• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 13:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ за гупа !!

Започната от gupity123, 26.08.2012 11:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gupity123

Здравейте, днес като станах и забелязах, че едната ми мъжка гупа я няма. Поразгледах се малко и видях, че стоеше в ъгъла и до сега само там стои от сутринта само веднъж се качи нагоре и после пак си остана долу. Аквариума ми е 21л. гледам в него и още 6 гупи, температурата на водата е 27 градуса. Ето и снимки на гупичката ( съжалявам, че са размани) :


Мерси предварително.  :-)

VenusVicious

Дай малко повече информация за аквариума - какъв филтър имаш, колко часа работи, растения, лампа и тн....Кога и колко литра вода си сменил, колко време си изчакал преди да сложиш водата в аквариума...

gupity123

Ами нямам филтър, защото нямам гъба. Имам 1 растение с грунд ( камънчета ). Аквариума го стартирах не вчера, а по-предния ден. Храня ги по два пъти на ден ( Сутрин и вечер). С витаминозна и още една храна ( не й знам наименованието).  :-(
: 26.08.2012г 11:11ч
Хмм и сега пък пак си плува горе. Може би май темата е била излишна  *dontknow*.

VenusVicious

Виж, когато искаш аквариум, трябва да си сигурен, че знаеш как да го поддържаш. Ти нямаш нито истински растения, нито филтър, а това е много важно, за да са стабилни условията за живот и рибките ти да са здрави....В никакъв случай рибките не се пускат 2 дни след стартирането на аквариума...Прочети статиите от падащото меню вляво - "Често задавани въпроси" - "Много важни статии"

gupity123

Ами можеш ли да ми кажеш една цена за растенията и в всеки зоомагазин, в който продават риби ли има ? *dontknow*

ancitrusa

Цитат на: gupity123 - 26.08.2012 11:45
Ами нямам филтър, защото нямам гъба. Имам 1 растение с грунд ( камънчета ). Аквариума го стартирах не вчера, а по-предния ден. Храня ги по два пъти на ден ( Сутрин и вечер). С витаминозна и още една храна ( не й знам наименованието).  :-(
: 26.08.2012г 11:11ч
Хмм и сега пък пак си плува горе. Може би май темата е била излишна  *dontknow*.
Купи си филтър, растението ти е изкуствено. Купи си естествени растения, и ги засади, разкарай тея камъни много са едри, и си купи грунд .Избързал си с пускането на рибите, витаминозната храна, а другата предполагам е чернодробна ги изхвърли.И си купи храна на Sera, Tetra, Tropikal или Dajana.Храни рибите един път на ден.

gupity123

До сега не съм се занимавал с истински растения за аквариуми. Как се засаждам ако може да попитам и от къде мога да намеря такива храни ?

VenusVicious


ancitrusa

Храните на Sera, Tetra, Tropikal , Dajana ги има в всеки зоомагазин.

VenusVicious

 *offtopic Само аз ли забелязах, че той е попитал как сам да се засади в аквариум??  *ROFL* *ROFL*

gupity123

Извинете ме  :-D. А храната на каква цена е и в кутийка ли е или в някакви пакетчета ?

ancitrusa

Цитат на: gupity123 - 26.08.2012 14:14
Извинете ме  :-D. А храната на каква цена е и в кутийка ли е или в някакви пакетчета ?
http://www.miazoo.com/showcategory-%D5%F0%E0%ED%E8.html/150

Nikola 1

Цитат на: gupity123 - 26.08.2012 14:14
Извинете ме  :-D. А храната на каква цена е и в кутийка ли е или в някакви пакетчета ?

Има в кутийки има и в пакетчета. Иди в зоомагазина разгледай храните и ще видиш цените на посочените от колегата марки храни. Няма как да ти кажем цените на стоките във вашия град.

gupity123

Добре, благодаря много  :-).

gupity123

Купих си филтър вече и си засадих растенията.  :-)

Similar topics (5)

27594

Публикации: 2
Прегледи: 2157

21278

Публикации: 4
Прегледи: 4335

42762

Публикации: 33
Прегледи: 12052

51747

Публикации: 4
Прегледи: 3870