• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за водата в Плевен

Започната от ZzZaPyr, 04.10.2007 19:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ZzZaPyr

Здравейте на всички.
Много се запалих по акваристиката и реших да си направя/купя аквариумче. Но възникна въпроса за качествата на водата.

Ученик съм и нямам финансовата възможност да си купя сума ти тестове по 10ина лева всеки.
Въпроса ми е има ли хора от Плевен, които вече са правили тестове на водата за да ме ориентират горе-долу каква е твърдостта, киселиността и т.н.
За да знам към кои видове риби и растения да се ориентирам. Благодаря предварително !

igenov

За виси в коя част на Плевен си, защото водата идва от 3-4 места и има квартали с много твърда вода, а някои са с мека. Аз съм на "Дружба", където водата е доста твърда, тестове нямам и въпреки това имам два растителни аквариума с доста видове. Само някои претенциозни видове растения и риби искат мека вода. Мисля, че за теб като начинаещ това не е основен проблем. Прочети из форума теми, които ще ти бъдат полезни и действай.

Живко

Общо взето в ж.к. Дружба твърдо, в ж.к Сторгозия е най-меко GH 12/KH 6-7.
Между двата квартала е мешано.
За съжаление трябва да се мери с тест.
Водата във всички райони става за цихлиди и от двата континента(елементарно казано). Американци и африканци.
Става и за почти всички видове други риби. Не е особено подходяща за риби живеещи в по-кисела и много мека вода.
За растения ще ти е по-лесно в район с по-мека вода, но доста хора се оправят и с по-твърдата, така че...
: 05.10.2007г 21:09ч
Няма да е проблем да премерим една проба от твоята чешма :-)
Никой не се е родил научен.

ZzZaPyr

Благодаря за отговорите ;)
От 9-та съм - явно е мешана, което ме устройва. Като за начало ще се спра на по непритенциозни рибки - хелери, гупи, молинези, данио, неони и пр.
Само да си купя аквариумче първо. Решил съм към 70-80 литра едно.
70*30*35 - 5mm стъкло трябва да стигне нали ?

Emsi

Ще стигне, можеш и на 40 да го дигнеш ако искаш.
При комбинацията на рибите гледай те да изискват сходни параметри на водата, доста е коментирано за живородките и неоните ;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

Similar topics (5)

1221

Публикации: 46
Прегледи: 21481

9520

Публикации: 11
Прегледи: 5309

43677

Публикации: 13
Прегледи: 5338

3321

Публикации: 31
Прегледи: 18507

32000

Започната от tosh_97


Публикации: 23
Прегледи: 10104