• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Паразите по рибите?

Започната от limonad, 12.11.2009 22:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

limonad

12.11.2009 22:30 Last Edit: 13.11.2009 20:11 by limonad
Здравейте!
Моята двойка хелери и женската молинезия се държат малко странно - отъркат се в бавно в нагревателя и бързо по грунда, все едно се чешат. Мъжкият хелер от време на време се гъне като кючекчийка, а люспите му леко синеят от страни. Женската молинезия има в средата на тялото си извадена люспа (поне така ми изглежда). При другите риби няма странност в поведението. Температурата в най-отдалечената част е 25 градуса. Аквариума е 90 литров със 6 обитателя. Дали е възможно да са ги нападнали някакви паразити и с какво мога да ги лекувам?
Предварително благодаря на всички отзовали се. *HELP*
Сега виждам, че има раздел Болести и е трябвало да пиша в него :duvar:

freza

Здравей!!!
като за начало може да сложиш сол но морска -за 90литра 50 грама са достатъчни и смени част от водата като сифонираш дъното на аквариума,повиши малко температурата и ще си каже
ако се махнат симтомите добре ако ли не -лекарсва
ЗАНИМАВАМ СЕ С ЖИВОРОДНИ РИБИ 20 години
имам награди от 2 изложби ,мисля ,че ще бъда полезен на форума-за контакти пишете на
e-mail-freza@abv.bg- 0887581153

Caxapa

Цитат на: freza - 15.11.2009 23:31
Здравей!!!
като за начало може да сложиш сол но морска -за 90литра 50 грама са достатъчни и смени част от водата като сифонираш дъното на аквариума,повиши малко температурата и ще си каже
ако се махнат симтомите добре ако ли не -лекарсва
Може и солени вани (бани) в карантинен аквариум за кратко, но аквариума в който са живяли рибите трябва да се презапусне наново ако не се лъжа. Така правехме преди 1000 години като нямаше нищо освен сол и калиевперманганат но пак вършеше работа.

limonad

Благодаря ви за отговорите :-) Посъветваха ме да оставя нещата да се развият по естествен ред и не съм слагал нито лекарство, нито сол. Смених 1/4 от водата и вдигнах малко температурата. В момента симптоми има само мъжкия хелер (качвам снимка, където се вижда), женския като че ли е добре, а за женската молинезия се съмнявам че е бременна.

Similar topics (5)

48456

Публикации: 7
Прегледи: 3791

35473

Публикации: 18
Прегледи: 6664

56501

Публикации: 6
Прегледи: 6508