• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кой ми хапе гупите?

Започната от Sqwall, 10.02.2006 09:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sqwall

Сега не се смейте много, но пред мен има голям прецедент. Аз съм начинаещ акварист, но преди майка ми да се намеси в безразборното пазаруване на всякакви видове риби аквариумът ми си беше съвсем добре. Понеже на жената това и е нещо като развлечение (както пазаруването с часове в Metro) нещата отидоха на лошо.

Имам две предположения за възможния вредител, но реших да питам по-опитни от мен акваристи.

Ще изброя рибите в аквариума дано да ми помогнете.

Имам 2-ка лабеота едното е супер кротко другото е фурия.
2-ка Чанга-Ранга нямам наблюдения за агресивност.
3 Черни неони
4 Червени неони
4 Кардинали
4 Орнатуси
Терницея
Трихогастер
2 прилепалки
5 Хелери
5 Молинезии
Ботия
2 Даниота
2 Скаларии едната е безобидна другата малко пази територия.
3 Расбора Арлекин
3 Сомове
Сребърна Акула (хипер кротка)
Много Гупита :)

Голяма манджа с грозде е знам, ама съм овладял засега положението със безразборното закупуване. :)

Аквариума е голям, но за съжаление още нямам почти никакви растения. Дъното не е голо. Има най-различни подънни украси наподобяващи дърво и тн.

Благодаря ви.

P.S. може да съм допуснал и някоя друга правописна грешка, но то е защото главно пиша на латиница. :( Извинете ме.

6aro

Мисля, че е от скаларията. Те по принцип не се гледат с гупи, неони и др. харацини. Скалариите са цихлиди. Когато са малки не създават проблеми, но после като пораснат почват да нападат по-малките и мирни рибки.

П.п. Някъде тук беше писано за тях по този повод.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

dave

Цитат на: "6aro"Мисля, че е от скаларията.

Скалариите обикновено изтребват гупите до крак.

Христиан Пламенов

Лабеотата са агресивни :box,но мисля, че е от пренаселеността. 8)

Жоро

Аз бих заложил на трихогастера.

6aro

Цитат на: "Жоро"Аз бих заложил на трихогастера.

Мисля, че не е той. Не знам какъв е точно, но имам 4-ри леери, които живеят с неони и др. риби и нищо не правят. Даже са много спокони. Само мъжкия (поне аз мисля, че е, защото се различава от др. и има по издължен гръбен плавник и долния е по др. от на останалите) се крие по-често. Но не са нападнали нито една риба по-малка от тях.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Жоро

Явно всичко опира до характера на трихогастера.При мен женски петнист трихогастер(сравнително голям 8-9 см) за една нощ успя да бастиса три кардиналки и чифт гупи.

6aro

Явно е така! Нямам опит с трихогастри, това са първите, които гледам и нямам никви проблеми.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Sqwall

Трихогастера беше. Преместих го и вече нямам жертви. Лабеото само себеподобните си гони. Но не ги наранява прилича повече на игра.

Мерси.

6aro

Браво! А за лабеото при 2-ве има голяма велоятност едното да загине. Така и стана при мен когато ги гледах с едни др. риби. Едното порастна много и почна да напада др. докато не го уби. Ето защо трябва да имаш много растения и не много малък аквариум.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Sqwall

Ами ограничил съм се в момента в закупуванео на риби. Сега ще си правя 160 литров квадратен аквариум. Измислих му страхотно място просто. Ще вляза аз в час, но всичко с времето си :)

Similar topics (5)

57571

Публикации: 6
Прегледи: 2457

44441

Започната от ivo_p


Публикации: 1
Прегледи: 1539

26301

Публикации: 44
Прегледи: 16296

59761

Започната от Mihata12


Публикации: 14
Прегледи: 2260

50806

Публикации: 1
Прегледи: 1874