• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за потока на водата

Започната от the_Saint, 14.02.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

the_Saint

Има ли значение в коя посока /от долу нагоре или обратно/ се движи водата докато минава през външен филтър или канистър? И ако става и по двата начина - кой е по-удачен? *HELP*

dido 1

Нещо не се разбира за какво става въпрос, но принципа накратко е следния:
Водата от аквариума преминава през маркуч (смукател), който влиза във филтъра, минава през пълнежите като по този начин се пречиства и след това по друг маркуч (нагнетател) се връща в аквариума ;-)
544л. Малави

the_Saint

Идеята е, дали е задължително входа да е отдолу, тъй като помпата работи като изсмуква от фитъра, а не нагнетява. Ако помпата е в горната част, а входа - долу, то потока на водата е от ниско към високо. А ако сложа помпата долу, водата може и малко на самотек да тръгне... Просто не съм сигурен как е по-добре.

dido 1

Ами зависи изцяло от теб както ти е по удобно да го направиш, според мен независимо къде е главата преди или след филтриращия материал пак ще работи ;-), стига да има вода при самата глава за да може да я засмуче и да почне да работи нормално
544л. Малави

mitak_t

При положение че можеш да избираш, по-добре е през помпата да минава ппречистената вода. Така износването ще е по-малко и няма шанс работните и части да пострадат от боклуци.

the_Saint

Ей, това за чистата вода е много добро. Елементарно, пък не се бях сещал :-| Мерси!!!

discus

Цитат на: the_Saint - 14.02.2007 18:31
Ей, това за чистата вода е много добро. Елементарно, пък не се бях сещал :-| Мерси!!!

Ми то всеки филтър си работи така :-D. Без значение канистър, вътрешен, SUMP, не съм сигурен единствено за тези които се закачат в горната част на аквариума отвън.

doncamillo

Помпата трябва да изхвърля водата,не да я засмуква,то става от нивелацията
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Similar topics (5)

14002

Публикации: 13
Прегледи: 9034

10117

Публикации: 20
Прегледи: 8113

8133

Публикации: 7
Прегледи: 4563

39571

Започната от olgrap


Публикации: 11
Прегледи: 4658

27463

Започната от interfena


Публикации: 8
Прегледи: 8258