• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 11:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гупичките ми умират 1 по 1

Започната от Smurfff, 17.06.2011 09:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Smurfff

Здравейте, не знам но от няколко дни гупичките ми умират 1 по 1 окапват и опашките и ме е много яд https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages.php%3Fimages%2F431%2F3461431i.jpg&hash=a04daddc58aad3f87af4ce16e35744069340fe84
Имах 10 рибки сега са ми 3 гупи 1 скалария 2 сомчета

Desmoria

Ще те помоля да попълниш тази "бланка":http://aquariumbg.com/forum/bolesti/imate-bolna-ribka-popalnete-tova-za-da-vi-pomognem и да я постнеш тук или в секция Проблеми. Така най-адекватно ще може да ти се помогне.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Smurfff

Обем на аквариума:  6 литра


Осветление:8 вата

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба)


Филтрите работят почти постоянно но ги изключвам  за нощта

Дата на стартиране на аквариума:13.06.11
Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
вчера си взех 2 охлюва, 1 скалария и 1 сомче


Вода
Сменям по 100 (процента) вода на всеки 3 дни.
При смяната: Водата е (престояла). Водата е с температура 25,24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24,25 градуса.

Храна
Видове храна: дафня смесена със витаминозна
Колко често храните рибките си: 2 пъти на ден




Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):2, сом и скалария

stilista

Нямаш азотен цикъл и си тровиш рибите които не са подходящи за толкова малък аквариум!Остави си 3-4 гупи и не спирай филтъра а и му сложи 1гъба.Водата се сменя по 30% седмично а не 100%.
Чети повече за да не правиш грешки и да не ти умират рибите.
Успех!
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Smurfff

Взех си толкова много рибки защото ще си взимам нов аквариум, а някакви идеи как да предотвратя измирането на другите рибки >???

Desmoria

Трябва ти просторен аквариум с престояла вода и задвижен азотен цикъл. Това ти е спасението. Иначе варианти за ударно справяне със ситуацията има, но те са за максимум 2-3 дни. Колко риби имаш в момента общо?
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Smurfff

6 рибки имам в момента

Desmoria

Рибките ти са твърде много за такъв литраж. Ще ти се наложи да се разделиш поне със скаларията (макар, че незнам колко е голяма). Това, което евентуално можеш да направиш, докъто си стартираш по-голям аквариум е да смениш цялата вода с престояла, да сложиш една гъба на помпичката(камъчето) и при никакви положения да не спираш филтрацията. Да сменяш всеки ден по 20-30% вода с престояла и да не ги храниш повече с тази храна, която имаш в момента ами да си вземеш някаква качествена Sera, DajanaPET и т.н. Храни ги само по веднъж, като им даваш само една щипка. И пак ти казвам, това е закърпване на положението за не повече от 2-3 дена.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Smurfff

Здравейте, мисля, че си разбрах проблемчето по голямото сомче ми ядеше малките гупи жалко за тях останаха ми само 2чки.
Като си взема новият аквариум ще мога ли да пусна сомчетата на по широко при гупите ??
: 17.06.2011г 22:10ч
Днес ми умряха и последните 2 гупи не е от сомчетата  *SORRY* Мисля си, че следващата е скаларията ???

salamandar

Колега,доста грешки имаш в отглеждането на рибетата.Най-малко поне 20л аквариум вземи,а и с тази 100% смяна на водата до никаде няма да я докараш.Както ти каза колега stilista,никакъв азотен цикъл неоставяш да се завърти.Жалко за рибоците те с нищо не са виновни.Даже нямаш грунд и растения в този малък литраж,всеки почва отначало ама.........трябва и да се чете.Инъче има да си  :duvar: и да питаш що измират рибките.

Smurfff

Здравейте отново вече разбрах проблема на 100% е решен един братовчед на гупите ми изяждаше моите гамбузия

Асен Евгениев

Цитат на: Smurfff - 21.06.2011 23:53
проблема на 100% е решен
Изобщо не е решен, колега. *NO*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

марин

Колега, както ти казваме трябва да си сложиш по голям аквариум или да сложиш във водата 20% застояла вода иначе проблема не е решен на 100% а на 5-10% направи каквото ти казваме иначе ще си биеш главата :-|

Smurfff

Новата аква е на лице но се чудя къде да сложа тази рибка за да не ми изяде гупата и хелера

Similar topics (5)

31889

Публикации: 9
Прегледи: 3913

25799

Публикации: 12
Прегледи: 5263

59675

Публикации: 22
Прегледи: 6757

56269

Публикации: 2
Прегледи: 1709

48640

Публикации: 14
Прегледи: 5650