• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помогнете ми ! Притеснявам се за Бета и другите рибки в аквариума :(

Започната от valyast, 27.09.2014 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valyast

Здравейте ! Тази сутрин забелязах ,че Бета(женска) не е активна ... не се храни ,застоява се на дъното или влиза във стомничката и не излиза... по-рядко се раздвижва ,не е толкова активна като преди ... аквариума ми е  30 литра , имам 1 халихт и 2 бебета албиноси, 2 скараларии( да отбележа ,че не гонят рибките ,много са спокойни ) 2 бети женски и 1 мъжки хелер . Нямам естествена растителност ...стартирах преди месец със всички изисквания . Сменям вода около 1/3 или малко повече на 3 дни .Храня ги сутрин и вечер . Скалариите ми и хелера имат като налепи ...бели като брадавици са , но се махат пак се появяват .. Скалариите са много активни както и хелера ,обаче ме притеснява бета..ето и снимки на рибките :
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-27%2013.38.39.jpg
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-27%2014.00.07.jpg
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-20%2022.29.19.jpg на тази снимка си личат налепите по скалариите ,същите са и по хелера  :-(
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-27%2013.44.33.jpg бетата само там стои
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-22%2013.33.03.jpg това ми е сомчето
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-27%2014.00.23.jpg тук се виждат и очите и, че са замъглени
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-22%2013.32.23.jpg
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-27%2013.43.17.jpg на тази снимка отново си личи ,че има нещо бяло мъгливо на окото
file:///C:/Users/Sony/Desktop/2014-09-27%2013.44.20.jpg и само там си стои  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*
Valya =)

Caxapa

Аз се притеснявам, как си събрала толкова риби в такъв малък аквариум. Там е пронблема.Съвсем скоро и други риби ще станат  омърлушени и НЕактивни. Едва ли всичко е стартирано както е по изискванията. Освен хелерите като бройка, всички останали изискват много повече литри вода.Бетите пък са съвсем друга работа, макар и те да се побират в тези литри. Освен всички тези неща си няма и едно истинско растение.  Просто убийствено и пълно с амоняк в аквариума.

niki_o

Здравей колежке.Ако беше стартирала както пишеш със всички изисквания то още седмица нямаше да имаш риби камо ли тази каша :-)
От всичките ти риби аквариума ти е подходящ само за една двоика бети-ама най-много и то при силно залесяване-агресивни са.В никакъв случаи не е подходящ за скаларии нито калихти за хелера може да поспорим,но сам не става.Аз снимки не видях,но съм сигурен че всички рибки са пострадали доста от липсата на азотен цикъл(не му помагаш с тази честа смяна на вода) и вероятно белите налепи за които говориш са Ихтио.
Разреди рибите махни неподходящите,спри да храниш за седмица-после храни през ден и се моли останалите да отцелеят.

valyast

за бетите от вас чувам че са агресивни ... никакви признаци не са показали на агресия ...в интернет четох доста работи и не съм срещала до сега.... жената в магазина каза че са добре за такъв аквариум ...те са малки още..доста малки ....казаха ми че мога да спирам аератора през нощта ..и това по рибките е Ихтио ..да него ми дадоха едно хапче..жълто беше за името не мога да кажа слага се в аквариума и след 14 дни пак ..човекът каза че колониите ще се махнат ....май си уморих рибките..старая се толкова много и пак не правя нещо като хората.... като го стартирах водата стоя около 2 седмици в аквариума без рибки ......всичко си беше точно ... ама беше.. :'( :'( :'(
Valya =)

DPI

Забрави какво ти е казала жената в магазина. Повечето търговци (както пише в една тема тук) нямат никаква предства от акваристика.
Случайно хапчето да е бактопур директ? Съмнявам се с него да излекуваш ихтиото, ако е такова.
Нека по-опитните отмен да пишат какво и как да лекуваш.

valyast

то е ...ами сега има промяна в рибките ..тази сутрин по едната скалария от едната страна колонията я нямаше ....на другата по главата ги няма ....не знам дали е от хапчето ... ще чакам да видя какво става .ако трябва ще стартирам на ново ,но вече с ваша помощ,надявам се да е наистина както трябва! *SORRY*                                                       
Valya =)

Caxapa

"Едно си баба знае, едно си бае"..Рибите в този аквариум са НЕСЪВМЕСТИМИ и за тези риби се изисква много повече вода. Няма как да стане просто. И факири да сме няма как да оцелеят тезириби в такъв литраж и условия.

valyast

РАЗБРАХ,ЧЕ СА НЕСЪВМЕСТИМИ ОЩЕ ОТ 1ВИЯ ПЪТ :ranting:...коя комбинация е най-подходяща за 30 литров шестоъгълен аквариум ??????????????????????????????????????

Публикациите са слети: 28.09.2014 13:27


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.cc%2Fyvhostf4n%2F2014_09_27_13_38_39.jpg&hash=23755a249dcf6e30b5fb79e4e8e05231912117e6

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Ftgv0lfqi9%2F2014_09_20_22_29_19.jpg&hash=95ae81075036cbbdd1cef1f6a012c3d63e479c6a

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fg58w0zvrv%2F2014_09_22_13_32_23.jpg&hash=de316aac95497345a2d9b2f2822d9a3546022908
Valya =)

Caxapa

Комбинацията от четене на профилите на рибките и не на последно място правилата на форума. С този капслок си за   *MODERATOR*

M14iro

ориентирай се по схемата- сантиметър на литър вода . Дължина  на рибката 3см. - 3 литра вода и си взимай дребни видове , каквито ти харесат, разгледай във форума за инфо.
Сахара както винаги критичен  :-D

Caxapa

В такъв шестоъгълен аквариум... може би само една двойка Бети. Предвид филтрацията си е само за лабиринтови риби.

valyast

изчислила съм ги 1см на 1 литър ...всичко си е точно ....а Сахара ли е какъв е ...трябва да проумее ,че само с критика на никой няма да помогне .... за предпочитане са съвети за правилно стартиране и отглеждане ... не само да изтъква неправилните работи ... нямам против да ми казва, кое не е правилно за да знам къде ми е грешката ...но и да ми обеснява кое как трябва да стане .... благодаря все пак  :-)  така да питам за този аквариум подходящо ли е да има само 2 златни рибки ...или като цяло някои по-големи екземпляри но само  2 бройки
Valya =)

Caxapa

На вид изглеждаш интелигентно момиче и ако си наистина такова ще се вслушаш в съвета ми  да четеш профилите на рибите които си избрала и там ще разбереш дали имаш необходимите условия  и аквариум за тях.

Caxapa

Отделно си събрала несъвместими по хабитат риби+ тези изкуствени растения които никак, ама никак не помагат в случая.

M14iro

Съветите за правилното стартиране и отглеждане ги има написани. Ето виждаш ли ,защо се критикува ,и с право. Мисля, че една златна рибка изисква 30 литра вода,те стават големи. Скаларията става също голяма - 50л вода, май не си изчислила.

Similar topics (5)

39924

Започната от maiorazzz


Публикации: 4
Прегледи: 2270

57902

Започната от kre10


Публикации: 6
Прегледи: 2794

30869

Публикации: 3
Прегледи: 4732

52927

Публикации: 5
Прегледи: 3889

59109

Публикации: 2
Прегледи: 1859