• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 18:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Peza

Цитат на: evita - 15.02.2012 10:39
.Въпросът ми е:сега не са ли много изнежени рибите,че така измират?Гледам ги както трябва треперям им и пак мине 2-3 дена и някоя умира.
Може би, най-доброто в случая е да отвориш отделна тема и да опишеш подробно какво и как. Хората с опит тук, ще ти кажат от къде би могло да е това. Не е срамно да се пита. Има ред причини, може да е от водата която доливаш, може някъде да бъркаш, може и от самите риби да е. Затова всяка подробност е от полза.

Според мен махни тази помпа и го карай по добрия стар начин, с всмукване и гравитачно оттичане в съд поставен по-ниско от аквариума.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Георги

Този тип сифон е безгрешен. Стискаш 2 пъти едно след друго и ако изхода му е по-ниско от входа работи винаги.

Катя

Аз имам златни рибки. Те когато бяха близо до растенията на мама всеки ден им се появяваха балончето като слюнка! Преместихме ги утре ако пак има проблем ми кайете какво да правя.



Информация за аквариома и за рибите
рибите са две златни
квариома е кръгъл но е широк

Асен Евгениев

Цитат на: Катя - 18.02.2012 22:44
рибите са две златни
квариома е кръгъл но е широк

Силно се съмнявам аквариумът да е достатъчно голям за двете златни риби. Колко литра е?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Катя

ами незнам но проблема е че на тях и е страшно широко смисъл те са много дребни нямат и година а на моя приятелка и тя има три но са и огромни и им и е тясно

ico

Цитат на: Катя - 18.02.2012 22:44
какво да правя.
Широк... дълбок... ако не е детско басейнче, значи е неподходящ.
Може да ги махнете. Може да им вземете аквариум поне 50-60 литра и сносен филтър. Може и просто да ги гледате, как се преживяват в мизерните условия на които ги обричате, докато умрат.
Животните имат изисквания към средата и е жестокост, да се държат, без да им се осигуряват тези условия.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Катя

не на тях им е страшно хубаво единствения проблем на аквариома е че е кръгъл , а това не е здравословно за тях.
баща ми иска да си вземем голям аквариом с много различни видове но няма къде да го сложим ....има и други причини

Асен Евгениев

Цитат на: Катя - 19.02.2012 09:33
единствения проблем на аквариома е че е кръгъл
Той да е 300 литра, пък нека да е кръгъл. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Карган

Цитат на: Катя - 19.02.2012 09:33
не на тях им е страшно хубаво единствения проблем на аквариома е че е кръгъл , а това не е здравословно за тях.
баща ми иска да си вземем голям аквариом с много различни видове но няма къде да го сложим ....има и други причини

Проблемът не е, че е кръгъл а, че най-вероятно е прекалено малък, а сигурно нямаш и добра филтрация.

тук можеш да изчислиш колко е голям.
http://animal-world.com/encyclo/information/calculate.htm


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

Катя

незнам майка ми подозира че е една от храните (храня с две храни и ги редувам на ден)
: 19.02.2012г 19:07ч
днес им сложих храната вечерта (храня ги на обяд но бях вън и нямах време) като се прибрах и им сложих храната те не мърдаха (сигоро са спали) но едната от златните рибки беше наклонена и от време на време плуваше а другата си стой на дъното и пак от време на време плува и храната им стои кажете да е притеснявам ли или е нормално

Despot

Не е нормално!Започвай да се притесняваш...И чети какво ти пишат колегите по-горе.

Катя


zariio

Е така става като закъсняваш с храненето.Сега едната рибка е заспала гладна а другата ти е сърдита и затва така на една страна се върти.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

evita

Цитат на: zariio - 19.02.2012 21:07
Е така става като закъсняваш с храненето.Сега еднара рибка е заспала гладка а другата ти е сърдита и затва така на една стра се върти.
*JOKINGLY* *JOKINGLY* *JOKINGLY*
Хора хайде пак помагайте,ама без такива майтапи като горните. :-)
Бебето умря и реших да купя нова рибка,малкия си хареса една гупа.Още като я пуснах в аквариума и даниото я нападнаха,а после и хелера.Предния път така ми се случи като пуснах даниото в аквариума тогава пък хелера ги кълвеше,но свикнаха заедно и сега нямам проблеми.И си казах ще я подържа 30 мин. и пак ще свикнат.Но те продължиха и аз я изкарах,нослед малко гупата умря.Сега ме е страх да купя нова рибка да не я уморят и нея?!?Не знаех,че и рибите си пазят територия.Как да правя пускането на нова рибка за да не я убиват?Има ли накакъв трик?

ico

Цитат на: evita - 19.02.2012 21:59
Има ли накакъв трик?
Трик има, първо се чете, после се вземат животни. Не може да се правят комбинации каквито се сетим.
Видовете имат различни изисквания за групиране на риби от смия вид, както и съвместимост с други видове, както и различни условия и храна които са им нужни. 
Ако ви се занимава с аквариум, то трябва да се почете първо и да се поинтересувате и чак после да се мисли какви животни ще морите. Пък сега само показваш на детето колко евтин е живота на хайваните и как безотговорно може да ги морим за наш кеф.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5967

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5520

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7659

57729

Публикации: 5
Прегледи: 2009

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4890