• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 17:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tigara

Здравейте! Нов съм и имам един въпрос: Лабеото ми започна да се опитва да яде перките на тернецийте и искам да знам ако ги преместя в по голям аквариум ще престане ли или трябва да го махна?Аквариумът ми е 50 лира!
120l Tanganyika
Altolamprologus compressiceps gold head Kantalamba
Julidochromis regani Kipili
Ancistrus sp.

iai-bg

Никой не се опита да ми помогне с проблемите които споделих че имам ... във вярната тема ли пиша или в грешният форум?
Тавата не смятам че ми беше проблем , но я махнах, махнах и по-големият камък отзад.
IAI

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Живко

Цитат на: Tigara - 18.04.2009 01:29
Здравейте! Нов съм и имам един въпрос: Лабеото ми започна да се опитва да яде перките на тернецийте и искам да знам ако ги преместя в по голям аквариум ще престане ли или трябва да го махна?Аквариумът ми е 50 лира!

Не, няма да престане. Лабелото е доста закачлива риба и винаги ще има кого да гони. Аз решавам проблема като гледам с него и няколко водораслояда. То винаги се занимава с тях и оставя другите риби на спокойствие. Самата гонитба не тормози много водораслоядите.


Цитат на: iai-bg - 20.04.2009 09:40
Никой не се опита да ми помогне с проблемите които споделих че имам ... във вярната тема ли пиша или във грешният форум?
Тавата не смятам че ми беше проблем , но я махнах, махнах и по-големият камък отзад.

Почесването на рибите може да е от 20 различни проблема. Трябва да сме победители от ясновидци за да познаем.
И все пак...
Предполагам аквариумът ти е пуснат сравнително скоро. Ако не е така значи не се справяш добре. Има вероятност азотният цикъл да не работи. Защо се е получило няма как да разбера от информацията, която даваш. Ти можеш да разбереш сама, като прочетеш статиите, които изкачат в ляво на прозореца.

Другият вариант е да има нашествие от някакви паразити, но за това може да се говори единствено като се елиминира горната вероятност.

С други думи захващай се за четене на статиите. После вече ще можеш да зададеш конкретен въпрос, който да има отговор.

Никой не се е родил научен.

iai-bg

Цитат на: Живко - 20.04.2009 10:18

Почесването на рибите може да е от 20 различни проблема. Трябва да сме победители от ясновидци за да познаем.
И все пак...
Предполагам аквариумът ти е пуснат сравнително скоро. Ако не е така значи не се справяш добре. Има вероятност азотният цикъл да не работи. Защо се е получило няма как да разбера от информацията, която даваш. Ти можеш да разбереш сама, като прочетеш статиите, които изкачат в ляво на прозореца.

Другият вариант е да има нашествие от някакви паразити, но за това може да се говори единствено като се елиминира горната вероятност.

С други думи захващай се за четене на статиите. После вече ще можеш да зададеш конкретен въпрос, който да има отговор.
Чесането се появи след като преди месец донесох един малък тетраодон, който в началото се чешеше, а после умря. Никоя друга риба не е умряла още, но чесането продължава.


Чесането на рибите започна малко след като ми подариха един малък Тетраодон преди месец, който в последствие умря. Други риби не са умирали, но чесането продължава. Забелязвам и липсващи 2 - 3  люспи над главите на най-голямата Хелерка и на мъжкото Кили. На мястото на липсващите люспи при хелерката (оранжева на цвят) в момента се виждат малки сиво-черни точици , които вчера ги нямаше ... люспите бяха щръкнали и паднаха преди 3 дни. А мъжкото кили ме се крие и не мога да го разгледам сега.
Преди малко забелязах , че анциструса е по- неподвижен от обикновено и се оказа нежив...
IAI

adi_lp

Цитат на: iai-bg - 20.04.2009 12:03
Чесането на рибите започна малко след като ми подариха един малък Тетраодон преди месец, който в последствие умря. Други риби не са умирали, но чесането продължава. Забелязвам и липсващи 2 - 3  люспи над главите на най-голямата Хелерка и на мъжкото Кили. На мястото на липсващите люспи при хелерката (оранжева на цвят) в момента се виждат малки сиво-черни точици , които вчера ги нямаше ... люспите бяха щръкнали и паднаха преди 3 дни. А мъжкото кили ме се крие и не мога да го разгледам сега.
Преди малко забелязах , че анциструса е по- неподвижен от обикновено и се оказа нежив...


Аз предполагам че това тетрадонче ти е заразило аквариума с болест на белите петна.Не искам да те подвеждам само предполагам. Тази болест се лекува със sera costapur.Там във упътването си пише колко капки се слагат и,че трябва да увеличиш аерацията за ускоряване на ефекта. Лично аз онзи ден си взех продукта , защотото 5 от неонките ми хвърлиха топа.Струва 8.40лв. или поне аз за толкова си го взех,а рибката ,която беше заразила аквариума беше едно шлаерче

Вики

Здравейте !Имам 2 златни рибки.Едната я купих вчера,но нещо не е наред акото :-D и е бяло ,а пък аз знам че е черно.И се стои по дъното.Кокво и е ?Дали е болна?
Благодаря предварително. *privet*


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2Ftemplates%2Fimages%2Fsmiley%2Fanimals%2F18.gif&hash=36dc7dcb48cb3d96995119201be644b5f018ec9bТове е здравата.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2Ftemplates%2Fimages%2Fsmiley%2Fanimals%2F21.gif&hash=aeab472f20feaf2d48cde3858492a929154167e6 Това е тази болната.
Аз обожавам домашните любимци!   :)

onyxman

Досега никога не ми се е случвало такова нещо.Онзи ден гледам помпичката ми за въздух нещо се побъркала - ту пуска, ту не пуска въздух.Като я вдигнах, протече цялата.Беше се наляла с вода.Чувал съм, че вода може да се върне по маркуча, но никога не се беше случвало.Все пак по законите на физиката, маркуча се издига над водното равнище и тогава отива надолу.Как да му се невиди и историята се е върнала тая вода.В резултат на това естествено помпичката си замина в кофата.Добре че не е направила късо  *ROFL* .
Ще взема нова, но това ще е след 5-6 дни.Предполагам няма да им стане нищо на рибоците.Редовно си им сменям водата, филтър има.Е няма я красотата на балончетата ама...... :-)

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

barabata

onyxman ,

потърси по акваристичните магазини клапанчета (възвратни , обратни - де да занм кой как ги нарича) .

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg402.imageshack.us%2Fimg402%2F1888%2F91882893.th.jpg&hash=4ecd6c792488a71ea92a5d6fff911483f508f0ff

Аз гледах по чуждите сайтове дори и на ЦО2 системите слагат такива и като видях във Варна в един магазин си накупих няколко да имам че може да са внесли инцидентно само малко и пак да ги няма а са на човешки цени - 40 стотинки бройката ги купувах.

Вършат идеална работа докато работи техниката и ако се налага за нещо разскачаш и забравяш - няма опасност от течове.


А относно физиката и на 100 метра нагоре да стърчи ако след това се спуска пак на долу и помпата е на по-ниско ниво от нивото на повърхността на аквариума пак ще си изтече ако се засмуче - нали така си сифонираш в аквариума ?
Доколкото си спомням някъде на опаковката на помпата трябва да пише че тя трябва да е над нивото на водата ама кой да чете ...
*DRINK*
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Лора

Ако положението, което описва barabata, е твоето... само ще задам въпроса: Спирал ли е тока?
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

onyxman

Помпата ми винаги е била зад аквариума и проблеми не съм имал.Помпата съм я направил с реле да спира нощем докато спя. Все пак има първи път за всичко.  *CRAZY*
Тези клапанчета съм ги виждал, но не съм си взел защото никога не е ставало така. Както и да е, 10 лв в кофата не са кой знае колко.Важно е че водата не е изтекла и няма късо съсединение.
*offtopic сетих се за един виц сега, той не е много за тук но хайде:
На една възрастна жена и отказало радиото (радиоточката така да се каже).Бабата занесла радиото на ремонт и там техникът като го отворил и казал:
- Бабо, има късо съединение.
Бабата отдоворила:
- Ами баба, колко ще струва да го удължиш.  *CRAZY*

slavkov_96

здр аз сам нов тука и имам аквариум с риби от февруари рибите ми са мажка и женска гупа скалар златна рибка и е вече 6-7 см. Досега гупата ми не ще да ражда а коремчето и е доста голямо и е черно отзад. да не би гупата ми да се плаши от златната рибка и заради това да не ражда?

barabata

Гупите си раждат по вътрешния "биологичен" каледар и малко влияние от фактори като температурата , доброто хранене и т.н. 
Това да гледаш на едно място златна рибка и гупи е голяма грешка. Златни рибки се гледат само със Златни риби. След време може и големите гупи да ти изяде.
Ако няма къде да се крият и да е раздала до сега гупата то златната ги е изяждала с удоволствие.
Прочети малко повече за златните рибки и за гупите .
Аквариум със златни рибки за начинаещи
Размножаване на живородки - статията за начинаещи
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

HaIr4o

и моята молинезия е така...вече е полово зряла и бременна от около месец-сга е направо квадратна...но не ражда :kreshtja: вече май си и е време да роди ама...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

Similar topics (5)

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5966

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5520

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7654

57729

Публикации: 5
Прегледи: 2009

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4889