• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 18:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за акваиума и обитателите.

Започната от Buzker, 27.02.2012 22:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Buzker

Първо се извинявам ако съм сгрешил мястото на темата ми нов съм. Имам въпросче за 1 25 литров аквариум. Аквариума както казах е 25 литра, НО не е като тези които се продават в зоо - магазините. Този е направен нисък и по широк. Височината му е 2 педи ( В момента немога да го измеря по точно).  Ще може ли да се гледат даниота или други хайверни рибки.

Асен Евгениев

Цитат на: Buzker - 27.02.2012 22:32
25 литра.......Този е направен нисък и по широк. Височината му е 2 педи
Две педи са поне 40 см. Нисък или висок е все пак? За дължина и ширина остават по
не повече от 25 см. *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Buzker

Понеже днес се почна ремонт тук нямам в момента с какво да измеря.  С котийка за диск ще се опитам да го измеря.

Височина  - 1 котийка и половина.
Дължина   - 3 котикки
Широчина - 2 котийки


black pearl

Според това което си дал размерите са 42д/28ш/21в или около 25л.

Buzker

Да ако не се лъжа е 25 литра.

Заради самата му височина се притеснявам. Дали ще може да се гледат даниота или нещо подобно.

teodorcho

Ще можеш да гледаш данио и др. хайверни рибки, но не много, поне в този аквариум. Според мен някъде около 10-тина рибки са достатъчно.  :-)

Buzker

Аз не мисля да слагам повече от 7 8 за този размер аквариум. А тук ми се върти 1 идея, но незмам дали е добра. Обмислям посредата на аквариума да сложа 1 стъкло по диагонал дебелина 1 см. за далжината му незнам колко е. АКО го сложа както го мисля от 2-те страни на  това стъкло остават по 3 4 см. разтояние. Това стъкло ще е потопено във водата.

Асен Евгениев

Цитат на: Buzker - 27.02.2012 23:04
Дали ще може да се гледат даниота
Не става, трябва дължина от поне 80 см.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zariio

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Асен Евгениев

Цитат на: zariio - 27.02.2012 23:39
И каква точно е идеята?
На даниото му трябва място за плуване и то не толкова като обем, а като дължина. Моите
ги гледам в аквариум с дължина 1,20 м. Може да ги отглеждате и в 30х30 см., ама все за
едно и също ли ще говорим всеки ден.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Buzker

Ето и размерите на аквариума :

Височина   - 20 см
Дължина    - 40 см
Широчина  - 28 см

И както казах обмислям по диагонал да залепя 1 стъкло дебело 1 см далжината му е 33 см. височина 15 см. АКО го поставя така както го обмислям остават по 4,5 см разтояние между ъгъла и това стъкло. Мисля, че има достатъчно място да си минават рибоците без проблеми. Целта на това стъкло е по голяма красота. Тъй като мисля по него да прикрепя мъх. А и стъклото доло има 4 дупки направени като вратички горе е заоблено. Самата вратичка е висока 5 см., широка 3 см.  Те са направени през 4 см. и мисля, че ще се получи много интересно.  НО все пак си кажете вашето мнение.

Buzker

Някъде имали информация за X литра аква какви рибоци може да се отглеждат. Тъй като в момента се чудя за моя 25 литровия какво да взема. Мислех за двойка бети, но се отказах тъй като са мудни. Единствено за данио се сещам, че е подходящо за този аквариум а и ми  харесват принципно.
Или някой може ли да ми даде идея за 25 литра аква какво може да пусна. Интересувам се само от хайверни рибки.

Nikiengi

Цитат на: Buzker - 29.02.2012 14:55
Някъде имали информация за X литра аква какви рибоци може да се отглеждат. Тъй като в момента се чудя за моя 25 литровия какво да взема. Мислех за двойка бети, но се отказах тъй като са мудни. Единствено за данио се сещам, че е подходящо за този аквариум а и ми  харесват принципно.
Или някой може ли да ми даде идея за 25 литра аква какво може да пусна. Интересувам се само от хайверни рибки.

Колега, не ми се обиждай, ама 25 л си е равъден или карантинен аквариум, той не е за отглеждане на рибки, но ако искаш го направи едно нано за растения (има много примери във форума), без рибки или най-много с 5-6 разбори джуджета (макулата например). Дори и на неонките ще им е тясно!  :-)

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Buzker

Това аквариумче ми беше развъдник преди. Тогава имах 350 литров, но се пръсна. И сега понеже останах без риби или поне племеника ми остана без рибките иска нов. За това искам да му бутна тази аква с 2 3 рибока понеже сега на 3 март е рожденник.  Най-късно до 1 месец и половина ще имам 500 литров аквариум и ще ги преместя там.  Целта ми сега е да намеря рибки които ще понасят тази аква временно, но и аз няма да гледам да са много.

Similar topics (5)

14237

Публикации: 9
Прегледи: 4340

37367

Публикации: 4
Прегледи: 2290

1917

Публикации: 39
Прегледи: 14265

24562

Публикации: 20
Прегледи: 8604

32907

Публикации: 4
Прегледи: 2409