• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Залепен не със какъвто трябва силикон аквариум

Започната от puhcho, 24.07.2007 18:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

puhcho

Залепих един аквариум с не аквариумен силикон ами бял но не е санитарен,аквариума може ли да се ползва или ще изтрови риби и растения.

Да го ползвам ли ли аквариума или по-добре не?

torsade

Охлювът не ни е враг!

Barbus

Предполагам че си използвал акрилен силикон.Този силкикон е на водна основа и ако не е изсъхнал напълно има вероятност да се разтвори като го напълниш и аквариума да се разпадне.Ако се не лъжа този силикон е и токсичен за рибки и растения.За да си сигурен че няма да имаш проблеми използвай нормален аквариумен силикон.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

Desmoria

Ами аз да ти кажа, когато бях в четвърти клас и започвах да гледам рибки, баща ми ми правеше аквариумите с черен силикон(ползва се при автомобилните части). Не съм имала никакъв проблем, но с този който си ползвал ти незнам как стоят нещата.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

puhcho

Значи казва се
оказа се санитарен,модел SX 110
Ацетатен силикон за фуги,тоалетни.За употреба на закрито и открито.Не се свива и не си променя цвета.С фунгицидно действие.Устоичив под въздействието на вода.
Това пише. :-)

theater

Поне едно е сигурно - няма да се разтвори от водата. :-D
За фунгицидното действие... не знам... всички казват, че вреди на живинките в аквариума.
140л - харацини
http://starividri.org

MeTogu

Аз преди 10-ина години си правех аквариумите с силикон за стъклопакети (бял) и съм правил аквариуми до 80 литра и не съм имал проблеми.Не знам какви са били но съм сигурен че не е специално за аквариуми.Не мисля че ще има проблем.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

puhcho

Ще пусна един хелер и ще пробвам,ако пукне изхвърям аквариума.

botan

А защо просто не го разлепиш и отново да го залепиш с аквариумен силикон?

puhcho

Цитат на: botan - 24.07.2007 23:02
А защо просто не го разлепиш и отново да го залепиш с аквариумен силикон?
1.Защото нямам пари за аквариумен.
2.Защото няма смисъл,ако не е нужно.
3.Защото пак ще има остатъци от стария силикон.
4.Защото отнема доста време.

NO CARRIER

Иво, при условие, че си строшил телефон за половин бон, при условие, че си купил фотоапарат за още толкова пари, тази тема е просто смешна, извинявай.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

RazorJack

що бе с кво толкова е по различен тоя силикон? все са на базата на няква киселина дето се изпарява нали? айде пробвай и кажи кво се е получило че и аз тука имам доста санитарен силикон подръка и при това положение защо да купувам някъф дето сигурно е същия ама някой си го е кръстил че е аквариумен ...

Flober

Ами аз моя да не мислиш че съм го гледал какъв е . Тогава ме интересуваше само да е прозрачен  :-D .Въпреки това над 10 години нее мръднал.  *YAHOO*

theater

ПичОве, санитарния силикон лепи добре стъклата. Драмата му е във фунгицидите. Те са вещества, които подтискат развитието на гъбички и според това, което съм чел може да подейства като отровител на риби. Затова се препоръчва силикон за аквариуми - няма такива допълнителни вещества в него.
140л - харацини
http://starividri.org

puhcho

Значи напълних го аквариума,поне не тече *YAHOO*.
Водата няма неприятен мирис на силикон,но ще видим кво ще стане с рибката.

Similar topics (5)

44176

Започната от pacoqnew


Публикации: 14
Прегледи: 6848

16176

Публикации: 1
Прегледи: 3218

6576

Публикации: 18
Прегледи: 9823

18594

Публикации: 8
Прегледи: 4524

41977

Публикации: 8
Прегледи: 5766