• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 00:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivan4o123

Цитат на: santah - 02.12.2009 15:13
Доколкото разбрах филтърът е 500л/ч,което е доста за 40л.Можеш да намалиш течението, като използваш флейта.
Относно аерираторчето,то не ти е нужно. Можеш да насочиш струята от филтъра към повърхността на водата,това би трябвало да осигури достатъчно кислород. *THUMBS UP*
Мерси много за съвета. Ще го използвам.  :-)

kapacitet

ЦитатМожеш да насочиш струята от филтъра към повърхността на водата,това би трябвало да осигури достатъчно кислород.

santah, даже си мисля, че само от течението и по- точно от вдижението на горния слой на водата, аквариума ще се обогатява достатъчно много с кислород.

ivan4o123

Здравейте! Пак съм аз. Нещо рибките ми взеха да мрът. Не знам дали не съм изчакал достатъчно преди да ги пусна в аквариума. Първо сложих грунда и филтъра. Изчаках 4-и дни(до вторник) и си купих три скаларии и едни обикновенни водорасли(незнам как се казват но не са някакви претенциозни). На 1-я ден една от тях умря(това мисля че беше от силния филтър за който ви писах, защото преди да умре изглеждаше много умаломощена).След още 2 дена умря и втората, а в Събота сутринта и 3-тата беше мъртва. А от 2 дена(след около седмица след като си купих рибите) взеха да ми пожълтяват някои от листата на водораслите. Това да не е симптом на някоя зараза?Кажете какво да правя за да не ми умрът и водораслите и следващите рибки, които ще купя!  :-(

vasso

Здравей. Най-вероятно имаш предвид водни растения, а не водорасли! Никакви данни няма за аквариума- обем, осветление, какъв точно е филтърът.Може да направиш и снимка. Много е трудно някой да гадае за това защо са умрели. Най-вероятно причината е ,че е нов аквариумът, не е стартиран както трябва или е наблъскан с химия. Течението от филтъра не може да е причината да умрат. :-) Сега виждам ,че преди е обсъждан аквариума. В 40 литра не може да се гледат скаларии и филтърът е доста силен за този обем.

ivan4o123

Цитат на: vasso - 08.12.2009 23:30
Здравей. Най-вероятно имаш предвид водни растения, а не водорасли! Никакви данни няма за аквариума- обем, осветление, какъв точно е филтърът.Може да направиш и снимка. Много е трудно някой да гадае за това защо са умрели. Най-вероятно причината е ,че е нов аквариумът, не е стартиран както трябва или е наблъскан с химия. Течението от филтъра не може да е причината да умрат. :-) Сега виждам ,че преди е обсъждан аквариума. В 40 литра не може да се гледат скаларии и филтърът е доста силен за този обем.
Първо послушах съвета на другите и намалих филтъра така че може да е и за по-големи аквариуми но и за по-малки като моя. До това че не е стартиран правилно не мисля така защото не намерих нищо погрешно след като прегледах темата за стартиране на аквариум, но може и ти да си прав!Грам химия няма в него!Осветлението е още стайно защото все още нямам друго(сега се сещам че може това да е причината за пожълтяването на водните растения). А снимка ще ви кача утре защото в момента нямам вазможност. Така може би си отговорих на въпроса с водните растения, но на въпроса с рибките все още учаквам помощ!

vasso

Ами точно осветлението сигурно е проблема. Ако е стартиран правилно значи ,че не трябва да има проблем. Не съжалявай за скалариите. Може да се ориентираш към по-малки риби. Причината може да е в стреса и условията ,при които са транспортирани.

Alexfield

Не знам чии съвети си спазвал, но в статията за начинаещи пише, че риби се пускат в аквариума 2 седмици след като си го стартирал и то постепенно.
Причините за смъртта може да всякаква:
- рязка промяна на температурата при пускане в аквариума
- рязка промяна на параметрите на водата при пускане: водата от аквариума в магазина е с много различни показатели от тази в твоя аквариум
- рибите са били прекалено стресирани или болнави и не са могли да се адаптират
- амонячно натравяне (за втората и 3-тата риба) поради неработещ азотен цикъл

Възможните причини са много. Успех следващия път.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

ivan4o123

Мерси за отговорите на всички! :-) Сега вече когато са се минали седмица и 5 дена от наливането на водата след частичната и смяна, мога ли да пусна рибки или трябва да налея изцяло нова и да чакам нови две седмици???

santah

Не недей да махаш цялата вода.Смени само 20-30 процента.Риби слагай след 2 дни, а през тези дни прочети важните теми. *THUMBS UP*

Alexfield

Сменяй вода  20-30 % седмично.
На 15-тия ден пусни една риба и ако оживее 3 дни, пусни още една и т.н.
Прочети как се пуска нова рибка: как да се изравнят температурите.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

marinko7

Може ли да питам един малко тъп въпрос,та значи имам един открит аквариум т.е без капак,когато се изпарява водата се получава една много гадна ивица от котлен камък ,как може да се предотврати появата на котлен камък,със някакъв препарат за омекотяване на водата дали ще стане номера.
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

vasso

Това не е котлен камък! Котленият камък се получава само при високи температури,това просто е варовиково отлагане. Аз ги почиствам внимателно с вода и много търкане. Най-добре да доливаш вода ,за да не се получава това. Препаратите са опасни. :-)

zambo

Цитат на: marinko7 - 09.12.2009 21:49
Може ли да питам един малко тъп въпрос,та значи имам един открит аквариум т.е без капак,когато се изпарява водата се получава една много гадна ивица от котлен камък ,как може да се предотврати появата на котлен камък,със някакъв препарат за омекотяване на водата дали ще стане номера.
С гъба или нож за остъргване на стъкло и търкане докато те заболи ръката . Котлен камък се премахва и с оцет , но в работещ аквариум не се препоръчва употребата му . Химикали няма да ти помогнат .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ivan4o123

Здравейте отново! Този път ми се появи така напечената "мазна" ципа. Не бях сменял част от водата около седмица когато я забелязах. Сега вече след седмица след това смених 30 % от водата, но проблема си остана. Четох другите теми по въпроса, но не разбрах от какво може да се появи и как да я махна за постоянно. Между другото когато сменях водата видях много останки от храна. Може ли да е от това ? Мерси от сега за отговора.

ico

Храни така, че никога да не стига храна до дъното. Загниващата храна е по-опасна от ципата. Проблема с ципата се решава с риби, които я ядът когато са гладни, или като се изведе струята на филтъра на повърхността. Сега се сетих, че и с аерация става.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3867

5364

Публикации: 3
Прегледи: 2844

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6660

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4821