• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 17:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с гупи

Започната от demona1994, 04.05.2013 12:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

demona1994

Добър ден, преди два дни си купих четири Гупи (две мъжки и две женски). Женските са в напреднала бременност и съм ги отделил в отделни два 4 литрови аквариума за да могат да родят спокойно. Питах в магазина дали мога да ги храня с моята храна за Скаларии (Tropical Super Wavil) и те ми казаха, че мога. Но рибките не искат да се хранят с тази храна, а сега са празници и зоомагазините не работят, не мога да купя друга храна. Моля кажете ми с какво да ги храня няколко дни докато минат празниците за да не умрат от глад.

П.П.С: Благодаря предварително.

Caxapa

Рибките няма да гладуват. Издържат около седмица и половина на гладна диета. Гупите ми в аквариумите са по-хищни и от Скалариите ми. Храня ги със същата храна и повярвай, Гупите са по-бързи от Скалариите в надпреварата за манджа.  Може  да опиташ малко да е стриеш и да не е на големи люспи храната но ми се струва, че отделени са стресирани в момента и не им е до ядене.  И като заключение, нищо няма да им стане  за ден, два-три на рибките.

demona1994

Благодаря много за бързия отговор :)

Similar topics (5)

36971

Започната от n_bs


Публикации: 7
Прегледи: 3170

50014

Започната от rdvsuka


Публикации: 0
Прегледи: 1301

47960

Публикации: 11
Прегледи: 4611

56722

Публикации: 22
Прегледи: 5661

32781

Публикации: 2
Прегледи: 2320