• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с барбуси

Започната от n_bs, 18.12.2011 15:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

n_bs

Здравейте , от джа дена има аквариум с 4 барбуса  :karamse. Попринцип знам,че те са стадни рибки и би трябвало да си плуват в комплект. Но при мен се получава не6то различно. Единя тормози вси4ки , гони ги почти постояннно. Като се измори си кълве из грунда докато другите 3 стоя като замрузнали в секи ъгъл, ест докато калпазанина не ре6и пак да им разгони м.... !!! Моля ако някой има идея каква мога да направя (преди да се разделя с разбойника ) да кажа :)

bicho1976

Цитат на: n_bs - 18.12.2011 15:55
Моля ако някой има идея каква мога да направя (преди да се разделя с разбойника ) да кажа :)
Нищо,така е с барбусите.Хубаво е да вземеш още няколко бройки,така ще става по-хубав"търкал". :-D

Bolta

И аз съм за идеята да вземеш още няколко, но дай първо да уточним, колко е голям аквариума и какви други риби имаш в него.
Като цяло, Барбусите са интересни, когато са по-голяма група. Понякога обаче стават доста задружна "банда" и започват да млатят наред останалите обитатели. :-D

n_bs

Послу6ах ви и преди два ден взех о6те два барбуса :) об6то ми станаха 6 , 4 от обикновенните и 2 от тъмните. Ефекта е на лице след като явно  се опознаха варгала за сега спя ! Ина4е аквариумът ми е малък 20 л и освен тези 6 барбуса нямам ни6то др. , но ми се струва че вече почти изпължам капацитета му! Много ми се иска добавя и о6те две броики от албиносите , но никаде не намира. Единственото, което намерих е не6то от рода на Барбус клоун http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=356 , знаятелно по големи са от мойте и си нямам представа как 6те се спогодят. 6те съм много благодарен ако някой има отг на този въпрос :)

Карган

Аквариумът ти не е подходящ за барбуси. 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

Петко Красимиров

03.01.2012 22:45 #5 Last Edit: 04.01.2012 13:55 by Петко Красимиров
Послушай Карган.Барбусите няма да се чувстват добре в 20 литра аквариум, те изискват много по-голямо пространство.Може да си купиш по-голям аквариум.Аз имах един 15 литра и си взех 100 литра. :-) :-) :-)

Nazgh0ul

За да не отварям нова тема ще пиша тук.Моя аквариум е 100 литра имам 5 барбуса и млатят не само рибки,но и растенията..Лимончето ми все едно е играла ножицата по него,другите растения по-малко ама пак има поражения.Как да ги укротя?Да взема о6те 5-6?
П.С.Тормозените рибки са звезден анциструс и гибицепс.Пострадаха им гръбните перки малко   >:o

Петко Красимиров

Ако вземеш още риби не съм сигурен дали проблема ти ще се реши.Барбусите са си такива-банда побойници. :-) :-) :-)Ако не намериш решение на въпроса, според мен ще е най-добре да преместиш анциструса и гибицепса в друг аквариум. :-)

Similar topics (5)

56238

Публикации: 0
Прегледи: 1170

29129

Публикации: 11
Прегледи: 6961

41309

Започната от monivo


Публикации: 6
Прегледи: 2805

53060

Публикации: 4
Прегледи: 2312