• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 23:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болест или не?

Започната от kristiqna, 30.08.2013 12:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kristiqna

Цитат на: hunter - 31.08.2013 10:03
Филтърчето ще ти заеме много по малко място отколкото дунапренената гъба с камъче за въздух. И другия + е, че филтъра ще е доста по безшумен отколкото помпата за въздух. Ще търсиш от този тип http://www.aquarium.bg/filtri/vsichki-produkti/rs-072a-detail но има такива които имат маркуч който излиза навън и подават и въздух. Обиколи магазините при вас няма начин да няма. Ето за това ти говоря сега го намерих из нета http://www.aquaticandpetwarehouse.com/products/resun-cruiser-internal-power-filter.html през маркуча вкарва въздух а от черния накрайник в другия край на маркуча регулираш колко да вкарва. Освен това върти водата през себе си и осигурява достатъчно циркулация и пречистване. Вътре в себе си има и гъба и е много по безшумен от вибриращите помпи за въздух. Аз имам подобен китайски за 9лв. и не мога да го чуя като работи като изключим звука на балончетата.
Благодаря ти!Сега ще ги разгледам *THUMBS UP*
: 31.08.2013г 12:12ч
Отново почна седенето до камъка ....Сега се раздвижи малко.После ще кача снимки
: 31.08.2013г 13:01ч
Снимките не могат да бъдат качени.Мисля,че не е болна о просто си почива.

hunter

И защо не могат да се качат снимките?

kristiqna

Сега забелязахме, че малко триъгълниче от опашката липсва  *dontknow* Не знам дали е от старост или някъде по мидите си я е скъсала *dontknow* Според вас какво й е?

hunter

Ами без снимка е трудно да се каже. Не мисля че е от старост или от това да си е скъсала от мидите. По някога накъсване на плавниците се получава от кофти параметри на водата. Но пак казвам без снимка може само да се гадае.

kristiqna

Със бутонът Copy не мога да се оправя.Гледах на снимка как се прави копирам линка и нищо

kristiqna

Купих й компания-Молинезия. *YAHOO*Много е спокойна яде си а наща се крие зад камъка и ще пукне направо. *ROFL*Въпроса ми е дали ще се нападат?В магазина ми казаха,че няма но аз все пак да попитам *dontknow*

hunter

Мисля, че няма да се нападат поне аз съм нямал такъв случай когато преди години гледах гупи молинезии и хелери. Но молинезиите стават доста големи. За снимката като ти излезе линка просто щракаш веднъж със левия бутон на него и той се маркира сам. После десен бутон и даваш копи и после поставяш в полето с текста и готово  *THUMBS UP*

kristiqna

Ами молинезията гони гупата =-O Щом при теб е нямало проблем защо при мен да има?Но всички рибки са различни...Пак ще се опитам да кача снимка но тя е от вчера
: 01.09.2013г 13:01ч

Това е от вчера сега ще кача и снимки с молинезията
: 01.09.2013г 13:01ч

Това са....Дано да се вижда добре

Георги

Цитат на: kristiqna - 01.09.2013 13:25
Ами молинезията гони гупата =-O Щом при теб е нямало проблем защо при мен да има?

Защото рибите са стадни - за тях е нормално да са сред себеподобни. Затова се взимат 5-6-7 от един вид в 40-50 л. аквариум и грижите се свеждат до смяна на вода.

kristiqna

Ами тя беше единствената останала молинезия и затова я взехме да прави компания на моята.И в началото бяха 4 гупи но умряха и остана само тази...
: 01.09.2013г 13:01ч
Молинезията само я гони...Какво да правя?Да купя ли поне още 2-3гупи?Въпреки,че не знам кога ще е

hunter

Аз не виждам на снимките молинезия а 2 женски гупи  *dontknow* Или това със жълтата опашка да е ама не ми прилича от тази снимка много на молинезия.

kristiqna

Ами продадоха ми я за молинезия....
Ако наистина е така продавачите много обичат да се подиграват с начинаещи..... :duvar:
: 01.09.2013г 17:05ч
Тази с жълтата опашка ми я продадоха за молинезия

hunter

Ами може аз просто по така направената снимка не мога да определя. И още едно нещо много е оголен аквариума според мен. Сложи на задното стъкло някакъв фон от фолио например черно или синьо или залепи някаква декорация. И не го дръж на директна дневна светлина ще зеленясват стъклата много след време.

kristiqna

Значи ще се купува нова мъжка гупа и молинезия .Ами тази с жълтата опашка "молинезията" има подута коремче.Продавачката каза че я забравя да я храни и тук яде сега като луда но преди да яде беше с такъв корем.Дали е бременна или си вношавам
: 01.09.2013г 17:05ч
тоест коремче както виждате на снимката
: 01.09.2013г 17:05ч
Ами добре ще направя,но не знам кога.Аквариума е в стаятаа ако пуснем пердетата пак ли ще заленясът?За сега няма къде да го сложим хола е в ремонт а кухнята на още по голяма слънчева светлина

hunter

Заоблен корем не значи бременна риба по скоро не е бременна. Храни ги по малко не е добре да се прехранват рибите вредно е. Според мен се спри на един вид риби, аквариума ти не позволява да гледаш много риби. И без това са живородки и като вземеш и мъжки и почнат редовно да имат малки да не се пренасели аквариума. То аквариума няма като гледам растения където малките евентуално да се скрият. И най вероятно ще бъдат изядени но все пак. Е сложи му временно един картон от зад докато му решиш проблема. И не е казано че е кой знае какъв дерт ако няма фон но е по добре. Няма да зеленясът толкова бързо а дори и да се случи се чисти не е проблем.

Similar topics (5)

926

Публикации: 2
Прегледи: 6050

55050

Публикации: 1
Прегледи: 2121

49055

Започната от Dancho


Публикации: 5
Прегледи: 2906

41431

Публикации: 2
Прегледи: 2430