• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 01:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с гупа

Започната от hell_boy_sf, 21.02.2011 21:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hell_boy_sf

знам че из форума има доста подобни теми но все пак. въпроса ми е малко специфичен.
преди повече от месец забелязах една женска гупа която имаше тъмно петно отзад, преместих я в импровизитано родилно .....
Вече седмица дори 2 е тъмно черна отзад и петното е доста голямо, тялото и е леко прозрачно и се вижда как гръбнака и е огънат на горе. рибата е жизнена, много плашлива.  малко е тясно, температура 25, 26. първоначално вода от общия след това подмяна с престояла поне 3 дни.
днес преместих още една женска при нея но тя е с доста по малко петно.
проблемът е че рибата е отделена повече от месец и още не е родила.

! немога да направя снимки (телефона ми е смотан).
аквариум : 300л.
риби:
гупи 12 бр.
синьо данио 5 бр.
телескоп 2 бр.
анцитрус 5 бр.
сом неизвестен за мен 1 бр.
скалария 5 бр.
риба нож 1 бр.
скатче 1 бр.
растения:
лимонофила
някакво друго
техника:
филтър 600 л/ч вътрешен
осветление 36 W.
нагревател няма
грунд ситен пясък

TiratroN

Всичко зависи от големината и цвета на въпросното тъмно петно. Ако корема на рибката е доста надут тогава и петното е голям и тя е бременна . В противен случай или е в начален стадий или въобще не е бременна.
Най -краткия срок от едно раждане до друго което съм засичал е 28 дни. Направи си сам сметката. Понякога раждат и след повече от 30 дни.

hell_boy_sf

петното е направо черно. размера е приблизително 1/4 от тялото. така е от поне 2 седмици. преди беше по малко и по сфетло.
много отдавна съм размножавал хелери но не си спомням как беше знам че е подобно. гупите ми е за пръв път и ако евентуално се появят малки как да ги захраня.
аквариум : 300л.
риби:
гупи 12 бр.
синьо данио 5 бр.
телескоп 2 бр.
анцитрус 5 бр.
сом неизвестен за мен 1 бр.
скалария 5 бр.
риба нож 1 бр.
скатче 1 бр.
растения:
лимонофила
някакво друго
техника:
филтър 600 л/ч вътрешен
осветление 36 W.
нагревател няма
грунд ситен пясък

totishish

понякога от страх и уплах от преместването гупите не раждат на време и това води до  *SORRY* ако можеш и не е късно пригуди някаква родилка в общия аквариум кадето е била пр. това макар и да не оцелеят бебетата спаси поне мама. Поне на мен така ми е ставало няколко пъти вече и така процедирам. успех

Similar topics (5)

59445

Публикации: 0
Прегледи: 1772

25656

Започната от gambina


Публикации: 4
Прегледи: 2122

37217

Започната от iccoo


Публикации: 8
Прегледи: 3722

37329

Публикации: 9
Прегледи: 3466

47639

Публикации: 8
Прегледи: 3854