• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 19:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Астронатосите ми не искат да ядат

Започната от maniaka22, 03.02.2010 08:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maniaka22

Здравайте имам 4 астронатуса единия е максимален размер 30см другите 3 са към 20-25см ет повече от една седмица не искат да ядат особено големия,лежи долу на дъното и не се движи много.Можели някой да ми каже на какво се далжи това храня ги с гранули за едри цихлиди и понякога им давам телешко сърце смляно на кайма и замразено.Някой да даде съвет какво да правя че ме притесняват да не вземе да умре някоя риба.Някои ако може да помогне благодаря предварително *DRINK* *bg*

eraser

Наблюдавай аквариума. При мен като се настърват и се бият набития лежи така на дъното. Ако е толкова зле положението раздели ги ако не в друг аквариум, то поне със преградно стъкло. Смени 40 % от водата и не храни един ден. После пробвай със жива храна например едно малко рибе.(сега ще ми се нахвърлят че ще се зарази..) аз им давам малки рибки понякога като ги оставам една седмица да стоят във кофата и слагам доста метиленово синьо. Пробвай просто със една рибка ако не я подгони значи има нещо.

П.П. дай повече информация за аквариума...

maniaka22

Аквариума е 700литра ватре има 4 астронатуса,2 ягуара,2 акули чалинджър,2 птеригоплихта около 30см единия,астронатусите не се бият те са 1 мъжки и 3 женски даже на 01.02.2010 бяха хварлили хайвер,температурата на водата е 25градуса,само мажкия лежи долу и не иска да яде,пробвах всякаква храна без жива,заштото няма от каде да си купя живи рибки,а гупите ги продавар скапо по 1лв бройката.Водата я опреснявах преди 2 дни почистих и смених около 30% от вадата,нямат никакви наранявания вчера мъжкия хапна малко гранули 4-5 гранулки.Дано всичко да е наред.

elblanko

Я попълни тази таблица.

http://aquariumbg.com/forum/bolesti/imate-bolna-ribka-popalnete-tova-za-da-vi-pomognem!/

И опиши как изглеждат изпражненията на рибите.
И качи малко снимки, по възможност по ясни и от близо. [

ModEdit NO CARRIER: Оправих връзката.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

eraser

Попринцип и мойте имат понякога такива периоди... но може и да е някаква болест

elblanko

Цитат на: eraser - 03.02.2010 22:01
Попринцип и мойте имат понякога такива периоди... но може и да е някаква болест
Какво имаш предвид????
Ако рибите не ядът, значи нещо не е наред.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

vasso

Понякога прояждат. При моите скаларии поне се е случвало. Някои умират, други се оправят. Това се среща при американските цихлиди.

eraser

Да имам точно това в предвид vesso. Незнам на какво се дължи но просто те си имат някви такива лоши периоди.Но не вярвам възрастен астронотус да умре толкова лесно.

maniaka22

eraser  Мерси най-накрая нормален отговор.Те даже днес ядоха малко може и да се оправаят и аз не вярвам така лесно да се предадат *THUMBS UP* *DRINK*

BOJO

Цитат на: maniaka22 - 04.02.2010 21:40
eraser  Мерси най-накрая нормален отговор.Те даже днес ядоха малко може и да се оправаят и аз не вярвам така лесно да се предадат *THUMBS UP* *DRINK*

Аз лично не видях никакъв отговор в последния пост  на eraser. Това за лошите периоди и аз мога да ти го кажа , могат и гадателките по "канал 3".  Филосовското изказване на vasso също е в помощ. "Някои умират, други се оправят"
Струва ми се, че търсиш успокоение. Е вече го имаш.

Здравата риба се храни и има апетит. Нещо не ти е наред. 


adam

Здравеите и от мен колеги!
Маниака, разбирам безпокойството ти и преди да ти отговоря искам да ти зададм няколко въпроса относно рибата.
•   Напоследък хранил ли си рибите със замразени храни без да ги размразиш?
•   Обичаш ли да прехранваш рибите?
•   Погледни храните, които им даващ, дали срока за годност е изтекъл?
•   Освен гранулирана храна за риби, давал ли си друга, примерно жива, месо и т.н.?
•   Има ли друга по-голяма риба, която да тормози мъжкия астронотус?
•   Слагал ли си нови риби в аквариума през последните няколко дни?
•   Слагал ли си в аквариумната вода някакви химикали с цел да подобриш качеството на водата?
•   И един въпрос, които ще прозвучи странно- Случайно, твоят астронотус изяждал ли е някога анцитрус?
•   Обърни внимание на екскрементите (лайната) на рибата, въобще има ли и ако има дали екскрементите са безцветни  или пък излиза несмляна храна от аналния отвор?
Ако се сетиш за нещо друго необичайно напиши го. Мисля (гадая), че  рибата ти има някакъв вътрешно-стомашен проблем и причините за това може да са много. Не се безпокой, астронотусите са корави риби, важното е да разберем какъв е проблема и да преминем към лечение.

maniaka22

Aз ги храня със телесхко сърце смляно на каима и замразено пускам го вътре замразнало не го размразявам така ми каза един познат които също гледа астронатуси,гранулите не им е изтекъл срока на годност,давал съм им и живи рибки които взимам от един приятел предимно гупи никога гупите които им давам не са били болни или несхто такова.За това дали съм прехранвал самнявам се никога не е имало останала хрсна в аквариума,а за това дали е изял някой анцитрус казвам не имам 3 анцитруса от самото начало и толкова са си и сега.Сурожо месо не сам им давал никога,екстрементите са нормални не се вижда несмляна храна.опреснявах 30-40% от водата вчера препарати не съм слагал никакви,нови рибки също не съм пускал.Аквариума ми е 700л/вътре имам следните риби/астронатус-4бр/акули на чаленджар-2бр/2 големи по 30см птеригоплихта и 1 към 20 см общо 3 птеригоплихта/ягуари-2бр/еквиденс-1/калихти-3/анцитруси-3 малки към 6-8см/скаларии-2 малки 6-8см.Общо към 20 риби имам във аквариума размерите са 220/55/65 ако е важно.Ако съм пропуснал да ти кажа нещо питаи ще направя снимка на астронатусите за да ги видиш.Мерси предварително *DRINK*

elblanko

Цитат на: BOJO - 05.02.2010 10:17
Аз лично не видях никакъв отговор в последния пост  на eraser. Това за лошите периоди и аз мога да ти го кажа , могат и гадателките по "канал 3".  Филосовското изказване на vasso също е в помощ. "Някои умират, други се оправят"
Струва ми се, че търсиш успокоение. Е вече го имаш.
Здравата риба се храни и има апетит. Нещо не ти е наред. 
Ти явно не си на ясно с нещата, *JOKINGLY* в една друга тема се установи че съществува някаква мистериозна болест за която никои не знае нищо, всички цихлиди боледуват от нея, някои умират а други отцеляват, и това се приема за нормално.  :-D
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

adam

Манияк, допуснал си няколко грешки, типични за отглеждащите астронотуси. Първо правило- Не храни астронотусите си с живи рибки, тъй като има голяма вероятност да лепнат някоя болест. Гупите, с които си ги хранил може да са носители на болест, която на тях да не влияе, но да засегне цихлидите. По горе си споменал, че съвсем наскоро твоите любимци са  хвърляли хайвер. Нормално е след това организма на рибите да се изтощи. Защо го казвам това- защото изтощеният организъм е много по-податлив към болести. Понякога рибите са носители на болести, които се активират, когато организма отслабне. На всичкото отгоре си им давал храни без да ги размразиш. Не забравяй, че това са живи организми и също могат да се простудят.
Но както по горе казах астронотусите са корави риби. За сега ги харни умерено само със специализирани гранулирани храни за цихлиди. Никакво месо или замразени храни. И най важното- бъди търпелив. Възтановяването на рибата може да отнеме седмици. Успех!
  Елбланко, знаем, че си много добър в акваристиката- моите уважения, но не забравяй, че във форма има и млади и начинаещи акваристи, които се нуждаят от помощ и съвети, а не от иронични подмятания. Поздрави!

discus

Цитат на: adam - 05.02.2010 14:24
... Никакво месо или замразени храни. ..

Аз си мисля че тук е най голямата грешка, а и вероятна причина.

Similar topics (1)

38473

Публикации: 6
Прегледи: 2468