• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем Анциструс (албинос)

Започната от Tazzmanian, 18.11.2011 17:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tazzmanian

Здравейте,
купих си два анциструса заедно с храна за тях(някакви таблетки, които не съм видял изобщо да ядат).
Та проблема е че в магазина ми се труваха бели. Докато се прибера
и двете обърнаха корема, оставих ги с кисията в кухнята и след половин час
щях да ги давам на котката, но взеха че живнаха, но станаха някви оранжеви.
Първо се притеснявах за цвета, из форумите пишеше че стават такива от неблагоприятно Ph.
Успокоих се. Но сега гледам едното като се лепни на стъклото има нещо като кръвоизлив
в областа на ануса и се чудя да не е болест, иначе щъка из аквариума повече от другото.
Впрочем пуснах ги заедно със стартирането на аквариума без да ползвам там бактериите които се слагат във водата
или на гъбичката на филтъра. Взех си и едни водорасли с дулги тънки листа бяха добре до преди последната опресняване
на водата(имаше бял мъх - много храна и много светлина според сайта), и той се оправи. Но
сега разтенията незнам от какво станаха едни такива изсмукани, се едно ферментирал зелен лук  в хладилник.
Дали защото сомчетата ги напъплят или ми липсва нещо. Другото водорасло няма проблем(наподобява Хилядолистник-не го знам какво е и то).

ivotri

Водораслите дето си писал са висши растения, а за сомовете най-вероятно е станало много студено и затова са обърнали коремите и после са се оправили с покачване на температурата. Цвета може да ти се струва различен от осветлението например. Времето ще покаже ще оцелеят ли. Кофти е ако аквариума е стартиран скоро и няма още затворен цикъл, а и сомчетат няма да има какво да папат. Затова слагаи таблетките дето си купил вечер на загасено.

Tazzmanian

уф че съм и аз разтение  не водорасло. Навик да викам на всичко зелено във водата водорасло.

Tazzmanian

ама да знаеш изобщо не я поглеждат тая храна само я прескачат.

Tazzmanian


Similar topics (5)

43833

Публикации: 7
Прегледи: 3252

53549

Публикации: 0
Прегледи: 1289

57753

Публикации: 5
Прегледи: 2110

27210

Публикации: 10
Прегледи: 8388

38786

Започната от Valmart


Публикации: 15
Прегледи: 5758