• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

помощ умират цихлиди бебета

Започната от visko, 05.02.2015 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

visko

умират цихлидки на различна възраст между 1-4 месеца
показателите на водата са NO3-100,NO2-0,GH-16,KH-15,PH-6.8,CL-0
слагал съм бактопур,метиленово синьо,хлорнитромицин и няма резултат
помагайте

discusfen

От какво умират по точно.Тези лекарства които си сложил са за бактериално загниване на плавниците.Какви са цихлидите.Филтрираш ли водата с нитратна смола.

ATANAS1111

На пръв поглед нитратите са високи,а пХ-то ниско.Направи бърза смяна на 60%от водата с престояла.
520 l.Tanganyika

6 Cyathopharynx Furcifer "Karilani" F1
10 Altolamprologus compressiceps Gold head "Kasanga"
5 Eretmodus cyanostictus "Kigoma" F1
15 Neolamprologus brichardi Albino

288 l. Tanganyika

12 Tropheus Nkonde Yellow  F1
22 Tropheus Black Bulu Point OB

visko

вече сменях водата на два пъти по50-60 процента преди седмица
и продължават да умират

kasaba

Цитат на: discusfen - 05.02.2015 23:11
От какво умират по точно.Тези лекарства които си сложил са за бактериално загниване на плавниците.Какви са цихлидите.Филтрираш ли водата с нитратна смола.
Не само - тези препарати са за бактериални инфекции + някои за гъби.
Казваш, че си сменял 2 пъти по 50-60% вода и имаш след това си мерил нитрат 100, така ли?
Общо взето продължи със смените, както каза колегата Атанас - това пх ми се струва ниско. Сподели какво е пх-то от там където си ти. Дай ни малко повече информация за историята на аквариума ти. Най-добре да попълниш бланката. Спри ги тези химии за момент, не вярвам да свършат работа в този случай. Давай витамини на рибите. А самите те имат ли някакви признаци на болести, нещо нередно по кожата, подути стомах, вдлъбнат стомах...

visko

аквариума е от пет месеца само с подрастващи видове от един до четери месечна възраст сменям веднъж седмично водата филтрацията е гъба повечето стоят на повърхността вертикално след хранене храня ги вечер всеки ден вадя по около 10 рибки умрели

kakd4

 Прилича ми на прехранване, подрастващи риби трябва да се хранят поне 3 пъти дневно но по по-малко.Щом стоят на повърхността значи се задушават-или слаба аерация или много замърсена вода, или и двете.И виждаш че не могат да дишат, а си сменял вода преди семица...

mario_gg

Прекалено много химия , разрушил си им и без това крехката имунна система.
При моя опит с цихлиди смъртност под 50% през първия месец си е успех .
Ако продължават да умират след 1 - вия месец тогава вече нещо не е наред ... та мисълта ми е че според мен като си видял че умират просто си ги довършил с химията.

Ivan_S

Каква смъртност близо 50% колега mario_gg. С моя опит с африкански цихлиди, имам 0% смъртност на практика (от 250 рибки, докато вадех, имам загинали точно 2 и то след тръскането). Да, зависи и какви са рибите, но 50% смъртност в общия случай си е тотален неуспех.

Според мен проблемът е комплексен - високи нитрати, слаба аерация и циркулация на водата, прехранване, излишно добавяне на химия. Всичко това е стрес. Добавям и предразположението им към блоут в такива условия. Мисля, че това ги мори.

Колега visko, снимай някое умряло рибе. Има ли белезите на блоут, защото ако е блоут, всичко което си правил досега, няма да помогне.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

kakd4

  Ако говорим за малки малавиици, смъртността трябва да е към нула.Това са много издръжливи риби.

kasaba

Цитат на: visko - 06.02.2015 16:18
аквариума е от пет месеца само с подрастващи видове от един до четери месечна възраст сменям веднъж седмично водата филтрацията е гъба повечето стоят на повърхността вертикално след хранене храня ги вечер всеки ден вадя по около 10 рибки умрели
Трябваше с това да започнеш, че стоят на повърхността. Най-вероятно това е липса на кислород или някакво натравяне. Освен това текущата смяна на вода, не ти е достатъчна - щом си  имал 100 нитрат, че може и повече. Ти пак нищо не сподели за аквариума, кажи колко е голям, колко риби си имал, колко са големи - за 4 месеца някои цихлиди може да ги направиш 8-10см. Каква ти е температурата на водата?
Колкото до устойчивостта на цихлидите към химии - това са едни от най-издържливите риби към препарати, стига да не предозираш.

mitaka01

Здравей
Би ли казал колко литра ти е аквариума,каква ти е филтрацията,колко рибки имаш и какви видове са,с каква храна храниш???
От всичко което споделяш според мен е натравяне - което се получава от недостатъчна филтрация,незнам и аерацията как ти е,общо казано лоши условия в аквариума.
Моля,ако искаш конкретни отговори дай точно описание на аквариума!!!

Поздрави


Публикациите са слети: 06.02.2015г 20:08ч

Спри да храниш и сменяй вода всекидневно и може да спреш да слагаш лекарства докато не откриеш проблема,иначе файда йок.
Според мен имаш проблем с азотния цикъл и от там идва всичко и се натравят рибите.

Similar topics (5)

41134

Публикации: 9
Прегледи: 4765

21361

Започната от slavkov_96


Публикации: 8
Прегледи: 3647

31680

Започната от dwarfer23


Публикации: 8
Прегледи: 3587

59675

Публикации: 22
Прегледи: 6636