• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 09:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с хелери

Започната от usmy1, 31.05.2010 10:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

usmy1

31.05.2010 10:11 Last Edit: 31.05.2010 10:35 by nikolaytoshev
Здравейте. Имам малак проблем със хелерите. Имам 5 женски и 4 мъжки и освен да се бият помежду си нищо не се случва.
Какво да правя?

Пиши без правописни грешки и използвай пунктуация.

nikolaytoshev

Темата е преместена в "проблеми при рибите".

usmy1

Мола Ви  помогнете!Успешно развъждам-молинезии,гупи,данио,но с хелерите нещо не мога да се справя :-| *HELP*

nikolaytoshev

Използвай търсачката на форума.
Хелерите много лесно си се развъждат и сами. Аз не съм забелязал нещо по специално при тях. Те са си живородки.
Ако искаш прегледай тази тема: Размножаване на живородки (гупи, молинезии, хелери, плати)

BOJO

Хайде отначало: в какво ги гледаш - литри , размери. Филтрация ? Треви ... абе каквото се сетиш инфо . Така как да ти се помогне бре :)

usmy1

02.06.2010 11:02 #5 Last Edit: 02.06.2010 11:14 by nikolaytoshev
Цитат на: BOJO - 02.06.2010 10:43
Хайде отначало: в какво ги гледаш - литри , размери. Филтрация ? Треви ... абе каквото се сетиш инфо . Така как да ти се помогне бре :)
Ами, 180 л аквариум, 4 женски 4 мъжки. И се бият постоянно. Женските са доста големи и мъжките са маниаци.Дали това не е проблем, не знам.  Водораслите са ми гигантска валиснерия. Не знам какво още да кажа. Преди сам ги развъждал успешно. Знам че не е проблем, но сега не знам защо се получава така??

kdravia

02.06.2010 21:27 #6 Last Edit: 25.07.2010 23:46 by kdravia
Предполагам,че битките са между мъжките хелери.Остави си два мъжки,а може и само един и битките ще спрат. *THUMBS UP*
Докато има шарани,ще има и рибари!

elinceto

Остави си 1 мъжки и 1 женска и работата ще стане.

миа

Цитат на: elinceto - 18.06.2010 16:51
Остави си 1 мъжки и 1 женска и работата ще стане.
Хубава работа, в 180-литров аквариум две хелерчета-то направо срамота!

Цитат на: usmy1 - 02.06.2010 11:02
Водораслите са ми гигантска валиснерия
Водните растения много приличат на сухоземните, но живеят под вода и имат някои особености по които се различват от тях.Водораслите са талусни растения-тялото им е е изградено от еднакво устроени клетки, т.е. не се диференцират тъкани и органи.Валиснерията си има и дълги лентовидни листа, и корен си има, тъй че смело можем да я причислим към водните растения.

За разрешаването на проблема е важно да се знае кой кого бие-женските бият ли се помежду си, мъжките тях ли бият...

elinceto

Миа, нещо не си ме разбрала. Имам предвид 1 мъжки и 1 женски хелер да има в аквариума, но никъде не съм казала, че не трябва да има и други видове риби.

Асен Евгениев

Цитат на: elinceto - 18.06.2010 16:51
Остави си 1 мъжки и 1 женска и работата ще стане.
Това не е условие да стане работата. Аз имам десетина и си се плодят на воля. И в момента
имам малки. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kdravia

То тая работа с хелерите винаги си е била така и така ще си остане.Както при много други животни,има един доминиращ мъжки,а за другите каквото успеят да си "откраднат".
Докато има шарани,ще има и рибари!

Morphined

Колеги,защо спамите не разбирам. Аз от всичко прочетено не само,че не видях един свестен съвет към човека,а дори не усетих да сте разбрали какво всъщност ви пита той.
Значи аз си обяснявам нещата така : Пича си е купил наскоро 5 женски и 4 мъжки хелера. Или допреди това е имал някакво количество от тях,а сега е добавил още.
При хелерите има 2 вида "бой"

1-Когато единият мъжкар вече е доминант. Ако хелерите ти са братя или просто са отраснали заедно,единият от тях само ще подпуква другите,а после няма да продължава с гонката,за да им припомня кой е главния мъжкар. Т.е. истинска битка няма да има.
2-Ако хелерите ти НЕ са отраснали заедно,не са се виждали до вчера-оня ден и изведнъж се оказват в общ аквариум. (ДА,ТОЙ ГОВОРИ ЗА ТОЗИ СЛУЧАЙ - сигурно си е купил от магазина озлобени хелери) тогава те ще се БИЯТ наистина,единият ще отвръща на другия и т.н. докато не се умъртвят (което може би се случва и в момента) и докато не остане само ЕДИН,който с петте женски няма да ти върши работа.
На твое място,колега бих подарил мъжкарите на някой,а след тов биха си потърсил от форума (в магазин ще те излъжат) хелери,отгледани заедно (по възможност и различни цветове) А най-добре е да си ги вземеш на някаква преходна възраст,например на 5-6 месеца,така дори да те излъжат,че са израснали заедно,хелерите ти ще свикнат един с друг навреме :)

babone

11.07.2010 13:18 #13 Last Edit: 11.07.2010 14:48 by nikolaytoshev
Виж какво колега, аз отглеждам хелери от няколко години и от опит ще те посъветвам: спасението при мъжките е или да имаш поне 10 ,така доминиращия ще се разсейва и няма да ги закача, или само един. Моите сега са 15 и 30 женски и не се бият, но по странното е като започнах да гледам хелери, имах 3 мъжки и първо единия беше доминиращ после другия и накрая и третия.

DaniVal

Да пиша и тук.
След първото ми запитване,което не донесе само съвети,се надявам сега да сте по-благосклонни към моята личност(в кръга на шегата,но все пак....)
Не съм сигурна дали за тук е запитването,ама се отнася до хелер.
Ще ме извините,но първоначално малкпо се оттделям от темата за пред история.
Та така...след критиките и съветите от Ваша страна оправих нещата със водата и сега вече всичко е наред.
Забелязах една гупа наедряла и в четвъртък я премести, вчера(събота) тя роди и сега си имаме бебенца .
Та прдполагам,че в аквариума всичко е наред.
Днес обаче сутринта към 9:00ч,преглеждайки аквариума,видях,че хелерката е на дъното- умряла.Извадих я с кепчето и на дупето й видях да стърчат очи *CRAZY*...леко я притисниах и взеха да излизат сума ти рибета.Естествено умрели....ейййй много яд ме хвана.Изобщо не изглеждаше наедряла и бременна,че да взема по-ранни мерки.Възможно ли е да не е могла да роди и затова да е умряла или пак в мен е причината,че нещо съм объркала.
Поне занапред да знам.
Наистина ще съм благодарна и на критики и на съвети,стига това да не се повтаря!

Similar topics (5)

43143

Публикации: 9
Прегледи: 4379

54539

Публикации: 48
Прегледи: 11135

27286

Публикации: 7
Прегледи: 4757

38786

Започната от Valmart


Публикации: 15
Прегледи: 5801

51845

Публикации: 15
Прегледи: 5935