• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 02:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем

Започната от rekaro, 18.02.2012 20:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rekaro

--------------------------------------------------------------------------------

Първо се извинявам,че пускам нова тема,но след като не ми се отговори в предишната,нямаше как да не пусна нова.Изникна голям проблем.Та не си бях вкъщи 3 дни и през това време и помпата е спряла да работи и като се прибирам днес какво виждам-от 18 риби-14 жертви!Останаха само 2 женски молинезии(който само се крият и се залежават и скоро май и те ще си отидат),1данио и 1барбус.Веднага смених близо 40% от водата и премахнах мъртвите риби.Друго може ли да се направи за да си останат живи друхите риби?Иначе утре(неделя)ще премахна цялата вода и ще изчища аквариума и грунда и ще сложа нова престояла вода.
Обем на аквариума:...........20L

Височина:30см

Грунд
Дебелина на дъното:2.5см
Размер на камъчетата:1-2мм(не съм много сигурен)

Осветление:75W

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):не
Аераторна помпа (с гъба):не
Вътршен филтър л/ч:200
Външен филтър л/ч:не
Система за СО2:не(някой може ли да ми обясни какво представлява тази система)

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума:06.12.2011

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
смяна на 2/3 от водата

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:НЕ

Вода
Сменям по 1/3 литра (процента) на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура(незнам точно) градуса.
Температурата на водата в аквариума е 25-27градуса.

Храна
Видове храна:Всякаква(Комбинация от всички храни,поне така ми каза момчето в магазина)
Колко често храните рибките си:вечер
За колко време рибките изяждат порциите си:2-3 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:имам само 1 растение,което не му знам името
Колко % от дъното са бързо растящи:0
Колко плуващи:0

Риби:
Полово зрели(видове, брой):...........незнам
Млади риби(видове, брой):............незнам
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):3гупи,1хелер,2барбуса,3молинезии и др два вида ама им забравих името(тигрови нещо си)
Риби в аквариума:2женски молинезии,1данио и 1 барбус

Георги

Не махай грунда. Сменяй само всеки ден по 8-9 до 10 литра за 5-6 дена.
Ако бях 4-5 риби в тия 20 л. надали щеше да стане така.
Вземи си 5-6 растения.

Илиян

Така за да не пускам отново нова тема,моля някой да ми отговори.Значи още не съм почнал смяната на водата както колегата по-горе е описал,а ми остана само една рибка-даниото.Та да започнали смяната и да я хвърля ли тази рибка ако е заразена за да не зарази новите ми обитатели.А и в тези 21л колко най-много рибки мога да гледам без проблем?Мери предварително!

nikolay0876

А бе нещо не мо'а ва разбера, Вий колко човека сте с тоя проблем? А и щом колегата ти е казал как да процедираш, к'во чакаш?
Има неписано правило, сантиметър рибка на литър вода, чист обем, и тва за дребните живородки. Значи в двайсе литровото бурканче 4-5 гупички и т'ва е.

Илиян

Цитат на: nikolay0876 - 21.02.2012 22:24
А бе нещо не мо'а ва разбера, Вий колко човека сте с тоя проблем? А и щом колегата ти е казал как да процедираш, к'во чакаш?
Има неписано правило, сантиметър рбка на литър вода, чист обем, и тва за дребните живородки. Значи в двайсе литровото бурканче 4-5 гупички и т'ва е.
Ами и двата акаунти са мой,просто на единия си бях забравил паролата.А много ми е интересно как моя съсед има 10литров аквариум и спокойно си гледа 10рибки без никъкъв проблем.

grigor nakov

по принцип 2 акаунта са забранени доколкото знам,относно 10 литровия аквариум може да се  гледат 10 рибки в зависимост какви са...?ако са неони *CRAZY*

Илиян

Цитат на: 6ebeka - 21.02.2012 22:46
по принцип 2 акаунта са забранени доколкото знам,относно 10 литровия аквариум може да се  гледат 10 рибки в зависимост какви са...?ако са неони *CRAZY*
Извинявам се за грешката,ще изтрия другия акаунт.По темата:моя съсед има 2скаларии,2хелера,2гупи,2трихогластера и 2 сомчета.Как то се досещата скалариите и трихогластерите нямат място там,но като ги видях си живееха добре.Дали не умират заради силния му филтър(който прави огромни мехурчета)?

nikolay0876

Цитат на: Илиян - 21.02.2012 22:39
Ами и двата акаунти са мой,просто на единия си бях забравил паролата.А много ми е интересно как моя съсед има 10литров аквариум и спокойно си гледа 10рибки без никъкъв проблем.
Сиге, глей то и мойто 200 грамово бурканче има 200 копърки... ама са без главите. Инак не мо'е да хване толко, най- много 150... макс.

Despot

Кажи му да добави сол, и на котлона  :-|

Илиян

Цитат на: nikolay0876 - 21.02.2012 22:58
Сиге, глей то и мойто 200 грамово бурканче имаез главите 200 копърки... ама са без главите. Инак не мо'е да хване толко, най- много 150... макс.
Нищо не ти разбрах,ако обичаш спри да се правиш на селянин(без да се обиждаш) и ако можеш ми помогни,ако не не пиши.Айде без лоши чувства

grigor nakov

колега вземи си купи голям аквариум минимум 50литра и си сложи рибетата за да се чувстват по добре,като начало им сложи помпичка за въздух и нагревател подходящ за тези литри

nikolay0876

Сега, сериозно, това е кощунство да гледаш толкова много рибки в това развъдно аквариумче. Няма значение каква е филтрацията. Аз лично като сложа анциструса да си излюпи хайвера, не ги държа повече от месец личинките в това аквариумче. Това вашето си е геноцид.
: 21.02.2012г 23:11ч

Обобщение на Темите
Публикувано на: Днес в 23:02 Публикувана от: 6ebeka
Вмъкни Цитат
това че мъчи рибетата си е негов проблем  :duvar:затова като се види нещо подобно се дават съвети как трябва да се гледат, друго е дали има желание и необходимите средства човек
. Ей това не знам къде изчезна, но ще го коментирам. колега това че си мъчи хайванчетата си е негова грижа, а за желанията и средствата си е друг проблем. Едно 10-литрово аквариумче струва в пъти по- малко от рибите които е сложил в него. Тази ваничка прай пари колкото една скаларийка. Така че... желания и средства...

Асен Евгениев

Цитат на: Илиян - 21.02.2012 22:55
скалариите и трихогластерите нямат място там
Хелерите и сомовете /с малки изключения/ също. Като си забравиш паролата я сменяш, не си правиш
нова регистрация.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Илиян

Цитат на: 6ebeka - 21.02.2012 23:02
колега вземи си купи голям аквариум минимум 50литра и си сложи рибетата за да се чувстват по добре,като начало им сложи помпичка за въздух и нагревател подходящ за тези литри
Имам нагревател и филтър който е 200л/ч,да не би да ми трябва по-мощен?

nikolay0876

Колега, не можеш да четеш, или не ти отърва. Момчето ти казва да си вземеш по- голям аквариум. Щото това си е развъдно аквариумче. Можеш да гледаш и 50 гупи в него, ама новородени и до време...И извинявай за речника снощи.

Similar topics (5)

57303

Започната от Tanya


Публикации: 17
Прегледи: 6145

30024

Започната от teo_21


Публикации: 0
Прегледи: 1425

42255

Публикации: 1
Прегледи: 2036

54285

Публикации: 9
Прегледи: 2790

26113

Публикации: 9
Прегледи: 4744