• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с гупите

Започната от DeqnVasilev, 04.06.2010 20:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DeqnVasilev

Цял ден гупите ми седят на куп в единия край на аквариума на повърхността и не мърдат от там. От време на време мръднат.  Има няколко които си плуват спокойно.   В аквариума има само гупи и една бяла молинеза( която ще ражда)

LuDiQa

Ако е възможно да дадеш малко повече информация за аквариума.
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

DeqnVasilev

Горе долу каква информация?
50-60 литра е. Дъното е от 10тина големи камака. 
Има нагревател , днес го засилих малко , може да им е студено ама ~24 градуса е водата.  Нямам помпа а само гъба и маркуча с кислород.
Оня ден сложих няколко гупи нови ( принцеси).

LuDiQa

Цитат на: DeqnVasilev - 04.06.2010 23:23
Горе долу каква информация?
50-60 литра е. Дъното е от 10тина големи камака. 
Има нагревател , днес го засилих малко , може да им е студено ама ~24 градуса е водата.  Нямам помпа а само гъба и маркуча с кислород.
Оня ден сложих няколко гупи нови ( принцеси).

Това ако може да ми обясниш Гупи принцеси ? 
: 04.06.2010г 23:11ч
А и колко са гупите в аквариума. Преминали ли са карантинен период с какво храниш.
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

vasso

Ако в магазина са ти пробутали златни като гупи, това ще е най-големият магазинен абсурд на света! Иначе е добре да имаш растения и грунд. Не пречи да смениш и филтъра. Евтини са вътрешните!  :-)

DeqnVasilev

 
Цитат на: LuDiQa - 04.06.2010 23:28
Това ако може да ми обясниш Гупи принцеси ? 
: 04.06.2010г 23:11ч
А и колко са гупите в аквариума. Преминали ли са карантинен период с какво храниш.

http://www.postimage.org/image.php?v=gx2fi_s9

Цитат на: vasso - 05.06.2010 00:36
Ако в магазина са ти пробутали златни като гупи, това ще е най-големият магазинен абсурд на света! Иначе е добре да имаш растения и грунд. Не пречи да смениш и филтъра. Евтини са вътрешните!  :-)

Не.. нито една не е купена. Последните 2-3 ми ги даде един приятел а останалите от размножаване
Днес ще им сменя водата, филтера..  за грунда ако намеря камачета ще направя.

Възможно ли е да са от нещо стресирани?

Асен Евгениев

Щом се размножават вътре, сигурно е голяма навалица, а и молинезата ще ражда всеки момент.
Нямаш растения и добра филтрация. Сменяш 50% от водата с престояла и с подходяща температура
и в продължение на седмица по 30% през ден.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Morphined

Веднага си източи ВСИЧКАТА ВОДА ! Подсуши аквариума (гупите да стоят в някакъв съд през това време) но го подсуши ДОБРЕ. Ако имаш грунд го промий. Изчакай 24 часа. Ако нямаш друг аква,сложи гупите в по-големичка кофа.
След 24 часа стартирай отново.
Водата ти е НАТРОВЕНА ! (99% съм сигурен)
Гупи не се събират "в единия край отгоре" ей така,за спорта ! Може молинезии,но гупи - не ! Това е инстинкт за самосъхранение,ако умират от нещо правят така,събират се на мини "пасаж" за да оцелеят (т.е. те си МИСЛЯТ<че ще оцелеят)
По мое наблюдение гупите държат най-много на натравяне,още имаш шанс да ги спасиш.

DeqnVasilev

Вече 5 гупи изхвърлих.  Няколко си бяха умрели други се държът неадекватно.
От както им смених 50% от водата си плуват на всякъде ама почнаха да умират.. Днес сигурно ще ги отделя

Morphined

Ако съм прав за натравянето,вече е прекалено късно,организмът им няма да може да се пребори,ще умрат всичките в различен интервал.

DeqnVasilev

Забелязах че се едно се паралезират. Слепват им се опашките и не плуват с тях , се едно ги няма. И като им тропна се размърда  за малко. 

Similar topics (5)

57574

Публикации: 2
Прегледи: 1663

30686

Публикации: 17
Прегледи: 6890

43312

Публикации: 8
Прегледи: 2697

54539

Публикации: 48
Прегледи: 11105

26842

Публикации: 4
Прегледи: 3190