• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 11:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бебета при възрастните

Започната от manyg, 01.09.2011 16:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manyg

Имам 5 бебета от месец горе-долу. Бяха в 5 литров аквариум. Големите са 2 хелера и 2 молинези. Големите бяха в аквариум 10 литра, но сега ги прехвърлих в 50 литров. Дали е безопасно да пусна бебетата при големите?
Mалките са около 1 см. Ети и снимки :



А ето и големият аквариум и големи риби:




четох че щом мъниците са по големи от устата на големите можело да се пуснат но дали пък няма големите да нахапят малките?

Татарчев

Здравей колега. В големият аквариум нямаш много укрития и малките могат да пострадат, поне на мен ми се стуват още малки.
Големият аквариум стартиран ли е както трябва? Струва ми се прекалено чист... ако не е ще имаш проблеми в скоро бъдеще. Ето една полезна статия http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98
Имам и две препоръки:
1.Смени си храната ако храниш с тази от четвъртата снимка.
2. Сложи филтъра с 1см по-надолу, така че да е потопен целия.

manyg

Цитат на: Татарчев - 01.09.2011 16:47
Здравей колега. В големият аквариум нямаш много укрития и малките могат да пострадат, поне на мен ми се стуват още малки.
Големият аквариум стартиран ли е както трябва? Струва ми се прекалено чист... ако не е ще имаш проблеми в скоро бъдеще. Ето една полезна статия http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98
Имам и две препоръки:
1.Смени си храната ако храниш с тази от четвъртата снимка.
2. Сложи филтъра с 1см по-надолу, така че да е потопен целия.

стартирах го преди 4-5 дена големият аквариум. като изсипах водата на малкият (10 литровият) и долях с друга.
Препоръчай ми храна на разумна цена :)

Татарчев

Цитат на: manyg - 01.09.2011 16:56
стартирах го преди 4-5 дена големият аквариум. като изсипах водата на малкият (10 литровият) и долях с друга.
Препоръчай ми храна на разумна цена :)
Можеш да използваш храна на люспи на Sera, Tetra, JBL... на люспи, за да са удобни за стриване за мъниците. Има пакетчета по 12гр (на първите две фирми) и цена под 2 лв.
Успех.

manyg

значи няма да слагам малките в аквариума. а при тази растителност ще ми трябва ли СО2 система или е малко ?

Татарчев

Цитат на: manyg - 01.09.2011 17:22
значи няма да слагам малките в аквариума. а при тази растителност ще ми трябва ли СО2 система или е малко ?
Малко е колега растителноста за CO2. За малките прецени сам.

manyg

прецених, щом има и малка вероятност да бъдат ликвидирани няма да ги пусна... гледам ги вече месец и нещо ... да ги пусна сега и да се окаже че съм го гледал напразно ...
: 01.09.2011г 22:10ч
Пускам сега лампата и гледам мъжкият се мъчи да го сложи на женската...  :-D
Голям смях... ама тя не се дава   :karamse:
май скоро ще имаме бременна молинеза отново
: 02.09.2011г 08:08ч
Молинезата от известно време се навърта около помпата... на какво може да се дължи това ? нещо не и е конфортно ли ?


Помпата съм я подвигнал леко над водата за да смъче въздух и да прави мехурчета защото гледам че повърхността на водата не се движи мн мн и не знам дали се обогатява достатъчно с кислород. В аквариума има U-образен поток на водата.

Татарчев

Цитат на: manyg - 02.09.2011 16:06
Помпата съм я подвигнал леко над водата за да смъче въздух и да прави мехурчета защото гледам че повърхността на водата не се движи мн мн и не знам дали се обогатява достатъчно с кислород. В аквариума има U-образен поток на водата.
Потопи си помпата изцяло под вода, така че да е и близо до повърхността. Щом имаш постоянно движение на водата значи се обогатява на кислород.

manyg

ок ще я потопя да видим :) утре ще сменя и храната да видим разликата :)
възможно ли е осветлението да пречи на рибите, да е твърде силно или то играе роля само на водораслите и растенията.

Зимата аквариума ще седи в неотопляема стая. Колко мощен да взема че да им смогне ?

Similar topics (5)