• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос за аквариум

Започната от svere, 08.02.2007 14:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

svere

Здравейте!
Ще си правя сам аквариум и искам съвет от професионалисти!

Значи разполагам с 6мм стъкло - Размерите са :
Дължина 80см
ширина - 30см
височина 50см
1. Дъното може ли да бъде също от 6мм стъкло?
2. Трябват ли разпънки и къде? (по дължина, по ширина или......?)

Благодаря ви много предварително !!

dido

08.02.2007 17:37 #1 Last Edit: 23.03.2007 16:14 by dido
Може, 1 разпънка по  средата горе. Ама тоя размер май не е много атрактивен, поне за мене де...


От тук можеш да изтеглиш една моя програмка, която визуализира доволно добре аквариума според зададен размер. Аз бих ти препоръчал 90(92) х 30 х 30 де :-)

Joro Vn

   Реших се да пиша, не знам обаче редно ли е, защото нямам тапия да удостоверя някакъв професионализъм в този бранш.  :-)
   На първия въпрос- няма проблеми. По втория- може само с напречна, само с надлъжни или комбинирано- ако евентуално ще ги ползваш и за поставяне на покривни стъкла. Пропорцийте зависят и от предназначението на съда. Височината, която Дидо ти препоръчва, според мен е по- скоро за спомагателни съдове или за растения. Но ми се струва малка като за панорамно стъкло на нормален аквариум. При тази височина може и да не оребряваш.

theater

дължина х 45 х 45 е за мене най-гот.
140л - харацини
http://starividri.org

dido

08.02.2007 19:25 #4 Last Edit: 08.02.2007 19:26 by dido
Въпрос на харесване на пропорциите е мисля. Затова му пращам линк към прогчето да цъка и да ги докара както ще му паснат най-добре. 90(92) е заради лампите, разбира се :-)  *DRINK*

Напоследък много харесвам ниски и дълги аквариуми с квадратно сечение, затова е и 90 х 30 х 30... За справка виж тоя на Ноби от конкурса.

svere

Благодаря ви много колеги
особено за линка на dido
когато стана готов ще сложа тук една снимка, да се види какво съм успял да направя сам  :-) :-)
Страшно ми харесва този форум и благодарение на него се запалих да гледам рибки
Сега имам молинезии, хелери, плати, анциструси и калихти.....все непретенциозни рибки в малък аквариум, за това реших да си направя сам горепосочения
Успех на форума и на всички участници.
Поздрави

ПС: Ако някой продава хубави и не чак толкова трудни за отглеждане растения в района на Люлин, да свирка..Ще съм много благодарен

Similar topics (5)

13196

Публикации: 8
Прегледи: 9894

16748

Публикации: 8
Прегледи: 6747

32075

Публикации: 2
Прегледи: 2145

47133

Публикации: 5
Прегледи: 2110

3939

Публикации: 15
Прегледи: 9993