• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.05.2024 02:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Женска гупа кълве златните рибки

Започната от chepkata, 03.09.2010 16:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chepkata

Здравейте! В аквариума си имам проблем.Скоро ми умря една златна рибка, а седмица по-късно и втора. Болните рибки имаха странни, по-светли петна по тялото си и постепенно ставаха вяли и се застояваха на едно място. А ми направи впечатление, че една женска гупа ги гонеше и кълвеше непосредствено преди да се появят симптомите им. После, обаче и други риби ги нападаха за кратко. Възможно ли е да е някакъв паразит или е нещо друго? Ако може някой да сподели опит и препоръка... А аквата е 60 литра, постоянна филтрация с вътрешен филтър-400 л.ч., 25 градуса, няколко (8-9) живи растения, грунд 3-4 мм., 5бр.розово данио, 2 сомчета, 4 гупи и 4 златни-вече 2. Скоро купих един телескоп и не съм го държал под карантина. Водата сменявам на 7 дни по 25-30%. Параметрите на водата не ги знам-не съм си купил тестове.Знам, че рибките са много за тоя малък аквариум, но дали е само това? Стартиран е преди около 40 дни.

MeTogu

Много вероятно е да е някакъв паразит донесен от телескопа.Обикновенно другите риби обичат да кълват от слузта на болните риби в никакъв случай не е гупата причината за смърта.Малко метиленово синьо сложи в аквариума по предписание на опаковката за профилактика не за лечение за да не се притесняваш за другите риби.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

chepkata


Similar topics (5)

29220

Публикации: 8
Прегледи: 4655

58904

Публикации: 8
Прегледи: 4827

50978

Публикации: 2
Прегледи: 2070

41803

Започната от gupity123


Публикации: 20
Прегледи: 6259

34915

Публикации: 10
Прегледи: 6166