• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с гупите ми- ПОМОЩ!

Започната от Marinela, 30.08.2012 19:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Marinela

Здравейте купих си две гупи и като ги пуснах в аквариума те се държат странно постояно седят на повърхността на водата и понякога само за кратко отиват по надолу в аквариума и пак се връщат горе а и не плуват много се на едно място седят от както ги купих се държат така :-( аквариумът ми е 125 литра моля ви помогнете *HELP*благодаря ви предварително
:-)

Sellena

Да не би да не им стига кислорода, че да стоят все на повърхността... Какъв е филтъра? Постоянно ли работи (някои го спират за през нощта, а това не е правилно)? Сменяш ли всяка седмица една част от водата? Освен губи какво още има в този аквариум? Само гупите ли имат проблем?

Асен Евгениев

Цитат на: Marinela - 30.08.2012 19:31
от както ги купих се държат така
Кога ги купи? Ако е днес, трябва им време да се аклиматизират.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Marinela

ами в аквариума няма други риби освен едно сомче анцитрус то си е много добре само за рибките се тревожа ами филтъра постояно е фключен а рибките си ги купих вчера и сега тая сутрин ги видях че почнаха да напредват слизат по-често надолу  гледам че женската гупа стомаха и е малко по голям от вчера а и както ги гледам се се боричкат може пък да се харесват  :-)или да се бият незнам

Аз оня ден ходих с приятелката ми у тях за да си сложи новите рибки в аквариума и гледам с нейните нямаше такъв проблем но мисля че при мен е различно защото аз живея на далеч от магазина за риби и се прибирах пеша а докато се прибера минаха някъде 15 минути може би това е защото са стоели толкова много време без кислород в торбичката и сега седят на повърхността за да вдишват много кислород докато се оправят дали е така ще чакам още отговори и пак благодаря ако някой ми помогне:-)
: 31.08.2012г 08:08ч
Никой ли няма да ми помогне :-(
:-)

Асен Евгениев

За момента няма какво да се помага. Нека видим какво е положението утре.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Sellena

В пликчето могат да изкарат и цял час без проблем. Дано да са здравички и да се адаптират  :-)

stanislav85

18 гупи 9 коридораса и няколко анцитруса 22 часа бяха в 2 литра вода и патуваха от Пловдив до Разград и нямаше проблем ти за 15 мин си се притеснила

Marinela

Ами днес като ги гледам са си по добре не седят много на повърхността но плуват много бавно и постояно седят на едно място нормално ли е за гупите
:-)

stanislav89

Ехе докъде го докарахме, Маринела да пита нещо :-D :-D

pachoo

Цитат на: stanislav89 - 01.09.2012 17:46
Ехе докъде го докарахме, Маринела да пита нещо :-D :-D
Нищо лично колега, но това не е отговор на въпроса й!  *DRINK*

Та към отговора:

Зависи от условията им ... така и не видях да си дала размер на аквариума, филтрация, колко често сменяш водата, за гупите е нормално да се "сдухват" при смяна на параметрите на водата и смяна на обстановката... не искам да говоря много за гупи че при мен много не виреят, но в момента успешно отглеждам над 20 гупи подарени от колежка в форума и мога да кажа че са адски живи и красиви... живеят в аква с 15 даниота и 1 бета ....

П.С. Едно нещо което го научих от колегата Wwlado ... това е за рибите и за адаптацията им към температурата и параметрите на водата... моля ако не съм го разбрал правилно да ме поправи, но си спомням като ходих в базата му в Бургас, че ми каза ... 15 мин със плика във водата и после 50:50 вода от аквата с вода от която са живяли, още 15-30 мин ... откакто му следвам съвета стреса при новите риби е изключително минимален....

stanislav89

Явно не си чел редовно нейните мнения. Отговор на въпроса и е даден, стига да го е прочела.

pachoo

Цитат на: stanislav89 - 01.09.2012 19:30
Явно не си чел редовно нейните мнения. Отговор на въпроса и е даден, стига да го е прочела.

Колега, не смятам, че мненията трябва да са критерий... Всеки се учи докато е жив!!!  Нека спазваме добрия тон, а културата казва, че ако не можеш нищо смислено да кажеш е по-добре да си замълчиш!

stanislav89

Нали знаеш кои както се отнася с теб така и ти с него :)

Marinela

Притеснявам се за рибите и затова исках да попитам и защо трябва да спамиш stanislav89 като незнаеш какво да отговориш за какво изобщо пишеш в тази тема
: 01.09.2012г 22:10ч
Още не съм сменяла водата им защото аквариумът ми е стартиран преди 1 седмица някъде и за по нататък ще сменям 25 литра на две седмици мисля че така ще е по добре а аквариума ми е 125 литра  :-)
:-)

Penta

Да не изброявам всички възможни грешки ще ти кажа само че рибите ти не се чувстват добре, защото единственото което си направила правилно с аквариума е да го напълниш с вода.
Смяна на 1/5 от водата през две седмици ... ми не е по-добре :(

Similar topics (5)

30024

Започната от teo_21


Публикации: 0
Прегледи: 1417

41309

Започната от monivo


Публикации: 6
Прегледи: 2805

52117

Публикации: 2
Прегледи: 2049

59196

Публикации: 10
Прегледи: 4407

26383

Публикации: 50
Прегледи: 20344