно място и прави мехурчета на повърхността .Беше малко борба докато я хвана с кепчето и се чудя да не би да съм я стресирал.Прави ми впечетление че като изляза от стаята за повече време се пораздвижва малко и като влезна и застана пред аквариума замръзва.
Ще се радвам на всякакви съвети
https://www.youtube.com/watch?v=QRWIIh7thIk&feature=youtu.be

Joro V

може просто да си я стресирал при местенето.
добре си направил с правоъгълния аквариум, но така и така си купувал нов, според мен, можело е и по-голям - поне 10-15 л. Това, че бетите могат да живеят в 5 л не означава, че няма да чувстват по-добре в 10. Още повече, че ще има място за някое растение и декорация - бетите обичат да се заиграват. Много е важно да й сменяш част от водата през два дни с престояла. при 5 л и без филтрация водата се скапва много бързо и от това ще ти страда рибката.

ivan_cirkov90

Не съм го купувал,дадоха ми го без пари за това за сега е такъв.

Similar topics (5)

52923

Публикации: 0
Прегледи: 1134

59883

Започната от Y@ss


Публикации: 7
Прегледи: 1369

27478

Публикации: 8
Прегледи: 6581

38514

Започната от TiL


Публикации: 2
Прегледи: 2551

41503

Публикации: 26
Прегледи: 7089