• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 08:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Цитат на: xD - 18.05.2011 21:00
Здравейте , с какво се хранят ред черитата ? Знам , че някъде из форума го пише , но нямам време да търся дано някой да ми отговори  :-)
Със  всякаква храна за рибки , но най-обичат спирулина .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Borizanov

Някой да има идея за моя проблем??

NO CARRIER

Ако по раните се виждат мъхчета и пухчета, вероятно е нещо гъбично. Ако са по-скоро дупки - може би е нещо бактериално. Моят съвет е да я извадиш в отделен съд и там да я лекуваш, но лично аз бих я метнал направо в тоалетната. За всеки акварист е предизвикателство да излекува болна рибка, но за парите които ще дадеш за лекарства, ще си купиш поне още 2-3 хелера.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

boxko

Здравейте на всички ! Имам проблем със скаридарника. По стените му се появиха зелени водорасли- от слънцето предполагам, защото има пряка светлина. Чудя се: ако сложа едно малко анциструсче, дали ще се преборя с проблема, или е по- добре да разчитам на някой олюф  :-D :-D :-D :-D. Разбира се целта ми е да не навредя на скаридките !

Slavov

Ами нищо няма да се справи след като има пряка слънчева светлина, защото анциструса (може да вирее със скариди) и ампулария като сложиш, колкото и да ядът, водораслите бързо пак ще се появяват. Не можеш ли да сложиш някакъв картон, щори ?!

Асен Евгениев

Цитат на: boxko - 25.05.2011 21:01
Чудя се: ако сложа едно малко анциструсче, дали ще се преборя с проблема, или е по- добре да разчитам на някой олюф 
Дясната ти ръчичка ще свърши перфектна работа. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slavov

Да , но като не го сифонира дъното, и грунда ще зеленяса, и тогава ръката няма да помогне, така че да купи некви щори, и да вземе 2 анциструса, 2 ампуларии и е готов... ;)

колешански

Цитат на: boxko - 25.05.2011 21:01
Здравейте на всички ! Имам проблем със скаридарника. По стените му се появиха зелени водорасли- от слънцето предполагам, защото има пряка светлина. Чудя се: ако сложа едно малко анциструсче, дали ще се преборя с проблема, или е по- добре да разчитам на някой олюф  :-D :-D :-D :-D. Разбира се целта ми е да не навредя на скаридките !
Затъмняване и Неретина.Тя върши идеална работа, лично съм се убедил.

zambo

Като за начало премести аквариума да не го грее слънцето , че ще свариш скаридите . Анциструса няма да ти помогне .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

xD

Здравейте , как да засадя ричия ? Знам , че сигурно се е изписало много по тази тема , но засъжеление нямам много време , за да преровя целия форум  :-( Ще ми помогнете ли ?  :-)

Татарчев

Цитат на: xD - 02.06.2011 15:48
Здравейте , как да засадя ричия ? Знам , че сигурно се е изписало много по тази тема , но засъжеление нямам много време , за да преровя целия форум  :-( Ще ми помогнете ли ?  :-)
Ричията не се засажда. :) Това може да ти свърши работа.
http://aquariumbg.com/forum/vodni-rasteniya/zakrepvane-na-mah-i-richiya/
Успех!

gecatax

Цитат на: xD - 02.06.2011 15:48
Здравейте , как да засадя ричия ? Знам , че сигурно се е изписало много по тази тема , но засъжеление нямам много време , за да преровя целия форум  :-( Ще ми помогнете ли ?  :-)
Здравей,
да я засадиш няма как да стане  :-), да я прикрепиш към камък или дърво е друга работа.
Ако искаш да е за полянка вземаш малко мрежа за шпакловка(ако нямаш) от някой магазин за стр.материали, режеш си едно парче с подходящ размер и после още едно по него(или прегъваш на 2 и режеш 2 на един път) след това на едното слагаш ричията, покриваш с другото и започваш да шиеш с корда(не с конец,защото след месец конеца вече се е разградил и няма да стане) по краищата и минаваш 3-4 пъти през средата да не се надуе там после.След като си зашил и е готова трябва да сложиш под него някое плоско камъче иначе ще изплува щом ричията порасне.След месец два ще стане така:

Ако искаш да я сложиш на камък ето ти нагледно как става
http://www.youtube.com/embed/uaYdPhyobcs
за дърво по същия начин като на клипчето.
Поздрави!

п.п. Стана повторение, но докато пишех вече са ти отговорили.

-250л.

xD

Много ви благодаря и на двамата  *DRINK*

Slavov

Не знам как да си изтрия мнението, защото намерих решение...

Victoria_-_GG

Един въпрос нуждаещ се от много бърз отговор!! Купих силикон Master silsanitary 100% silicone обаче четох че санитарен май не трябва. Да го върна и да го сменя или става ако го оставя да изветрее за седмица?

П.П. Няма нищо.Отидох и го смених преди да е станало късно. Взех неутрален и се изръсих с 3 лева от горе  :-D

Similar topics (5)

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3251

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5946

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5505

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7649

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1999