• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 17:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос за бета

Започната от tosh_97, 04.04.2011 01:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tosh_97

от 4 дни имам една червена мъжка бета. много е агресивна като я тествах с огледало.в магазина ги гледат в чаши аз я  сложих в аквариум 10 на 10 на 10  1литър. та въпросът ми е ако и взема женска ще я бие ли и дали ще трябва по голям аквариум само за тях двете.  *privet*   
: 04.04.2011г 00:12ч
мога да ги гледам в един 40.25л30 но без никакво оборудване то и еднолитровият ми не е оборудвам ама му сифонирам всеки ден с едно 30см шаухче  :-) по важно е дали ще има бой *MODERATOR*
: 04.04.2011г 00:12ч
ето и малко снимки

Dan4o70

Не ти трябва женска!Мъжката бета ще я убие за кратко време  този еднолитров съд,а и в по голям да е също.Прочети за отглеждането на бети и ще разбереш.
Гледай си го мъжкара сам,а огледало му слагай от време на време ,не постоянно,иначе ще свикне с него.

Nikiengi

Ако сложиш растения, женската ще има къде да се крие и няма да е такъв проблем. Аз имам една двойка живеещи заедно, но аквариума е пълен с растения и женската даже не е оскубана!

tosh_97

може ли дървета
: 04.04.2011г 09:09ч
проблема ми е че нямам водорасли никакви *SORRY*

Nikiengi

Цитат на: tosh_97 - 04.04.2011 09:59
може ли дървета
: 04.04.2011г 09:09ч
проблема ми е че нямам водорасли никакви *SORRY*
Растения! Водораслите ще дойдат сами, дори да не искаш. :ranting:

zambo

Гледай си бетата в това аквариумче и недей да правиш нищо друго . Научи се да я гледаш и после мисли за женска .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

kirilk

ЕХООО,има ли някой,прочети статията за съотношение риби-вода в аквариум 1 литър 10 см на 10см на бетата й е некомфортно вземи един аквариум от 10 литра не е труден за подръжка и я сложи там с нагревател и растения и ако искаш други растения това за нея е крайно недостатъчно

tosh_97

вече е в един 16л

pl86

Това вече е друго нещо, супер е.
Само като гледам си напълнил и си сложил рибата веднага, сменяй по 2л вода всеки ден с престояла, сипваш я и слагаш новата да престоява. И ако имаш възножност взема нагревател и  помпичка с камъче и някоя малка гъба, тогава ще може да сменяш по-рядко вода ;)
Така бих направил аз ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

tosh_97

какви други риби мога да гледам при нея

kirilk

като гледам сложил си водата в аквариума директно от чешмаа не е голям проблем но е хубаво да престоява 12 часа заради хлора и други неща но нищо,погрижил си се за декорацията

за риби ти препоръчвам трихогастер но само един и по възвожност да е голям почти колкото бетата или колкото бетата,препоръчвам ти трихогастер

сложи си нагревател задължително,

tosh_97

за водата слагам сабилизатор сера а за нагревателя нямам контакт  :'(

Асен Евгениев

Ще ги размножаваш ли, че толкова напъваш за женска? Тя не е красива като мъжкия, гледай
си го само него и няма да имаш проблеми.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pl86

Не слагай трихогастер, моля те ще съсипеш хубавото аквариумче, трихогастерите стават по 13 см ... как си го представяш в 16л ... същото като бета в 1л  :buff:

Вариант е за някакви дребни риби, неони или Микроразбори, но като сложиш 3-4 няма да се чувстват добре защото са стадни, а и се пренаселва и ти трябва добра филтрация тогава.

Вариант 2 е за две мъжки гупи, ... няма да се множат, а са красиви, бетата може да ги нахапе ... но това си зависи от характера и, моята хапе и охлюви, на мой приятел е с много по-дребни риби ... не ги поглежда.

Вариант 3 остава си сама с някой охлюв неретина ... моята е така. Препоръчвам ти го и на теб, или евентуално 2 гупи .... но пак казвам, не слагай по-голяма риба или друга бета ;)

И наистина сложи нагревател, но и помпичка да бърка водата, че само нагревател е кофти, вземи един удължител ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

tosh_97

мисля да взема женска да я държа в някав прозрачен съд потопен в аквата докато свикнат една с друга и ако се харесат ще има маници ако не здраве да е
: 04.04.2011г 23:11ч
забравих да добавя че мъжкия тренира вече 3 дни с опити за гнездо а и му е скучко сам
: 04.04.2011г 23:11ч
поне харесва ли ви мъжкия

Similar topics (5)

35669

Публикации: 0
Прегледи: 1544

16050

Публикации: 2
Прегледи: 3561

34615

Публикации: 1
Прегледи: 1791

5775

Публикации: 28
Прегледи: 18814

10117

Публикации: 20
Прегледи: 8165