• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

хелер-гладува

Започната от m_milena, 24.02.2009 21:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

m_milena

Привет на всички...Съжалявам, но ще се впусна в малки подробности, за да може да прецените по-добре моя случай.
Женският ми хелер роди преди около 1 месец. Остана в нея още хайвер, който  ИЗХВЪРЛИ след 10-ина дни, но не под формата на рибки. Сега няма никакви признаци да е бременна. Притеснява ме факта, че от тогава не се храни добре. Има желание, но плюе храната, . Видимо отслабна. Плува  носеща се по течението. Няма др. видими симптоми на болест, освен че не може да преглъща. Храната е хубава,  не е от евтината на чували. Другите руби са добре, хранят се.
П.П. храня ги с 3 вида храна, всичките ги плюе
Благодаря на всички предварително за съветите и отговорите
Поздрави

FHM

Имам същя проблем но с гупа .

chaykov

ами може да се е повредила нещо нормално е животинка си е а и живородката не е една от най-дълголетните риби...
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

kiril_m

Дай малко повече яснота каква храна даваш. Аз имах този проблем преди време, когато захранвах с т.нар. витаминозна храна. Някои от люспите бяха явно прекалено големи и след като хелера захепеше люспата и започнеше да я преглъща веднага я изплюваше и храната падаше на дъното.

magutta

От скоро ли е в твоя аквариум? Имаш ли идея на каква възраст е рибката и колко пъти е раждала? Попрегърбена ли е? (Моите купувани женски гупи така бяха - след 2-3 раждания се споминаха всички и оставиха поколение за още 5-6 аквариума  ;-)... )

m_milena


Цитат на: kiril_m - 24.02.2009 23:11
Дай малко повече яснота каква храна даваш. Аз имах този проблем преди време, когато захранвах с т.нар. витаминозна храна. Някои от люспите бяха явно прекалено големи и след като хелера захепеше люспата и започнеше да я преглъща веднага я изплюваше и храната падаше на дъното.
1.Храната която давам е на люспи, изглежда като витаминозната със съдържание на артемия, алги, морски раци, соя и т.н. НО Я НАЧУПВАМ, НЕ Я ПУСКАМ ЦЯЛА
2.Една др. пак на люспи, но само на растителна основа
3. Давам им също една на мн. малки гранули, тя вече се води витаминозна

Цитат на: magutta - 25.02.2009 00:12
От скоро ли е в твоя аквариум? Имаш ли идея на каква възраст е рибката и колко пъти е раждала? Попрегърбена ли е? (Моите купувани женски гупи така бяха - след 2-3 раждания се споминаха всички и оставиха поколение за още 5-6 аквариума  ;-)... )

Да, рибата е от скоро в аквариума, купена е. Млада е. Това да и е 2 -ро раждане...Не е прегърбена, перките и не са свити, видимо няма някакви гъбични инфекции или паразити
Благодаря на всички за бързите отговори

FHM

Цитат на: magutta - 25.02.2009 00:12
(Моите купувани женски гупи така бяха - след 2-3 раждания се споминаха всички и оставиха поколение за още 5-6 аквариума  ;-)... )
Ми в моя аквариум ражда за първи път и от тогава е така главата и е по голяма от тялото като се загледа човек .

batmilcho

 да това много често става с живородките .... и нищо не може да се направи ... отдели я за всеки случай .... вземи малко течни витами има най - различни .... малко сол може да сложиш във водата виж колко според аквариума ти  .... и запали една свещичка в църкавата .

SkyNer

Преди 7 дена хвърлих 3 гупи за да не се мъчат бяха точно така и още немога да разбера от какво е. :duvar: :duvar: :duvar:
Прохождащия

m_milena

Цитат на: batmilcho - 25.02.2009 17:40
да това много често става с живородките .... и нищо не може да се направи ... отдели я за всеки случай .... вземи малко течни витами има най - различни .... малко сол може да сложиш във водата виж колко според аквариума ти  .... и запали една свещичка в църкавата .
слагам витамини...
виждам че не е еденичен случай, явно не може да се очаква кой знае какво  :-(  ,но  това за свещичката и църквата наистина ме разсмя  :-D

batmilcho

Живородките са така .... неприятно е много ... трябва много добре да се наблюдават .... дори и да имат апетит при хранене ... започнат ли да се крият от другите риби ... станат ли лениви  - работата не е на добре .... и аз има един женски хелер на година и полувина 9 :10 см  - красота ..... е  мамка му от няколко дена стои скрит зад реактора за СО2 .... нищо не може да се направи ... стреса много ги мори живородките най-вече хелерите ... това са ми любинците .... разпознават  хората .... плашат се от всеки освен от този който ги храни и се занимава с тях .... познават кепчето .... докато гупите не са така .... те за замаени рибоци ....


batmilcho

ееееее браво .... голямо удоволствие е това .... ама при кой биха отишли да ги погали .... и другия ми въпрос е защо не погали разборите  :-D

m_milena

Цитат на: bigbeer - 25.02.2009 20:15

Ето един клип от Жорката.
божееееее, не може да бъде истина...така съм си галила само кучето  =-O:-) ,  запалихте ме вие, виждам още един аквариуми в близко бъдеще - кеф за душата и мъка за портмонето  :-D  ... а винаги съм си падала по живородки, защото една с една не си приличат...

batmilcho

гледай си живородките .... няма по хубави рибки .... има много да научиш за тях .... и  това че не си приличат неможах да го разбера.... ноооооо гледай си тях .... един такава дето дава да я галиш  струва колкото твоя аквариум със салтанатите му и рибките ти барабар ..... излишно е ....  :-D