• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.05.2024 03:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Виновно ли е диодното ми осветление за мътната ми вода?

Започната от Sexperience, 27.01.2013 18:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sexperience

След 3 години без осветление, най-после реших и сам си направих с диодна лента - стана прекрасно, барбусите и трихогастерът станаха като голфът ми след автомивка. Минаха 2 седмици и водата придоби зеленикава мъглявина, филтърът се запълни със слузеста субстанция и колкото и да чистя след 5 дена проблемът пак е готов. Моляви кажете ми какво да направя за да спася бедните си водни обитатели !!!
Може да се радвате и на най-евтините рибки с помощта на хартийка ОСВ, ролче и полвин грам * :)

borislav

Добре дошъл!
Ако само това е новата промяна, то отговорът е да, засилването на осветлението ти е докарало водорасли. Сама  по себе си тази промяна е добра,но за да изравниш баланса на системата трябва да направиш и други промени-добавяне на растения,смяна на вода,регулиране времето на светене,добавяне на СО2,добавяне на риби и охлюви ядящи водорасли...Прочети малко темите за видовете водорасли и борбата с тях.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Sexperience

Колега, водата сама взе да се оправя, нищо не съм пипал а почти стана кристална ! Какво се случва ?!
Може да се радвате и на най-евтините рибки с помощта на хартийка ОСВ, ролче и полвин грам * :)

Георги

Преминал си през фазата свързана с осветлението, през която преминават половината от новостартираните аквариуми - взривно развитие на бактериални колонии, които после намаляват. За подробно обяснение трябва да се чете повечко.

Similar topics (5)

9520

Публикации: 11
Прегледи: 5318

38370

Публикации: 8
Прегледи: 2783

13296

Започната от Shtiliqnov


Публикации: 7
Прегледи: 4109

40062

Започната от M14iro


Публикации: 4
Прегледи: 3226

10239

Започната от Хелера-91


Публикации: 17
Прегледи: 6957