• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 12:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

deepblue

Добър ден  :-) Още не съм ориентиран във форума , не знам дали е за тук питането . Отскоро имам рибки , 2 чифта хелери и молинези . Днес видях малки рибки , 3 броя , между камъните . Големи са по 2 мм . Кога и как са се родили и от кои вид са - не знам . Та с 300 зора ги преместих в буркан .
Въпроса ми е : как се гледат , с какво се хранят и ще оживеят ли в буркана само с подмяна на част от водата ? А нямам дръг аквариум . И кога мога да ги пусна при другите ?

Bolta

Здравей и добре дошъл !
Принципно , когато преди години съм гледал рибки и аз съм слагал новородени рибки в буркан , за да ги предпазя от изяждане от родителите им . Спомените ми се губят , какво се е случвало с тях в последствие .
Сега....на този етап , като ми се родят малки - ги отделям в малко аквариумче 10-20 литрово . По-точно слагам майката да ражда в аквариумчето и след това премествам нея . Хубаво е в него да има някакви растения , за да могат малките да се крият , докато ги роди всичките . Аз използвам роголистник и явански мъх за тази цел .
Към аквариумчето имам гъба с камъче(за аерация) свързана с аераторна помпичка .
Моите ги храня със "Сера микрон" - храна за новоизлюпени и новородени рибки - прахообразна . Ако нямаш такава или подобна храна , можеш да стриеш на много фини частици от храната на големите .
Можеш да ги пуснеш при другите , когато са толкова големи , че да не могат да влезнат в устата на големите . Все пак , ако аквариума ти е доста залесен и има укрития в него - може и по-рано .
Успех !

deepblue


alesssxxx

Добър вечер аз съм много нов в акваристиката и имам аквариум 65 литра . За него имам нагревател , гъба и помпа за подаване на въздух . Въпроса ми е от какво още се нуждая . Е надявам се някой да ми отговори благодаря предварително.  :-) *dontknow*

Bolta

Здравей !
За такъв обем , аз бих ти препоръчал да си вземеш и едно вътрешно филтърче 350-400л/ч . (в зависимост , какви риби , ще гледаш)
Ако смяташ да гледаш растения , ще ти трябва и грунд .
Също така и лампи .
Термометър .

alesssxxx

Благодаряти за отговора , а какво да сложа отзад на аквариума за фон ? И колко лампи и какви ще ми трябват?

BOJO

Цитат на: alesssxxx - 01.09.2010 09:33
Благодаряти за отговора , а какво да сложа отзад на аквариума за фон ?

едноцветно фолио или някакъв фон за аквариуми

alesssxxx


MeTogu

Синьо,черно - нещо което да контрастират рибките на него.2 пури от по 18 вата трябва да са ти достатъчни.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

koko7

На тази ракла дали ще може да се сложи аквариум. 

Caxapa

Цитат на: koko7 - 01.09.2010 14:30
На тази ракла дали ще може да се сложи аквариум. 
.                           
  Зависи колко литра искаш да ти е аквариума.

koko7

Аз мисля да е около 60л . Къде на тази ракла предлагате да го сложа.  *dontknow*

andreydemon

Цитат на: koko7 - 01.09.2010 14:51
Аз мисля да е около 60л . Къде на тази ракла предлагате да го сложа.  *dontknow*
*spam Пробваи вътре!!!!!
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Bolta

Аз мисля , че 60 литра трябва да ги издържи . Ти колко кг. си ?
Пробвай да седнеш отгоре и виж дали се клати и дали поддава някъде .
Иначе можеш да сложиш например аквариум тип куб - всички страни равни , та даже и височината му .
Ето един пример : 40х40х40 - 64 литра.
Аз имам подобни 42х40х40 - 67 литра .Ето как изглеждат :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6846%2F019947154-special.jpg&hash=df9a615cf0ba7b1da25e735f256a58be05dae7b5
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fmedia.snimka.bg%2F6846%2F019947159-special.jpg&hash=489ce6552ffdfc3702b81d50c6396cc6092555de

koko7

Ето размерите и продълдължавам да мисля как да го направя

Similar topics (5)

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4835

9839

Публикации: 8
Прегледи: 8248

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4601

32484

Публикации: 10
Прегледи: 5287

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2364