• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 14:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Бетата ми!!!!!!!!

Започната от olgrap, 03.05.2012 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

olgrap

Здравейте,от няколко месеца си имам 1 воална мъжка бета мн спокойна не се бие с никой обаче наскоро видях че опашката и е много разръфена и най-много ме притеснява че и кост-а и се показва под корема направо полудях!!! Имам в 60 литровия аквариум следните риби : 1 хелер,4 розови даниота,2 жълти доста големи молинези (възможните) охлюви ампуларий,4 неонки сомче.Кой може да я е бил така бетата ми размера и е около 5 см. Има ли как да се възтанови какви лекарства да взема.С какво да я храна и тази кост направо....нз мн ми е жал за нея ама искам експертите да кажат мнение искам да я спася!! Ще съм много благодарен ако ми помогнете  :( :( *UNKNOWN*

rollon

Аз не съм експерт,но смятам че или хелера или молинезиите са виновници.Отдели я ако можеш в друг съд.Рибите регенерират опашки.

Dan4o70

Несъм експерт,но със сигурност живородките са виновни.Отдели бетата в малък 10-15 литров съд- може и първоначално в бидон от минерална вода(ако имаш)аератор колкото да размие метиленовото синьо,което ще дезинфектира раните и.Няколко капки само.Нека си живее отделно от другите,плавниците ще се възстановят със времето.  :-)
Ако имаш възможност купи си замразена храна на блистери има различни видове,ще е хубаво и за другите ти риби. Аз моите ги храня основно със замразен хирономус и жив тубифекс  :-)

Similar topics (5)

57753

Публикации: 5
Прегледи: 2114

23533

Публикации: 56
Прегледи: 18302

37490

Публикации: 10
Прегледи: 5137

49726

Публикации: 2
Прегледи: 4815

58401

Публикации: 0
Прегледи: 1131