• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

болна гупа

Започната от Jordan_1, 14.01.2013 22:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Jordan_1



Преди една седмица роди и като я върнах в общия аквариум нямаше проблеми. Тази вечер плува бавно по дъното и даже си ляга и не мърда само диша. По главата като че ли е поулющена. И една мъжка гупа от днес е по-малко етосиазирана и като женската лежи даже се беше скрил в дънера и не излезна повече от час. Какво да права и изобщо има ли какво да се направи? Боагодаря предварително.

pqko

ако е на 3,4 раждания,може и да неоцелее,остави я то ще си покаже  :-)

hristoj

Може би е стрес,рязка промяна в температурата на водата,нов дом..Или както каза колегата е остаряла и е дошло времето.

kamikadze ZX7RR


С това "като олющено " по главата няма да я бъде.Не знам какво е точно ,но не реагира нито на бактопур,нито на костапур ,нито на м.синьо,нито на калиев прманганат,нито на смени на вода,нито на каквото и да било.
Всичко започва с стоене на рибата на повърхността ,срещу струята на филтъра, след два три дни започват да лежат и след около ден до два лежане  *dead
Преди време ми дойде това на главата и ми измори всички женски гупи -раждали не раждали на ред.Както се появи така и изчезна или някой от "илачите"го умори,но заразените вече риби си измряха.

Miroslav 1987

Цитат на: kamikadze ZX7RR - 15.01.2013 16:04
С това "като олющено " по главата няма да я бъде.Не знам какво е точно ,но не реагира нито на бактопур,нито на костапур ,нито на м.синьо,нито на калиев прманганат,нито на смени на вода,нито на каквото и да било.
Всичко започва с стоене на рибата на повърхността ,срещу струята на филтъра, след два три дни започват да лежат и след около ден до два лежане  *dead
Преди време ми дойде това на главата и ми измори всички женски гупи -раждали не раждали на ред.Както се появи така и изчезна или някой от "илачите"го умори,но заразените вече риби си измряха.
Ще реагира колега на Сера Бактопу Директ или на Аквафуран :-)Също така добавяйте по малко едра морска сол във водата при смени
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fa2.rimg.info%2Fd6b7250306ad9908a891bffc68b16c68.gif&hash=93d1305c8ad0ecbf77870b77b516255f73177f32

Similar topics (5)

52786

Започната от SCAR_FACE


Публикации: 2
Прегледи: 2631

39586

Започната от didetosmile


Публикации: 1
Прегледи: 1530

39814

Публикации: 5
Прегледи: 2823

59136

Публикации: 6
Прегледи: 2754