• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 02:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Цитат на: soulkeeper - 20.05.2013 16:02
Здравейте на всички.Имам нужда от малък съвет...В един 70-75л аквариум имам една двойка Джули,една двойка анцитрусчета,двойка бети,двойка молинезии и двойка симпатяги рачета камбарелус монтезуме.Всичко в този аквариум се получи доста добре,но има некой "разбойник" който активно се грижи останалите съжители да не са с дълги опашки и растенията да са добре подстригани!аз залагам на рачетата но искам съвет дали тчх да накажа или е възможно да е друг дзвер!БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО  :kreshtja:  :'(

Камбарелуса е млък рак и малко трудно да подкастри опашките. По-скоро бетите  са виновни.

Цитат на: nadji6 - 08.06.2013 23:47
Здрвейте колеги!

Някой знае ли дали в България се продават подобни разделители за аквариуми: http://www.amazon.com/Penn-Plax-TDSU-Pennplax-Aquarium-Divider/dp/B0002APYA4

Потърсих чрез Гугъл, но нямаше положителен резултат...  *dontknow*
Ама чак пък да не се продават  :duvar:
Виждал съм подобни  неща и иновации. Просто трябва да изпразниш аквариума и да залепиш две шини където да нахлузваш преградната стена която може и да не е прозрачна ако целта е да не се виждат рибите. Ето нещо подобно, макар в друг смисъл и вариант направено. Просто само идея за шината  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2Fneetqa.jpg&hash=464c171f405a440596d242ff0e50b7a6ccf99500


ангел

Здравеите моля ви помагаите имам аквариум 50 литров в него има 6 неончета 2 сомчета хоплостери 2 лепещи сомчета и 2 златни рибки вчера забелязах по неончетата и по лепещите сомчета по тялото имат бели налепи порових се в интернет и разбрах че са болни от ихтиофтириус според савети на приятели пуснах в аквариума 2 хапчета нистатин 500 000 Преди малко като се прибрах едното сомче хоплостар беше умряло .Сега сам включил нагревателя да вдигне градуса на водата до 30 градуса но незнам какво да правя за златните рибки да ги извадя ли от аквариума или да ги оставя отнася се и за сомчетата моля ви помагаите чакам савети

eti_008

Извинете ме за тъпия въпрос, но гупи могат ли да живеят без помпа ?

Caxapa

Помпа? Аераторна помпа или филтърна помпа?

Ivan_S

Без помпа за кислород или без филтърна помпа (помпа + филтър)? И в двата случая могат, но ..... не много време. Накрая резултатът ще е фатален. Тази техника и тези приспособления не са измислени и не се използват случайно  ;-). Без аераторна помпа могат лабиринтовите риби, защото имат орган пригоден да използват атмосферен въздух, ама другите риби няма да се справят дълго време без аерация. Без филтър пък почти никоя риба няма да изкара, защото в един момент ще се отрови от собствените си вещества, които отделя.
: 26.06.2013г 13:01ч
Цитат на: Caxapa - 26.06.2013 12:58
Помпа? Аераторна помпа или филтърна помпа?

:-D същото и аз питах. Не очаквах чак така дословно да съвпадне въпроса, не е било нарочно, писали сме едновременно.  :-[
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

eti_008


Caxapa

Достатъчна е филтърната помпа при добра работа.

vilein

Здравейте,
Аквариума ми е на 2 месеца.
Един от сомовете ми от 2 дни стои на едно и също място и почти не мърда. Главата му е почти на повърхността. Сома е от тези които чистят стъклата(не им зная точно името). Та проблем ли е това. При другите риби няма никакъв проблем  :-)

nadji6

Здравейте колеги!
Преди няколко дни си купих грунд от магазин - речен, пакетиран. Като миех грунда видях, че в него има доста черупкиот охлюви. А като го сложих в аквариума по стъклата тръгнаха живи охлюви!  =-O
Исках да питам, дали някой знае какъв вид са тези? Съжелявам за качеството на снимките ...






BEYA


nadji6

Въъйй корави животинки значи! Благодаря колега!  *thanks

danielm


nadji6

Ех имам поне 3 такива, които дойдоха с грунд за 80ст.  :whistle: Хихи, късметът на начинаещия  *YAHOO*

Caxapa

Дано да е добър късмета на начинаещият. Ако си купил грунда от опитен акварист, не би оставил "гадини" в грунда. Отделно като купувам  нещо го дезинфекцирам така, че да няма живот по него  преди да го сложа в аквариума. Рискуваш с такъв грунд  да си докараш болести и проблеми от предишния аквариум. Дано да няма такива и да си на далавера с новите обитатели!

nadji6

Купих от магазин, който уж е добър. Грунда беше пакетиран в запечатани пликове. Досега не ми се беше случвало грунда да е мокър и използван. Не бих купила, ако предполагах че е от аквариум. А после идва другата ми грешка, че не го дезинфектирах,  заради желанието ми всичко да бъде веднага готово....  Нека да е поука за всички начинащи наистина.

Similar topics (5)

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4553

32484

Публикации: 10
Прегледи: 5272

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2354

762

Публикации: 24
Прегледи: 12161

59367

Публикации: 13
Прегледи: 5904