• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с гупите

Започната от Ivailo Ivanov, 22.06.2010 02:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivailo Ivanov

22.06.2010 02:20 Last Edit: 24.06.2010 12:36 by nikolaytoshev
По една от гупите си забелязах накакво бяло петно седи като издутинка под лявата перка, като топченце. Като го видях беше по-малко от милиметар в диаметара след около 3-4 часа нарастна и стана около 1.5-2 мм. В аквариума по маркуча за аераторното камаче има някакъв сузест бял налеп.


Обем на аквариума: 200 л.

Височина:50 см.

Грунд
Дебелина на дъното: 3 см.
Размер на камъчетата: от 2 мм до 2 см.

Осветление:120 вата луминисцетни лампи

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба)
Външен филтър л/ч:1000
Система за СО2: няма

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума: 25.04.2010



Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по 10 литра всяка седмица
При смяната: Водата е престояла чешмяна предварително темперирана спрамо аквариума.
Температурата на водата в аквариума е 27 градуса.

Храна
Видове храна:артемия, микрочервейчета и випан на сера
Колко често храните рибките си: веднаж на ден, като почивам веднаж седмично            
За колко време рибките изяждат порциите си: около 2 мин.

Растения:
Колко % от дъното са бързо растящи:10%
Колко плуващи:1/4 от повърхността

Риби:
Полово зрели(видове, брой):3 женски ендлерки 5 мъжки и 1 женска гупа
Млади риби(видове, брой):5 анциструси 7 гупи
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): не са добавяни



Моля ви за помощ, каква е болеста и с какво мога да ги излекувам. Благодаря предварително.]По една от гупите си забелязах накакво бяло петно седи като издутинка под лявата перка, като топченце. Като го видях беше по-малко от милиметар в диаметара след около 3-4 часа нарастна и стана около 1.5-2 мм. В аквариума по маркуча за аераторното камаче има някакъв сузест бял налеп.


Обем на аквариума: 200 л.

Височина:50 см.

Грунд
Дебелина на дъното: 3 см.
Размер на камъчетата: от 2 мм до 2 см.

Осветление:120 вата луминисцетни лампи

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба)
Външен филтър л/ч:1000
Система за СО2: няма

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума: 25.04.2010



Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по 10 литра всяка седмица
При смяната: Водата е престояла чешмяна предварително темперирана спрамо аквариума.
Температурата на водата в аквариума е 27 градуса.

Храна
Видове храна:артемия, микрочервейчета и випан на сера
Колко често храните рибките си: веднаж на ден, като почивам веднаж седмично            
За колко време рибките изяждат порциите си: около 2 мин.

Растения:
Колко % от дъното са бързо растящи:10%
Колко плуващи:1/4 от повърхността

Риби:
Полово зрели(видове, брой):3 женски ендлерки 5 мъжки и 1 женска гупа
Млади риби(видове, брой):5 анциструси 7 гупи
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): не са добавяни



Моля ви за помощ, каква е болеста и с какво мога да ги излекувам. Благодаря предварително. Ето и една смимка малко сле ама толко си мога

kdravia

Колега с тези снимки нещо не става.
Ааа стана.
Докато има шарани,ще има и рибари!

vasso

Оф, това е много неприятно. Условията изглеждат добри(само ми се струва малко смяната, смисъл 10 литра на седмица са малко). Не е пренаселено, не знам какво е. Може ли да е отлепена люспа? Може и да е някакъв външен паразит, но не съм се сблъсквал с този проблем. Ако можеш разгледай снимките на болести и виж дали не съвпада с някоя от тях. По-късно се надявам да ти помогнат и експертите по болести, определено можеш да разчиташ на тях! *DRINK*

Ivailo Ivanov

Не мога да ти кажа дали е отлепена люспа, но сапочна като подкожно и после се оголеми и коти че ли ислезе наван. Наподобява малко на мухал. Като се загледа и по голямата женска гупа има токова петно.

adeon

На едната ми неонка израстна подобно бяло топче на устата.
В интернет пише, че е някаква бактерия.
Също пише, че стигне ли се дотам да има бяло топче няма много надежда за рибата.
Не видях да пише дали е заразно или не.

Сигурно по-разбиращите ще ти направят забележка, че сменяш по малко вода.

Nikola 1

Махай ги докато е време. Супер заразно е. Не е ясно от какво е, явно е гъбична инфекция. Моите умряха по същия начин за един ден. На останалите видове им няма нищо. Може да е от спарване на храната.

dok70

Цитат на: Nikola 1 - 22.06.2010 12:23
Махай ги докато е време. Супер заразно е. Не е ясно от какво е, явно е гъбична инфекция. Моите умряха по същия начин за един ден. На останалите видове им няма нищо. Може да е от спарване на храната.
Ади бе... =-O
На 200л смяна от 10л е нищо.
Грунда ти е доста едър, а от там често следват ядове.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

sof

Здравейте, имам странен проблем с гупа.
Преди няколко дни трябваше да роди (беше дебела, с черно петно.. всичко точно) бях я отделила в саморъчно направена родилка и чаках..чаках.... , но не роди (само от нея излизаше някакво бяло нещо с черни петънца и реших, че не е била добре оплодена) и я върнах в аквариума, и взе че и стана нещо.  :-!
От ден-два седи с главата надолу, не плува, а се  отпуска на водата и се носи докато не стигне до повърхността, пляска няколко пъти и пак така. Днес обаче се втрещих: беше легнала по гръб в/у камъчетата и сякаш изкривена( диша ,а като я побутна мръдва с перки, но седи с корема нагоре и е изкривена)...  :buff: :buff: :buff:
Какво може са й се случва и мога ли по някакъв начин да й помогна или е обречена  *dead

Nikola 1

Цитат на: dok70 - 22.06.2010 12:45
Ади бе... =-O
На 200л смяна от 10л е нищо.
Грунда ти е доста едър, а от там често следват ядове.

Ади не ади това си е гъбична инфекция. Може да съм на 13 , но се консултирам с доста по - опитни акавристи. Поздрави!!! Наистина смяната на водата за обема е малко. Не знам какво общо има големината на грунда, освен че заддържа повече боклуци и трябва наистина по -честа смяна на водата и по-  голям обем.

dok70

Цитат на: Nikola 1 - 23.06.2010 10:55
Ади не ади това си е гъбична инфекция. Може да съм на 13 , но се консултирам с доста по - опитни акавристи. Поздрави!!! Наистина смяната на водата за обема е малко. Не знам какво общо има големината на грунда, освен че заддържа повече боклуци и трябва наистина по -честа смяна на водата и по-  голям обем.
*BRAVO*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Nikola 1


Desmoria

Хайде да се успокоите вие двамата, да не трия по темата.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Асен Евгениев

Цитат на: sof - 22.06.2010 14:34
Здравейте, имам странен проблем с гупа.
Преди няколко дни трябваше да роди (беше дебела, с черно петно.. всичко точно) бях я отделила в саморъчно направена родилка и чаках..чаках.... , но не роди (само от нея излизаше някакво бяло нещо с черни петънца и реших, че не е била добре оплодена) и я върнах в аквариума, и взе че и стана нещо.  :-!
От ден-два седи с главата надолу, не плува, а се  отпуска на водата и се носи докато не стигне до повърхността, пляска няколко пъти и пак така. Днес обаче се втрещих: беше легнала по гръб в/у камъчетата и сякаш изкривена( диша ,а като я побутна мръдва с перки, но седи с корема нагоре и е изкривена)...  :buff: :buff: :buff:
Какво може са й се случва и мога ли по някакъв начин да й помогна или е обречена  *dead
Можеш да спестиш мъките на рибето.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sof

ми то вече само си ги спести  :'( :'( :'(

Desmoria

Sof съжалявам за рибочето, но наистина при този случай нямаше какво да направиш.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Similar topics (5)

45331

Започната от Mariqnski221


Публикации: 7
Прегледи: 2485

55773

Публикации: 10
Прегледи: 2803

28597

Публикации: 3
Прегледи: 2456

40218

Публикации: 2
Прегледи: 1908

52594

Публикации: 8
Прегледи: 3766