• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.05.2024 13:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Изцъклено око на гупа

Започната от Jordan_1, 12.03.2013 14:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Jordan_1

Здравейте, имам нужда от помощ. Една мъжка гупа има изцъклено око, цялата очна ябалка е изпъкнала. Сега лежи на дъното о диша учестено. Като ги храних по-рано днес имаше апетит. Аквариума е 50 литра с вътрешен филтър, два вида растения (валиснерия и лудвигия) рибите са 30 гупи и 2 анциструса и 2 охлюва хелени. В неделя сменях водата както правя всяка седмица и вчера не ги храних. Водата си беше престояла малко над 24 часа. Сменям по 12 литра. Симптомите се появиха след смяната на вода и вчера се задълбочиха, а днес мисля, че е много по-зле.

Caxapa

С Гупи съм нямал такъв проблем но скоро имах подобен случай със Скалария. На запитването ми отговориха, че било от вътрешни паразити. Лечение не си спомням с какво ми препоръчаха но докато се организирам и изхода беше летален.

ogogogo

Ти всяка неделя сменяш 100% от водата ли?
При много риби се получава от наличие на много нитрити.
Смени 30-40 % от водата и така през няколко дни докато не се завърти азотния цикъл.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Jordan_1

Не сменям цялата вода. Прочети си какво съм писал.

Nikiengi

Според мен е Воднянка, това е един от признаците, наблюдавай и за настръхнали люспи.

S_mo

Цитат на: ogogogo - 12.03.2013 17:29
Смени 30-40 % от водата и така през няколко дни докато не се завърти азотния цикъл.

Послушай го ;-) Нали имаш нужда от помощ :-)

Jordan_1

Преди три седмици сменях 30-40% от водата през ден. Няма ли да е лошо да го правя толкова скоро? Има ли препарат които да мога да ползвам. Можеби някои на Sera за отстраняване на азотни съединения и други вредни разтворени газове?

Caxapa

По принцип се сменя всяка седмица по1/3  вода на аквариума. Инак става Фукушима  ;-)

Jordan_1

Сменям по 12 литра всяка седмица от 50 литров аквариум което е 24%. Между 20-30% е нормално количество за 50 литров

Similar topics (5)

34275

Публикации: 9
Прегледи: 3665

42044

Публикации: 15
Прегледи: 6688

58491

Публикации: 5
Прегледи: 2337

31325

Публикации: 0
Прегледи: 2411

54728

Публикации: 2
Прегледи: 2345