• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дискуси с бели точки и слуз

Започната от belitrawien, 29.03.2014 19:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

belitrawien

Здравейте, за пръв път пиша във форума!
Имам проблем с три дискуса - гледаме ги от 1.5 год. и до сега не сме имали проблем с тях, но последния месец нещата станаха зле.
Първо на единия дискус му се замъглиха очите,но, честно казано, не се отнесохме сериозно към това - мислех, че се е наранил, защото доста се бие с другия дискус. Преди около две седмици  и на трите риби им се появиха дупки по главите и ги лекувахме с JBL Spirohexol за вътрешни паразити. Сменихме около 50% от водата след лечението, дупките като че ли не са намалели кой знае колко, но рибите се хранеха и си бяха жизнени. От днес - вече се появиха и бели точки по телата на рибите и като че започна да се точи някаква слуз от повърхността на самото тяло и от перките. Сложих Sera Costapur и Sera Mycopur, тъй като предположих, че става въпрос за смесено заболяване. Честно казано не знам дали не избързах със слагането на лекарства, но от лекуването на вътрешните паразити мина една седмица и поне две смени на водата от тогава.
Аквариума, в който се помещават единствено тези три дискуса, е Ferplast Dubai Corner90, който е 180л., за дъно има ситни камъчета, има няколко по-големи камъка,по около 20см. дължина, едно изкуствено растение, филтъра мисля, че си е комплект към аквариума - Blu wave 05, не зная параметрите му какви са. Работят непрекъснато.  Сменяме 30% от водата с чешмяна и добавяме Sera Aquatan поне веднъж седмично.В момента температурата е 31 градуса. Храним с Тетра Дискус по три пъти на ден и последния месец добавяме витамини на JBL. Тестовете на водата са ок, само Ph-то не знам дали не е малко ниско - около 6.5 иде.
Не сме променяли или добавяли нищо в аквариума и не мога да разбера защо така изведнъж се сринаха тези риби.
Моля, дайте съвет какво да подобряваме и как да лекуваме вече наличните заболявания!
Благодаря предварително!

grigor nakov

Само си объркал рибите с тези лекарства.
Хрилни паразити най-вероятно и чревни вече.
Третираш със Бактопур директ + Флагелол на сера 3 дни е цикъла>Температура 31 градуса ...
спираш да храниш докато лекуваш.Смяна на 50% вода след това,активен въглен във външния филтър

belitrawien

И аз предположих, че нещо обърках с тези лекарства, но се притесних и първо действах, преди да питам, а трябваше да е обратното...
Благодаря за бързия отговор!

tao

В такива случаи аз съм бил доволен от метронидазол

Similar topics (5)

38243

Публикации: 10
Прегледи: 5801

32869

Публикации: 7
Прегледи: 4858

59754

Започната от Ivan14


Публикации: 0
Прегледи: 1437

27830

Започната от deadline78


Публикации: 15
Прегледи: 10311

58997

Публикации: 8
Прегледи: 4429